HOME FORUM KLUB KONTAKT
HI-FI KUĆNO KINO HOW TO VAŠ HI-FI INTERVIEW NOVOSTI PREPORUKA OGLASNIK  
Audiofil - feel the sound - forum: Daphile
  Aktivne temeAktivne teme  Lista ČlanovaLista članova  PomoćPomoć  Chat Chat
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Računala i audio
 Audiofil - feel the sound - forum : HIFI : Računala i audio
Message Icon Tema: Daphile Odgovori na post Otvori novu temu
<< Prošla stranica  od 100 Slijedeća >>
Autor posta Poruka
mward
Newbie
Newbie

Registriran: 13.srpanj.2016
Online Status: Offline
Quote mward Odgovoribullet Napisano: 11.siječanj.2017 u 08:11
Postao Brico

Možda će se mnogi nasmijati, ali što fali JRiveru?     

Media Jukebox možda i nije baš nešto, ali Media Center je odličan i u kombinaciji s Gizmom (kao remote) je sve što mi treba. Perfektan zvuk i UI.

Doduše zvuk je postao perfektan tek nakon instalacije Dirac Live (s mikrofonom 4k kn) za korekciju sobe koja je jako mala (a zvučnici su jako moćni). Ali ne slušaju svi u sobi od deset kvadrata...

Koristim "perfektan" relativno gledajući  cijenu sistema.
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Registriran: 22.listopad.2005
Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.siječanj.2017 u 09:49
Postao oldman

Zbog virusa morao resetirati win10,bios nema usb boot opciju.Sada odjednom ne mogu niti na jednoj web stranici skinuti EasyBCD,no uspijem podići Daphile sa cd-om.Kao final target installation odredio sam usb 16 GB.Pokušam prema uputama odraditi settings,save-am,restatiram.Kad se ponovo spojim kao da ništa nije sačuvano od setting-a,piše: Running Daphile from the read-only filesystem...I naravno, Mydack je tu,vidi se da radi a ne čije se, kada prebacim na HDA Intel, radi odlično ali to nije to.Naravno da sam isprobao sve što sam mogao sa podešavanjem audio device. Nažalost,negdje griješim jer sam nedorastao tom nivou,uzalud proučavam upute.No,hvala svima na savjetima,nije tragedija ako se vratim na foobar ili jriver.Pozdrav.
Ako računalo ne možeš butati s USB sticka, nikakva vajda od instalacije onamo. Ja sam baš sinoć instalirao novu verziju i bez problema. Dakle, kad ti se Daphile digne (boot sa sticka), dobiješ IP adresu, spojiš se na sučelje preko nekog browsera pa napraviš instalaciju, najbolje na isti taj stick, save & restart i onda više nije read only nego šljaka normalno. Tako to radi kod mene, a i kod većine drugih. Možeš instalirati i na sistemski hard (ili bilo koji storage spojen na komp) samo onda ne znam kako ćeš birati boot Daphile ili Win.10. Valjda svaki put na žgance kod dizanja sustava F11 (ili sl.) na tipkovnici pa izabereš. Nisam to nikad probao.

Edit: Što je to EasyBCD?

Post editirao Apparatus - 11.siječanj.2017 u 15:52

dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus Faber Amati Futura
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.siječanj.2017 u 15:59
Postao Brkati_sismis

Probao sam skinuti Orange Squeeze s marketa, ali mi ga više market ne nalazi?!
Nema ga više za kupiti (43kn). Ja sam ga ćopio valjda koji dan prije nestanka. Skini si Squeezer fri of čardž. To je kao i Orange samo je nešto ružniji, ali daleko od ružnog. Šljaka normalno.

dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus Faber Amati Futura
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.siječanj.2017 u 17:14
Postao Brico

Možda će se mnogi nasmijati, ali što fali JRiveru?     
Probao sam ga kratko. Slično Foobaru. Daphile ih šiša ko ovce. Inače mu ne fali ništa.

IP IP Logged
Zoran
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 09.rujan.2003
Quote Zoran Odgovoribullet Napisano: 11.siječanj.2017 u 17:53
EasyBCD je mali ali odlican programcic za izmjenu zapisa u master boot sektoru di BIOS cita koji operativni sistem dignut. BCD - Boot Configuration Data.
Ako se igrate sa vise particija i windovsa i cesto ih instalirate onda ste sigurno dozivili da se jedni izgube tj nemorete ih vise dignut jer su izbrisani iz boot managera. E sa aktivnih windovsa pokrenes ovaj programcic i vratis sve instalirane operativne sisteme u pocetni menu pa biras sta ces dignut.
Uh nadam se da sam bio jasan. Ja ga koristim godinama i meni je super i lagan za koristenje.

Onkyo 650 + LG blu ray + MA B2 + Monster XP
Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
IP IP Logged
oldman
Newbie
Newbie

Registriran: 14.travanj.2013
Quote oldman Odgovoribullet Napisano: 12.siječanj.2017 u 22:36
    Dečki,neizmjerno sam Vam zahvalan.PRORADIO JE! Nakon što sam sate izgubio na to kako se kreiraju particije i formatiraju usb stickovi,misleći da je u njima kvaka (prvi puta instalira normalno preko Easybcd a zatim poslije restarta stane jer "nema operativnog sustava" za boot).Na kraju sam umjesto odličnog HP desk PC-ija na koji je sva hi-fi "makinerija" vezana,spojio mydac na stari laptop (sa kojega sam također podizao sa easybcd-om)i odjednom:boom, sve radi(win7). Da li je win10 nešto pobrkao sa Easybcd ili je stvar u PC-u,to ću rješavati bez nervoze jer sada znam da nisam ja griješio u postupanju.Pozdrav,idem malo guštati.
IP IP Logged
cariblanco
Super Aktivan
Super Aktivan

Registriran: 03.svibanj.2015
Quote cariblanco Odgovoribullet Napisano: 13.siječanj.2017 u 19:16
@oldman, malo si zakomplicirao to, a u biti je jako jednostavno. Ok možda tebi nije ako nemaš neko osnovno znanje oko kompova.
Bit je samo u tome da ti treba BOTABILNI usb. Nemožeš bilo koji usb puknuti u komp i očekivati da će se neki program pokrenuti kod botanja. Imaš na ovoj stranici upute oko instalacije, napraviš kako tu piše i nemaš problema

link

Znači trebao si s programom usbwriter koji je besplatan, spržiti taj image od daphile na usb i onda bi ti bio usb stik botabilan i nebi imao nikakvih problema na bilo kojem kompu
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 17.siječanj.2017 u 09:24
Čudno. Možda nekomu nije, ali nemalo sam se iznenadio neki dan. Uz kraći uvod: moje poznavanje informatike oskudno je na stručnoj razini. To mi nimalo ne smeta da sve ultrabrzo skužim i učinim funkcionalnim, na nivou korisnika. Tako sam se prošloga ljeta primio Daphilea uz obvezatni početni odbijanac i grintanje tipa što fali Foobaru ubikvitarnom s ASIO drajverom? Ne fali mu ništa osim što spram Daphilea zvuči poput lake pruske konjice t.j. Dafo ga šiša ko ovcu u svim parametrima. Kad sam krenuo, za instalaciju sam pri ruci imao USB stick 16GB kakvi su danas uobičajeni na tržištu (valjda danas ne možeš ni kupiti manji od 8GB) i nakon par dana eksperimentiranja i nekoliko pogrešaka, bijah nagrađen vrhunskim zvukom. Vrijeme prolazi, a ja sam sve čvršći u stavu da sam pronašao osobno definitivni glazbeni softver. Imam stabilnu verziju Daphilea od 7. mj. prošle godine koja mi je odlično služila cijelo vrijeme, no zbog radoznalosti i ponešto snježne dokolice, odlučio sam probati Dafu s kraja prošle godine. I opet dohvatim stick, onaj od 16GB pa krenem. Iako sam vidjevši popis fikseva shvatio, naravno koliko mogu, da ništa ne bih trebao dobiti jer tih bugova nisam ni mogao biti svjestan budući preko Dafe ne cijedim DSD. Imam dCS player/DAC koji je u stanju baš sve apsemplati na DSD (tako jedino i slušam) pa sam i onih nekoliko imajućih fajlova, t.zv. hi-res, presvičao na 16/44. Instaliram "novog" Dafu i naravno sve kao i prije. Zatim pogledam u ladicu i vidim prastari Apacer USB stick kojega sam kupio prije valjda 10 godina sa, za ono doba, veličanstvenih 2GB kapaciteta. Inače, i taj je prevelik jer Dafo zauzima svega 1GB (valjda) pa ga možete instalirati na 2TB hard, no sve ostalo je višak. Puknem Dafu na taj stick zbog čiste dosade i odjednom ne mogu vjerovati. Zvuk naravno jednak, nitko nije drugo ni očekivao, ali brzina, brate mili... Sve se ubrzalo za barem 100%. Dafo se s njega diše za 15 sekundi (prije trostruko), inicijalni scan radi za 1,5 minuta, prije barem 3 minute, a gasi se za manje od 10 sekundi... Ne velim da je sve ovo strašno bitno, ali veseli. Jer ja sam tip koji još uvijek gasi računalo kad ide u krpe. Ono što ja ne razumijem je zašto je tomu tako. Kako onih 15 nepotrebnih GB usporava cijelu stvar? Ima li sličnog iskustva?

Post editirao Apparatus - 17.siječanj.2017 u 09:28

IP IP Logged
Vedo
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 14.siječanj.2003
Quote Vedo Odgovoribullet Napisano: 17.siječanj.2017 u 09:52
Moguće da je kvaka u samoj brzini USB sticka, ne nužno u veličini. USB stickovi se mogu poprilično razlikovat po tom pitanju, čak kada je i ista veličina u igri. A to očigledno dolazi jako do izražaja kada je čitanje veće količine datoteka u igri.

Post editirao Vedo - 17.siječanj.2017 u 09:53
IP IP Logged
George
Senior Member
Senior Member

Registriran: 11.veljača.2012
Quote George Odgovoribullet Napisano: 17.siječanj.2017 u 12:49
Ja sam imao ozbiljnih problema sa Daphileom, verzijom od ljeta. Na laptopu je radio stabilno ali sporo, a na novom CAS-u je radio užasno u smislu da se nije htio butati svaki put ispravno, nego je prilikom svakog cca drugog ili trećeg butanja izbacio na ekran nekakav error kod?

Stavio sam nekidan također novi Dafo od prosinca i sve radi super stabilno, ali sam primijetio da se i brže diže, a gasi se za 20 sekundi dok je prije trajalo čak po minutu.

Stik je isti bio i na staroj instalaciji i novoj. Nekakav od 8 GB. Dakle, nije do stika nego do verzije. Ipak si imao bug (sporost) koja je sa novom verzijom riješena.

A, obzirom da se kod tebe gasi za 10 sekundi a kod mene za 20, vjerujem da ima nešto i u brzini stika, ali glavna stvar je u novoj verziji. Ploče su nam u biti iste. Možda je kod mene sporiji u gašenju jer sam zadao minimalnu vrzinu procesora?

Osim brzine butanja i gašenja koaj mi je u stvari nebitna jer ne gasim, dramatično je poboljšana i brina web sučelja na androidu, a pgotovo na PC laptopu. naravno još je daleko od Raspijevijh brzina sučelja, ali nema više nikakve potrebe za kojekakvim upravljačkim programima tipa sqeeze...nešto. Web interface radi vrhunski, a ima i button play from RAM

Post editirao George - 17.siječanj.2017 u 12:59
IP IP Logged
<< Prošla stranica  od 100 Slijedeća >>

Odgovori na post Otvori novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na Forum
Vi ne možete stavljati nove teme
Vi ne možete odgovarati na teme
Vi ne možete brisati Vaše postove
Vi ne možete editirati Vaše postove
Vi ne možete raditi ankete
Vi ne možete glasati u anketama

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Ova stranica je generirana za 0,406 sekundi.

ZADNJIH 15 POSTOVA

Forum: HIFI komponente ...
  Sennheiser HD600/Muziker.hr

Forum: Retro Audio
  Telefunken S81
 Forum: HIFI komponente ...
  KEF Q300 ili B&W 685 s2
 Forum: Predstavite se
  Dobar dan
 Forum: Audiofil.net Klub
  Klub 18.02. '17 Flikoma...
 Forum: Dodatni pribor