Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 102103104105>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 14:17
Ma kužim ja da je Daphile u stvari jedan mali OS, koji se buta.
Baš zato bih ga volio instalirati na taj kompijukterčić. Bez windoza, bez linuxa i ostalih bakrača.
Bio bi priključen na linearno 5V 4A napajanje, na NAS preko mrežnog kabela, te na DAC preko USB kabela.
Minimalističnije ne mere.
đez je limunada

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 17:52
Daphile nije mini OS.
Daphile je ARC Linux sa preinstaliranim LMS-om i Squeezebox emulatorom. Na to je umjesto desktopa dodan custom front-end sa svima poznatom konfiguracijom i kontrolama sistema, biblioteke i playera.

Upravo zbog praktične zatvorenosti sistema i minimalizma su mogući problemi sa novim hw-om. Da li će raditi ovisi o kompatibilnosti novog hardwarea sa nešto starijim Linux kernelom i izborom drivera.

Prognoza nema, jedina opcija je probati, ako ima problema čekati nove verzije ili zamjeniti stroj sa nečim drugim.

I da, Daphile je moguće instalirati na interni hdd. Probano prije par mjeseci na starijem laptopu. Radi. Za novije verzije... nisam probao.

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 17:57
vdem: Hvala!
đez je limunada

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2017 u 11:29
I, kakva je situacija? Jel se još uvijek sluša Daphile?

Jedno pitanje za upućene u Daphile: da li postoji ikakva shema da se unutar Daphile instalira i upotrebljava neki drugi linux player umjesto ugrađenog (označenog u postavkama kao Daphile player)?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2017 u 12:32
Koliko ja kužim stvari (a nisam lumen za IT), nije moguće. A što te muči? Sučelje? Ako je to, imaš barem nekoliko aplikacija za kontrolu Daphilea. Najbolja, upravo sjajna, je Orange Squeeze, ali se plaća i košta komičnih 40-ak kuna. O svemu je pisano u ovoj temi ne jednom.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2017 u 12:35
Da, sluša se. Meni osobno je to sve što bih poželjeti mogao. Zbog toga stalno i odgađam probu Roon-a. Imao bih više volje da mi Dafonja radi manje sjajno.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.studeni.2017 u 15:35
Pa instalirao sam si Squeezera i zadovoljan sam njime, brz je i pregledan na mobu. 

Prešao sam temu ovih dana od početka do kraja, no ne sjećam se da sam vidio da se uopće pričalo o drugom playeru ili ideje toga. Možda sam preskočio...pojedine upise sam morao pregletavati radi količine nadjebavanja i (ne)posvećenosti samom Daphile, pa i široj digitalnoj tematici haha

Što me muči? Pa, nekad sam slušao DeaDBeef na AP linuxu, dok se instalacija nije raspala. Daphile je kao sustav puno bolje i jednostavnije složen, ali mrtva govedina je imala zanimljivi, profinjeni zvuk, no memorija je nepouzdana. Ali htio bi to usporediti. Da ne velim da sam na AP linuxu slušao nekoliko playera i imao se prilike uvjeriti da zvuče različito, player i player. Samim time eventualna mogućnost instalacije drugog playera je intrigantna. 
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2018 u 11:50
Evo mali update što se tiće Daphile playera.
Proveo sam sad jedno mjesec dana intenzivnog slušanja i nadjebavanja sa dotičnim.
Uz sve probleme vezane za instalaciju koji su navedeni u postovima prije, ja sam imao i problema sa "krckanjem" dok je Daphile postavljen na max upsample. I nakon bezbroj kombinacija pronašao sam za sebe dobitnu kombinaciju.
Na Daphile sam postavio nativno puštanje bez upsample-a, a u postavkama sam podigao buffer outputa i stream-a na 500mb. Na DAC-u (Wadia 321) sam podigao latency na max.
Glazba konačno zvuči kako treba.
Nadam se da sam nekome bio od pomoći.
Pozdrav svima.

Primare A30.2&PRE30, WADIA 321, CA 840C, Golden Ear Triton five
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 10:24
Tnx Carlito. Probat ću se malo poigrati s time kod Eitr postavki, jer on voli pucketnut kad su u igri internet radiji...

Inače, još nešto što je primjećeno kod Daphile (i potencijalno je korisno znati), a zahvaljujući igranju s malim multibit NOS diy DAC-om (od izvjesnog francuza koji prodaje na ebay): nakon sat i pol, dva rada, taj DAC ode s njim u totalnu distorziju. Restart DAC-a ne pomaže. Restart Daphile pomaže, ispravi u potpunosti problem. Dakle nije to samo DAC, nešto se dogodi s Daphile streamom. Očito se nešto u digitalnom streamu Daphile sjebe, na što 'francuz' loše i vrlo čujno reagira. The thing: čini mi se da i drugi DAC-ovi reagiraju, ali suptilnije. Pa je radi slušnog iskustva možda ok svakih par sati restartati ga. Moguće je da su neki dojmovi o 'procesiranom' zvuku, vezani uz Daphile, bili vezani uz taj konkretni bug.

Editirao zed_alive - 08.ožujak.2018 u 10:25
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 11:04
Meni nije bilo bitno slušam li radio ili puštam mjuzu sa harda.
Kako mi se to krckanje nije događalo kada sam preko optičkog kabela pušao iste fajlove sa desktop računala, mislio sam da je stvar u ASIO driveru ili da je neka greška u USB uotputu na wadiji...
Sada media player nisam ugasio jedno dva tjedna, i krckanje se ne ponavlja. 
Tako da nikakav restart meni nije potreban...

EDIT: samo pazi koliki ti je ram kod podizanja buffera...

Editirao Carlito - 08.ožujak.2018 u 11:07
Primare A30.2&PRE30, WADIA 321, CA 840C, Golden Ear Triton five
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 102103104105>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam