Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 101102103104>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tornado View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2017 u 14:04
Hardovi su basic. Što se tiče raida kada sam kupio ovu ploču prijatelj mi je tvrdio da se bez obzira na sve radi o softverskom raidu, i da je hardverski raid ozbiljan komad hardwera, te da se za cijenu od cca 80 eura ne može dobiti matična ploča sa hardverskim raidom. Danas sam ga nazvao i tvrdi isto, i misli da je moj problem upravo u softwerskom Raidu.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2017 u 16:05
Originalno postano od strane člana: Tornado Tornado napisao:

Hardovi su basic. Što se tiče raida kada sam kupio ovu ploču prijatelj mi je tvrdio da se bez obzira na sve radi o softverskom raidu, i da je hardverski raid ozbiljan komad hardwera, te da se za cijenu od cca 80 eura ne može dobiti matična ploča sa hardverskim raidom. Danas sam ga nazvao i tvrdi isto, i misli da je moj problem upravo u softwerskom Raidu.

Da se radi o Win Sw RAID-u, diskovi bi morali biti Dynamic.
Vjerojatno Daphile nema drivere za tu matičnu

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Tornado View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2017 u 00:18
Definitivno ne znam. Kažem ti samo šta mi je prijatelj rekao, i ne tvrdim ništa. Činjenica je da DAphile vidi sistemski ssd od 60Gb i hard D od 2Tb, dok dva harda E od 4Tb koji su u rajdu ne vidi. Čudno je da jedne hardove vidi, a druge ne, a svi su na istoj ploći. USB stickovi također su vidljivi. Može li biti problem u veličini harda od 4Tb?
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2017 u 09:39
Nema se tu šta znati ili ne. Miljenko je u pravu, a i tvoj prijatelj je u većini u pravu.

Pravi raid jest ozbiljan i skup komad hardwarea. Stvar je da postoji i recimo to tako... neozbiljan ili jednostavan raid koji je u tvom slučaju ugrađen u mb. Koji ima samo osnovnu funkcionalnost, mirroring i stripping diskova).

Imaš jednostavan hw raid, win prepoznaje to raid polje, a linux/daphile ne.
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2017 u 13:16
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Nema se tu šta znati ili ne. Miljenko je u pravu, a i tvoj prijatelj je u većini u pravu.

Pravi raid jest ozbiljan i skup komad hardwarea. Stvar je da postoji i recimo to tako... neozbiljan ili jednostavan raid koji je u tvom slučaju ugrađen u mb. Koji ima samo osnovnu funkcionalnost, mirroring i stripping diskova).

Imaš jednostavan hw raid, win prepoznaje to raid polje, a linux/daphile ne.

Jeeeeee

Došao je i taj dan
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Tornado View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2017 u 23:15
Hvala dečki. Rješio problem kopiranjem materijala na ext. hdd.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 10:27

Instalacija Daphile-a na USB stick mi se nikad nije svidjela, i zaobilazio sam to. Instalacija na Raspi nije moguća.

Da li bi bilo moguće instalirati Daphile na LattePanda? Koliko vidim ta platforma ima sve što treba, a cijenom prihvatljiva. Linearno napajanje imam.

Hvala.

Editirao zook - 18.svibanj.2017 u 10:27
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 11:54
Daphile se ne instalira na računalo već se buta s vlastitog USB stick-a ili sl.
Ako se ne varam, autor Daphile-a je spominjao da ne može raditi s računalima s ARM procom (to su valjda oni namjenski, reducirani...), a budući ovo tvoje nije to, trebalo bi. Ipak pričekaj seknd opinjn.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 13:46
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Daphile se ne instalira na računalo već se buta s vlastitog USB stick-a ili sl.
Ako se ne varam, autor Daphile-a je spominjao da ne može raditi s računalima s ARM procom (to su valjda oni namjenski, reducirani...), a budući ovo tvoje nije to, trebalo bi. Ipak pričekaj seknd opinjn.

Zašto se ne bi moglo instalirati na računalo?
Neki likovi na diyaudio tvrde da su ga instalirali na hard disc.
Ova Panda ima 64GB SSD i čini mi se idealna za dedicirani player.
đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 13:56
Ne instalira se na računalo kao klasični softver. Ipak, treba ga instalirati na nešto s čega će se dizati. To je butabilni plejer na bazi Linux-a, a možeš ga vući s USB sticka (kao ja) ili s harda računala, eksternog harda, s SD kartice... Mislim da je dovoljno 1-2 GB prostora za Daphile, samo mislim da treba napraviti zasebnu particiju. Uputi se. Ja ga oduvijek cukam s USB sticka pa se nisam zanimao za druge opcije, čitao usput, zaboravio...
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101102103104>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,178 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Onkyo Tx 8050 - pomoć
Forum: Audio komponente