Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 11:18
Da li spajaš jedan ili dva digitalna uređaja na Daphile?

Meni se još događalo krckanje kad spojim ili dva DAC-a, ili kad spojim DAC i USB/SPDIF konverter, pa na USB ulaz na isti DAC. Stvori se očito neki ground loop i počne šou...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 11:20
Originalno postano od strane člana: Carlito Carlito napisao:

Sada media player nisam ugasio jedno dva tjedna, i krckanje se ne ponavlja. 

Nisi me skužio. Nije se događalo krckanje zbog negašenja Daphile, nego nešto drugo. Može se dogoditi promjena u zvuku. Može biti suptilna alteracija/degradacija zvuka, tipa da postane malo zatvoreniji, ili slično. 'Francuz' se tu pokazao kao lakmus koji mi je skrenuo pozornost da vidim što se dogodi na drugim uređajima (MyDac, posuđeni ODAC, Eitr na MyDac ili 'francuza').

Editirao zed_alive - 08.ožujak.2018 u 11:22
Na vrh
Carlito View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Carlito Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.ožujak.2018 u 19:36
Samo player imam spojen na Daphile...
Primare A30.2&PRE30, Sumić, WADIA 321, CA 840C, Golden Ear Triton five
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2018 u 20:19
Jel vam radi Radio Paradise flac streaming? Meni prestalo prije dva-tri tjedna. Danas instalirao update za Daphile za koji u changelogu piše da ima fix za RP flac strimanje, ali neće.
Ima netko rješenje?
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2018 u 17:03
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Jel vam radi Radio Paradise flac streaming? Meni prestalo prije dva-tri tjedna. Danas instalirao update za Daphile za koji u changelogu piše da ima fix za RP flac strimanje, ali neće.
Ima netko rješenje?

btw glede Radio Paradise, slusao ga dosta jer je uvijek nudio solidni bitrate i evo konacno uveo flac, ali primjetio par puta na pjesmi koju dobro poznajem da zvuci jako lose. Nisu artefakti visoke kompresije nego postprocesing filteri, kao dinamicka kompresija i expander. Pustim istu stvar na spotifyu ili Tidalu, zvuci super, na RA katastrofa.

Nebudi ljen, odem na RA forum i postavim pitanje dali se koriste kakvi filteri, i tip mi odgovori da tu i tamo ubaci dinamicku kompresiju i expander (stovise, misli da je to OK), ali i Flac fajlovi koje skida nisu dobiveni od izdavackih kuca, nego skinuto "sa interneta", citaj torent. Sto znaci, lako moguce da je fajl bio mpr3 pa ga neko samo konvertirao u Flac. 

RA odpada kao izvor kvalitetnog streama. 320kbit mpr3 bi jos i prezivio za usputno slusanje, ali dinamicka kompresija i expander uniste bilo kakvu zvucnu sliku, fokus, ...

"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2018 u 18:37
Misliš RP, a ne RA?
haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2018 u 19:51
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Misliš RP, a ne RA?
haha

pa RAdio paradise...  proteza
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2018 u 21:31
Pa, pitanje je bilo da li vam RA radi na Daphileu, a ne o kvaliteti. Jasno je da je to internet radio, a ne striming servis  i da ga treba prihvatiti kao takvoga. Daleko je bolji od bilo kakvog FM-a, koji osim što je lošiji po zvuku niti ne može dobaciti iz Kalifornije do Hrvatske.
A, očekivati da će flac radio stream koji dolazi bogtepitajkako iz Amerike do tu negdje biti isti kao i fajl od originala, to nije realno. 
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2018 u 12:37
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Misliš RP, a ne RA?
haha

lol, nemam pojma od kuda mi RA :)
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2018 u 16:42
Spotify je izbacen sa squeezeboxa, dali postoji neka druga varijanta kako streamati spotify preko Daphilea? 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End