Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 106107108109110 113>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2019 u 09:56
Jesi probao Daphile RT ?
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2019 u 10:09
Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Jesi probao Daphile RT ?
Jesam.
    Moj HiFi
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2019 u 11:00
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: spacelab spacelab napisao:

Audio Dandy je testirao  "ROON" - "JRIVER" - "DAPHILE" i šećer na kraju ...

U redu je da što više ljudi objavi vlastite recenzije. Može biti samo korisno.
Ja sam ove softvere čuo dosta drukčije.

Usporedba Roon vs JRiver. Meni Roon ima puniji zvuk, dok je zvuk JRivera tanašan, čak i u usporedbi sa Foobarom. Za Roon ne mogu reći da je spor, ili blatnjav, jednostavno ima punoću, što mi se čini OK. Dodatna prednost je što može upregnuti HQplayer, a to mi zvuči još najbolje.

Daphile me prvi dan oduševio pa sam odmah otvorio temu, ali što sam duže slušao, sve više je isplivavala timbralna neispravnost. Neki dan sam bio kod frenda koji vrti Daphile i samo sam si potvrdio da taj softver ne zvuči sasvim prirodno, iako na prvu može biti atraktivan.

Kod mene je bilo slično... ne kao direktna usporedba već prosjek dojmova na različito setupiranim sistemima i računalima. Uglavnom dojmovi nam se slažu. JRiver je ok ali malo blijed. Daphile kao da je neispravan. Volumio je ok na mirniju stranu.

Roon je dobar i za njega nemam niti jedan takav generalni dojam... što bi trebao interpretirati da je - neutralan. S tim da je headless roon server (ROCK/Nucleus) kvalitativno dosta bolji od pc-win ili mac opcija.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.srpanj.2019 u 20:21
Danas mi se, nakon pune 4 godine korištenja i uživanja, prvi put dogodilo da se ne mogu spojiti na Daphile web sučelje pa samim tim niti upravljati Daphileom. OS se normalno digne i tu je sve okej, ali kako rekoh, bez sučelja nula bodova. To traje nekoliko sati i već mi se glavom stadoše motati najcrnje slutnje. Tipa nema više tko održavati Daphile infrastrukturu (hosting, domena, sajt...), a bez toga nema plejanja pa smo svi u banani na globalnoj razini. Zatim me zvao kolega iz ZG s istim problemom pa sam i s njim podijelio crne misli. Zatim mkII zvao frenda iz BJ, a on se spojio na svoje sučelje ko iz puške. Puf, crne se misli rasplinuše poput mjehurića. I dalje se ne mogu spojiti, ali bar s optimizmom čekam sutra. Lako moguće da nas na neku foru prtchi premili nam T-com. Bumo vidli.  Pingao sam (command prompt iz DOS-a) adresu preko koje se trebam spajati i svaki put mi javlja: destination host anreachable. Kako je uvas?

Ljut
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2019 u 00:40
A da ga reinstaliraš?
Na vrh
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2019 u 07:49
Meni radi normalno.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2019 u 09:18
Mozda su ti remotely prckali po ruteru, firmware i to pa je pogubil IP adrese ukljucujuci i Daphileovu.

Jesi usao u ruterov meni i postavke da provjeris sto se događa?

Ima li daphile forsano web sucelje kao Volumio?  Ono da uđeš preko weba, tipa "volumio/local", a ne preko IP adrese, gdje mozes poštelati sve i vratiti se na IP upad?

Editirao Gašo - 23.srpanj.2019 u 09:22
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2019 u 10:25
Imaš i programčić na Google Playu (vjerojatno i za iPhone ista stvar), Fing, koji ti ispipa sve dinamičke IP adrese prijavljene preko lokalnog rutera.

Pa vidiš ako je Daphile prijavljen na ruter, i sa kojom IP adresom, onda drito pristupiš toj adresi.
Lokal URL nekad radi, nekad ne radi, primjerice na Volumiu zna zajebavat.

Ali štogod da se sprčkalo, reinstalacija Daphile na stick from the scratch rješava sve. I meni se Daphile jednom sprčkao, reinstalirao i riješio stvar. Sprčkao mi se jednom i Volumio, ista priča.

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2019 u 13:58
Izgleda da mu je netko ugasio internet, čim se do sad ne javlja. haha
Znači, taj Daphile je tako konstruiran da mu uvijek treba internet, čak i kad svira s lokalnog diska?
đez je limunada

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.srpanj.2019 u 14:25
To bi bilo bedasto, zar ne?  

Mislim da se ne javlja jer ga ide utamaniti šarafncigerom ili menja sve kondice na maticnoj.haha
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 106107108109110 113>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
On Wall zvučnici
Forum: Uradi sam