Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 104>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 00:31
Izgleda da u zadnje vrijeme dosta forumaša spominje Asio driver ( Api, Gašo, Amigo ). Jeste li vi to dobro usporedili sa wasapi driver ili vaši uređaji nemaju podršku za wasapi. Inače koliko pratim forum, teorija da je asio generalno bolji od wasapi, bila bi podosta nova.
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 07:06
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Izgleda da u zadnje vrijeme dosta forumaša spominje Asio driver ( Api, Gašo, Amigo ). Jeste li vi to dobro usporedili sa wasapi driver ili vaši uređaji nemaju podršku za wasapi. Inače koliko pratim forum, teorija da je asio generalno bolji od wasapi, bila bi podosta nova.
Da, WASAPI je Microsoftov ASIO. Postoje neke razlike, ali kod jedne snimke mi je bolji jedan, a kod druge, drugi. Ako jedan mora biti bolji, onda možda WASAPI.

No, kod Daphile nema čak ni drivera za USB audio. Glazba teče, zvuk je gust, sve skupa je povezano, prirodno, čak je bolja i dinamika.
Za kontrolu možete koristiti drugo računalo, smartphone, ili tablet.

Softver ništa ne košta, tako da svaki iole ozbiljniji CA user, to MORA isprobati (osim ako već imate Auralic, Aurender, Emblu, ili sl.).

Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 08:27
Kako na mjuza lapu koristim win xp, asio je jedina opcija i koristim tvornicki driver od uštekanog divajsa.

Mogu li se preko daphilea slusati internet radio stanice?

Editirao Gašo - 17.srpanj.2016 u 08:42
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 09:32
Za moj DAC postoji samo jedan Wadia ASIO drajver koji se skida s njihovog sajta i to je to. Meni je to super jer me riješilo crva i zayebancije. HP laptop sa Windows7 Ultimate koristim samo za mjuzu. Primarno ga kontroliram preko tableta pomoću Real VNC remote desktop aplikacije (preko LAN-a naravno). Radi savršeno. Nekad i preko plazme kad je n.pr. ekipa na okupu. Monitor laptopa nikad ne koristim pa je stalno poklopljen. Znači, treba mi i podrška za HDMI izlaz i toga se ne želim odreći. Zatim, što Gašo veli, trebam i neki explorer za internet radio. Ako ne mogu imati što meni treba, onda zaludu priče o zvuku. Ne želim da mi audio bude tlaka jer sam previše u njega uložio.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 09:57
Ne želi nitko da mu audio bude tlaka ma koliko malo ili puno uložio... I meni je foobar radio savršeno. Ali mi je daphile bio bolji (zvučno). Jedino po meni (trenutno) nije baš user friendly pogotovo što stalno izlaze uprade verzije koje se kao npr. ova zadnja ponešto u postavkama razlikuju pa treba malo podešavanja. I recimo volio bi da je brži.
I onda kad isprobaš malo više toga (naravno kome se da ili ga uopće zanima) vidiš da ne samo da je bitno da li je daphile -linux ili fooobar-windows bolji, pa ne samo da li je comp preko kojega to ide dedicated ili ne nego i za taj komp ti opet je razlika da li ima klasično switching napajanje ili si mu dodao linearno. Pa i procesor da li je neke minimalne konfiguracije. Uglavnom, čim ti je sustav ajmo reć potentniji time i te stvari se više čuju. Kako sam već napisao za mene još uvijek taj comp-audio je relativno daleko od toga o čemu ti pričaš: da ti ne bude tlaka. Puno toga na bolje se zadnjih godina pomaklo i ta priča ide dalje (evo sabre izbacio početkom godine novi SABRE ES9038PRO sa već ogromnih 140 db dinamičkog ranga) tako da bi se složio sa Gašom kada kaže da trenutno ne treba puno love davati za nešto što će za koju godinu biti passe.
A internet radio se može slušati preko daphilea.

Editirao Solo - 17.srpanj.2016 u 10:01
Timbral listening
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 10:23
Appy, ne koristis foobar controller app? Ja sam osobno ispizdio sa tim remote desktop varijantama.

A daphile cu probat jednom zgodom kad cu imati previse slobodnog vremena. Sustav mi je dovoljno potentan, iako s ovom konfiguracijom sam prezadovoljan i reko bi da mi se vise neda prckati po nicemu.

A stiglo i lijepse vrijeme pa me vuce van na bičikleto, tenis....    

Editirao Gašo - 17.srpanj.2016 u 10:29
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 11:41
Nekad, kada sam imao Win XP (Foobar i JRiver), nisam mogao koristiti Wasapi.
Sada, na Win 7 sam usporedio njega i Asio i Asio je meni malkice bolji.
A i u zadnje vrijeme koristim takoreći samo Foobar, sasvim je ok....
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 12:04
Nisam ni znao da Foobar ima fičr za kontrolu. Nema veze jer mi je VNC remote desktop upravo savršen. Samo ću im morati platiti 30 baksa za punu verziju da me ne davi kod svake konekcije prozorčićem kupite, kupite, iako se i to ugasi jednim klikom. Bio sam godinu dana na Team Vieweru koji mi je vadio mast na slamku jer ne ide preko lokalne mreže nego preko njihovog servera. Zbog toga miš štuca (uglavnom), a zaboravio sam ga kad mi je ničim izazvan mijenjao rezu tableta koju sam podesio kako meni paše. To se dogodilo nakon apgrejda novom verzijom. Inače najpopularnija aplikacija, ali ne u mojoj kući.
Solo, što bi sad moj ESS Sabre ES9018S sa 135dB dinamičkog raspona trebao biti zastario jer su izbacili novog žohara? S kojim to snimkama treba i približno toliko? A radi upravo fantastično. Jasno da oni moraju stalno proizvoditi, unaprijeđivati svojstva pa makar samo na papiru i prodavati naravno, ali ja ne vidim kad će ovaj moj Sabre u Wadiji biti zastario. Neće biti nikad jer ti čipovi već sad debelo nadilaze bilo kakvu dodatnu potrebu za vjernom rekonstrukcijom koda ponovo u analogni signal. Mene svrbi nešto drugo, no to je samo moj problem: dCS-ov Ring DAC, a vjerujem da ću se i uspjeti počešati. I komp audio nije nikakva tlaka kad se uputiš i posložiš si kako ti želiš i kako treba da svira optimalno. Laptop mi je i više no prepotentan za glazbu. O linearnom napajanju za laptop sam razmišljao no nisam siguran u benefit toga. Iako nije to skupo kad sam napraviš pa ću probati vjerojatno do kraja godine.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 13:18
Ma naravno da to ništa ne govori, govorio sam u drugom kontekstu. Kako bi onda protumačili vinyl i cd range?
Ono što mi nekako se provlači cijelo ovo vrijeme korištenja comp audia da zapravo ako zaista se želi imalo bolje ući u te stvari da podjednako trebaš biti i audiofil i poznavatelj informatike i kako kompjuteri funkcioniraju i onako kao šlag na tortu imati malo diy umješnosti. Ili kao opcija br. 2 prst u uho (samo jedno ) i uživati u glazbi i ne zamarati se time. Uostalom i ti si iz očito nekih dobrih razloga i nekog napretka ostavio jedan takav zvučnik kao što je extrema.... Zašto bi komp audio, koji je doduše malo zamršenije područje zbog svih takvih utjecaja, bio iznimka i pogotovo od njega kao takvog očekivali plug and play?

Editirao Solo - 17.srpanj.2016 u 13:35
Timbral listening
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.srpanj.2016 u 13:55
Ne moraš biti poznavatelj informatike. Dovoljna je i osnovna pismenost, ali napredna (imam) nije naodmet. Treba razmišljati logički (kao u svemu uostalom) i biti otvorena uma, ali ne preotvorenog. Naime ne pada mi napamet naslušavati matične ploče i kontakte stujaša.

Bez obzira na sve zamršene procese, meni komp audio na kraju mora biti plug&play, što naravno i može biti uz malo truda i umješnosti. Kad jednom uđeš u neke godine, sve te manje zanima timarenje, a sve više komfor i hedonizam. Što je i normalno.
Extremu sam inače zamijenio još boljim zvučnikom.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 104>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Amigova soba
Forum: Prostorna akustika