Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 103>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 06:55

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Imam pitanje za informatički pismenije: čemu stick? Može li se tu stvar nagovoriti da se buta s harda, recimo s druge particije kompa čime bi se izbjegao USB?

piše da treba biti min. 2GB (SATA, IDE or USB), znači može
link

Sad i ja vidim da može. Trebaju mu dvije nezavisne particije od 1GB svaka koje se naprave pomoću navedene aplikacije. Eh, uvijek isto: RTFM!

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 07:11
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A što sa internim ili vanjskim hddom na kojem je mjuza?
Kakav sad faking šum iz hdda? Pa u kompu nema audio sekcija da bi im smetao šum.

Ja to nisam izmislio.
Momci iz Sonore su u MicroRendu stavili SD utor s kojeg se diže OS, upravo iz razloga smanjenja šuma. Oni su to navodno mjerili.

No, iako Daphile ne podržava dual boot, tko voli naredbeni redak, nek izvoli. Samo ne znam što se time može dobiti? Softver ima 200 MB, brzo se učita i brzo radi.
    Moj HiFi
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 10:19
Princip Daphile-a je da se napravi bootabilni LIVE stick. Nakon što inicijalno uđe u Daphile, potreban Vam je još jedan prazan stick na kojeg se izvrši instalacija Daphile-a. Znači, LIVE stick koristite da možete vidjeti kako to funkcionira, a pomoću tog LIVE sticka napravite i kompletnu instalaciju na drugi usb stick. Tako to bude kod svih Linux sustava.

Što se tiče ostalih postavki, ima toga puno, ja sam većinu toga isključio, jer mi je nepotrebno. Imam vrlo solidan 64-bitni PC s 2GB RAM-a, te koristim RT verziju Daphile-a. Pokazala mi se malo boljom. Što RT znači, imate na google-u

Uglavnom, ovaj sustav je DRUGAČIJI od Foobara i nemojte odmah očekivati da će sve raditi kao i na Foobaru. Postoji puno tutoriala i optimizera kako podesiti Foobar, za Daphile ih je manje, Daphile puno više opcija ima i osobe koje nemaju strpljenja, nerijetko prekriže Daphile i kažu da ne valja ili se ne mogu snaći.

Ono što je bitno napomenuti, a meni je olakšalo, je to da sam isključio automatsko pretraživanje medija. Znači, čim isključite ili dodate još jedan medij u računalo, Daphile ga automatski skenira, što ponekad zna, ukoliko ima puno glazbe gore, usporiti računalo i čini se da "zašteka!". Ja sam tu opciju isključio, i svaki put kada trebam skeniranje, ručno ga pokrenem.

I zadnje, kod mene to radi već jako dugo. Jedini problem koji sam dosada imao je taj da je USB stick "otišao u vječna lovišta". Instalirao sam na drugi i opet sve radilo kako spada.

Sretno

Editirao Flikoman - 18.srpanj.2016 u 10:20
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 10:46
Jel to znači da bi svaki put kad se diže skenirao moj vanjski hard sa trenutno oko 600GB mjuze?! Ili opet krivo shvatih?
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
inoxydable View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj inoxydable Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 11:03
Ne, ako je Daphile instaliran on skenira jednom i onda svako iduće bootanje samo pregleda je li se nešto izmijenilo.

Inače, Daphile je 'linux distribucija' koja ganja squeezebox od logitech-a (koliko sam skuzio mnogi su upoznati sa squeezebox-om). Dakle dečko je oko squeezeboxa prilagodio Linux. Zaista se potrudio. Plugini koji postoje za squeezebox rade i na Daphile-u. Remote control aplikacije na mobitelima za squeezebox rade i na Daphile-u. Ima čak i foru ako imate DAC koji propušta HID kodove, remoteom od DAC-a možete kontrolirati playlistu.
Na vrh
inoxydable View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj inoxydable Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 11:13
Inače, meni Daphile radi na 32bit fanless Atomu sa 1G RAM-a, boota se sa USB-a i mjuzu čupa sa servera. Svojevremeno je i disk sa mjuzom bio unutra ali su me nervirale vibracije i zvuk diska.

Postoji i opcija puštanja mjuze iz RAM-a. Dakle prvo povuče cijelu playlistu u RAM i onda pušta od tamo. Za one kojima disk eventualno pravi probleme...
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 11:29

Jel to znači da bi svaki put kad se diže skenirao moj vanjski hard sa trenutno oko 600GB mjuze?! Ili opet krivo shvatih?

Jednom skenira, kasnije samo gleda dali postoji promjena u bazi.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 11:45
Originalno postano od strane člana: inoxydable inoxydable napisao:

Postoji i opcija puštanja mjuze iz RAM-a. Dakle prvo povuče cijelu playlistu u RAM i onda pušta od tamo. Za one kojima disk eventualno pravi probleme...
Hvala na odgovoru. Opcija cukanja iz RAM-a mi se dugo sviđa. Budući je za 24/192 strim i do 3MB u sekundi to ispada oko 1GB memorije za sat mjuze. Iako sam ja isključivo na 16/44 što je uredno ispod 1MB/sec. Znači li to da bih s ovih 2GB RAM-a u laptopu bez problema mogao koristiti takvu opciju? Jel to ta seljačka računica i kako to ide? Znaš li možda može li Foobar plejati iz RAM-a?
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 12:00
Koliko je meni jasno u foobaru je buffer odnosno njegova velicina vezana uz koristenje ram prostora za međuspremanje pleyanih podataka.
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 12:01

Hvala na odgovoru. Opcija cukanja iz RAM-a mi se dugo sviđa. Budući je za 24/192 strim i do 3MB u sekundi to ispada oko 1GB memorije za sat mjuze.

10.5 GB za sat vremena :)

Editirao Tihomir - 18.srpanj.2016 u 12:02
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 103>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII
Forum: Prostorna akustika