Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Daphile

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 104>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 14:08
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Fakat sam razocaran kamo ovaj nas hobi ide. Znam da zvucim kao konzervativni prdonja (sto nastojim ne biti) no gdje su gramofonske baze, rucke, zvucnice, pretpojacala, kabeli, cd playeri itd...itd...? Hard disc drive, butanje, usb stick, footbar, windowsi, linuxi,...itd...itd...
Smatrao sam Apparatusa zadnjom branom od ove nove mode a sad vidim da se i on predao...
Ostajem usamljen.....
Rista, gle... Teško je zanemariti svu blagodat globalizacije. Besplatna mjuza u punoj kvaliteti, a ima je ko salate i tak... A svi smo oportunisti priznao tko iliti ne. Ja sam se hrabro držao i golih prsiju jurišao na bunkere. Dok sam mogao.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 14:12
I ja bih grem koji će nadsvirati moju digitaliju. Čak bih i prodao hardver i za tih cca 3000 Eur (Berkeley usb i dac) mogao bih sklepati rabljenu gramofonsku konfiguraciju, koja ne bi bila lošija od moje digitalije.
Ali nemam ploča. 300 ploča, ispod čega nema smisla kalkulirati, ako kombiniram rabljene i nove ploče, koštaju još minimalno cca 4000 eur, kojih nemam.
Radi toga zasad ostajem na digitaliji. I zadovoljan sam, jer i to zvuči sjajno.😀
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 14:12

Razumijem motive prakticnosti. Sve je jasno no ima nesto u tom ritualu stavljnje ploce na gramofon,umetanju diska u player, citanju knjizice ili s korica lp ploce te cijelom tom ritualu slusanja glazbe. Danas klik dijeli od glazbe a to ubija caroliju. S druge strane ovo pojednostavljenje bi trebalo dovesti biznisu nove kupce. Kazem trebalo bi ali za sada to ne vidim...
Kaj tebe stvarno ne ubija krckanje, lupetanje i prdekanje čak i novih ploča? Meni je to postalo nepremostivo. Uvijek mi je užasno išlo na jetru slušati nešto što ne bi trebalo postojati (parazit buku vinila), a sad više niti ne moram.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
inoxydable View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj inoxydable Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 14:17

Sve je jasno no ima nesto u tom ritualu stavljnje ploce na gramofon,umetanju diska u player, citanju knjizice ili s korica lp ploce te cijelom tom ritualu slusanja glazbe. Danas klik dijeli od glazbe a to ubija caroliju.

Opet kažem - apsolutno se slažem :) Ali ja jednostavno nemam glazbu na CD-ovima i pločama. A i napredak DAC-ova u smislu kvalitete reprodukcije te vodi dalje od CD-a. Inače na svakom albumu obavezno imam barem cover baš zbog toga što mi fali taj vizualni dio dodira CD-a :/
Na vrh
inoxydable View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj inoxydable Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 14:26
I još jedna stvar... S obzirom da je Daphile 'headless' ne morate imati upaljen monitor/tv kako bi upravljali s njim. Dovoljan je mob ili neki jeftini tablet. Taj moj fanless Atom sa Daphile-om je sakriven u starom radiju pa se ni ne primjećuje kao neki višak :)
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 15:32

Fakat sam razocaran kamo ovaj nas hobi ide. Znam da zvucim kao konzervativni prdonja (sto nastojim ne biti) no gdje su gramofonske baze, rucke, zvucnice, pretpojacala, kabeli, cd playeri itd...itd...? Hard disc drive, butanje, usb stick, footbar, windowsi, linuxi,...itd...itd...
Smatrao sam Apparatusa zadnjom branom od ove nove mode a sad vidim da se i on predao...
Ostajem usamljen.....

Ima još škvadre na forum koji vole grebalicu
Prema tome nisi usamljen
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 19:31
Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

10.5 GB za sat vremena :) 
Sad baš slušam Marka Knopflera i njegov Tracker iz 2015. Fajl je 24/192, duljina je oko 1h i 15min. Prosječno ide preko 5MB/sec., a fajl ima 2,71GB.
WTF?! Može netko pojasniti? Hvala.
Na vrh
pinco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pinco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 20:34
Da nije bajt / bit razlika, ( 4500s x 5mbit ) / 8 = 2812Mbajt
Vinko
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 20:56
Niš više ne znam i nije me briga. Jel ima netko vinilki za prodat? I gramAfon?
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.srpanj.2016 u 21:05
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Niš više ne znam i nije me briga. Jel ima netko vinilki za prodat? I gramAfon?

Ode sve u MP3
Daj se odluči!
Il buš il nebuš

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 104>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS