Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Custom Audio Server

Odgovori Odgovori Stranica  123 118>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Custom Audio Server
    Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 14:17
Dakle, to se valjda tako zove. Namjera je izbaciti klasika računalo (laptop) i sklepati vrhunsko namjensko. Tvornička điđimiđi rješenja idu do 5000€ i više. Barem meni zanimljiva. Ja bih mogao napraviti vrhunska linearna napajanja za sve i kištru po želji da to sliči na nešto. I naravno pospajati. Uređaj bi trebao biti pasivno hlađen, ne treba interni storage hard i treba imati koji USB ulaz za eksterni hard. I naravno USB izlaz za DAC. Obavezno i HDMI izlaz. Trebao bih i LAN ulaz za strimanje internet radija. Zanima me sve, od pogodnog hardvera do OS-a. Mislim da bi to bio jako zanimljiv projekt za dosta forumaša, a ovdje ima stručnjaka koji mogu pomoći. Možda se na forum vrati i meni drag Syss (seljačina :))) koji se ne javlja godinama. Iz ovoga bi se moglo izroditi nešto jako lijepo pa molim ne žalite truda. Unaprijed hvala. Bolje nego drviti o stjupid žicama. ;)
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 14:20
Ajmo, Tihomire, Zlym, Vdem... Oznojite tipkovnice.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 14:22
Da, i molit ću, naglasak je na apsolutnom hajendu, što god to značilo, a da ne košta baš crnih i bijelih bubrega.
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 14:40
S obzirom da na pislu radimo slicne stvari, ali druga namjena, mozda opce ne treba gledati klasicno pc rjesenje kojeje slozeno za audio.
Mozda bi trebalo krenuti od nekog modernog kontrolera kojeg pogoni uClinux ili nesto slicno, linux se pukne na sd karticu s koje se sustqv boota, uzme se neki kontroler koji ima sve potrebne izlaze, stavi touch screen ...
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 14:44
Sorry App, a kaj ne valja s ovim što sad koristiš?

Jesi probao lineariše na laptopu?

Meni se čini da ne postoji custom for audio računalo, prvo jer su sva računala konfigurirana za svašta nešto, razbibrigu, posao.., a drugo, još nitko nije napravio audiofiliše hardver, tipa matične i sl, gdje se pazi baš nešto što bi moglo utjecat na, hm, što ono?
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 14:55

Za početak...

ovaj se forum apsolutno ne voli sa chromom

Editirao Sinnerman - 07.kolovoz.2016 u 14:58
iMeteoropat
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 15:00
Glavne smjernice su ok. Ostat će jedan dio nepoznanica ali u tome i jest stvar.

Mislim da ti ne trebaju preporuke vezane za pasivno hlađenje, izradu linearnog napajanja.

Šta se pc komponenti tiče tu smo najtanji sa znanjem. Objektivnih mjerila nema, subjektivnih je jako malo da bi se iskristaliziralo bilo šta. Moraćeš (moraćemo) više ili manje osnovano pogađati šta je zvučno bolje.

Osnovno je odlučiti se da li ideš na minijaturne NUC formate računala. Tu je puno jednostavnije izvesti linearno napajanje, treba samo napraviti pasivnu "ciglu" sa jednim naponom.

Za klasični ustroj računala... ja bih tražio intel platformu, mITX formata. Z, H ili B chipset, je za diskusiju svaki od njih ima prednosti i mane. Pravo pasivno napajanje će tu biti problem sa svom silom napona i struja. PC napajanja imaju dodatnu-povratnu kontrolu sa matične vezanu uz "kvalitet" napajanja pa to sve odraditi ili zaobići nije baš trivijalno.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 15:07
Sonore MicroRendu košta $650. Dizajnirala ga je grupa CA entuzijasta, zvučnih konstruktorskih imena. Preostaje ti opako 9V napajanje, NAS i tablet (smatrphone).
Dizajnirali su i OS na bazi linuxa, i softverski plejer, sve u toj cijeni.

Ako želiš video izlaz, korištenje USB diska, kupi neki jači NUC. Postoje i profi mini računala s pasivnim hlađenjem.

Ako želiš baš sam razvijati, to je sex, jer ćeš se suočiti s problemima koje čak niti ne priznaješ. Prije nekoliko mjeseci prenio sam iskustva s matičnim pločama. Svira Gigabyte serije GA 880/890, neke novije, neovisno o cijeni ne sviraju. Probao i Asus, MSI i još pokoju, ni blizu. Ne kažem da sviraju samo GA 880/890, ali kako znati koja je dobra? A bez MBO nejde.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 15:24
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sorry App, a kaj ne valja s ovim što sad koristiš?

Jesi probao lineariše na laptopu?

Meni se čini da ne postoji custom for audio računalo, prvo jer su sva računala konfigurirana za svašta nešto, razbibrigu, posao.., a drugo, još nitko nije napravio audiofiliše hardver, tipa matične i sl, gdje se pazi baš nešto što bi moglo utjecat na, hm, što ono?

Sve valja, ali težiti još boljem osnovna je značajka audiofila, a ja to jesam do srži.

Nisam još probao jer nisam imao vremena.

Postoje tvornički vrlo rafinirani serveri koji se vjerojatno primiču mogućem u smislu kreacije namjenskog audio računala, ali avaj: koštaju ko St. Peter's scrambled eggs. Možda se ovdje dogodi jedno takvo u DIY varijanti, a da ne bude, recimo, preko 1000€ (?) Mislim da na forumu ima dovoljno znanja za takav projekt, a mnogi bi mogli imati koristi. Opet velim, bolje to nego ponovo s***i o kabelima.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 15:25
Miljac?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 118>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio