HOME FORUM KLUB KONTAKT
HI-FI KUĆNO KINO HOW TO VAŠ HI-FI INTERVIEW NOVOSTI PREPORUKA OGLASNIK  
Audiofil - feel the sound - forum: Custom Audio Server
  Aktivne temeAktivne teme  Lista ČlanovaLista članova  PomoćPomoć  Chat Chat
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Računala i audio
 Audiofil - feel the sound - forum : HIFI : Računala i audio
Message Icon Tema: Custom Audio Server Odgovori na post Otvori novu temu
<< Prošla stranica  od 118
Autor posta Poruka
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Registriran: 22.listopad.2005
Online Status: Offline
Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.prosinac.2016 u 13:32
Postao George

Evo, ja sam završio sa svojim CAS-om. Ploča je najjeftiniji Asrock sa pasivnim hlađenjem. Odabrao sam najjeftiniju jer je to dovoljno za Daphile. RAM je 4 GB, što je isto dovoljno za funkciju plejanja iz RAM-a.

Da se nikada u budućnosti ne bih pitao što bi bilo kad bi bilo, odabrao sam ploču koja ima zasebne naponske ulaze (24 pinski konektor) za nekoliko napona (12,5,3.3 te pomoćni naponi).
Važnost napajanja sam čuo kada sam ploču stavio u Linkworld kućište koje ima najlošije napravljen switcher koji sam vidio. To je zvučalo lošije od laptopa!
A, inače mi napajanje nije bio cilj uopće. Cilj mi je bio eliminirati ventilator! No, silom prilika sam na loš način uvidio važnost napajanja.
A, zvuk koji sada ta ploča proizvodi je daleko bolji od laptopa. I to ne u onom smislu što je Devo pitao; kako različito zvuče razne ploče da nitko od nas ne opisuje. Tu se nema što opisivati; bolja konfiguracija jednostavno bolje zvuči u svim mogućim parametrima, a loš transport se najlakše razlikuje u zgusnutoj i zamrljanoj pozornici pa onda sve i ostalo. To nije razlika kao kod analognih izvora, gdje netko preferira svijetliji, a netko tamniji zvuk pa se ljudi spore i prepucavaju što "bolje" svira.
Kod digitalnih transporta je puno lakše utvrditi razliku.
I da još prokomentiram kritike da zašto više naponskih linearnih razina, zašto ne samo jedan linearac pa onda regulacija na ploči. Moj odgovor je zašto ne? Što transformator zna da li ima jedan ili više izvoda? jedan ili 5 regulatora? Kakve to veze ima kada sve skupa košta manje od jednog dobrog interkonekta?

Na kraju, zahvaljujem Apparatusu na pokretanju ove teme, jer bi vjerojatno još bio na laptopu. 
Dobro si sve rekao, a na pitanje zašto ne, nastavlja se odmah drugo: zašto da? Odgovor bi dala jedino direktna usporedba, ali to je teško do nemoguće i tko uopće ima volje? Samo mogu reći da sam jasno čuo razliku nabolje kad sam spojio linearac 19V umjesto svičera kojeg dobih s matičnom i koji zbilja nije zadnji šroteks.
I mene je prije svega, kao i tebe, na zamjenu laptopa motivirao šugavi ventilator. To za audio primjenu jednostavno nije. Jedan frend je rekao: Ventilator? U čemu je problem? Pa isključi ga.
Naravno, vrlo jednostavno, ali toliko o gapless reprodukciji s kompa.
Dakle, mišljah, riješit ću se ventilatora, ispucati kreativnu energiju i na kraju imati komp koji izgleda poput hife, a ne kao plastični penkejk. Nadao sam se i boljem zvuku, ali ništa me nije pripremilo na šok kojeg sam doživio prije oko tjedna. Tako nečem sam svjedočio prije 3 mjeseca kad sam doma dofurao dCS-a zbog čiste znatiželje i da konačno čujem gdje sam jer se kao priča o hifi bliži kraju pa eto... I čuo ja! Mislim to, gdje sam...
dCS je spram inače odlične Wadije 321 zvučao toliko superiorno da sam ubrzo shvatio da za mene više nema natrag i da dCS-a ne smijem dati iz kuće jer više nikad neću biti zadovoljan.
Da ne duljim, novi komp je pomeo pod sa starim laptopom i još više od toga. Zajednički nazivnik je beskrajna transparencija. Koja onda vuče strahovitu rezoluciju koja opet povuče sve ostalo. Timbar instrumenata zastrašujuć uz fenomenalnu mikro i makro dinamiku. Stage "beskrajan" u sve tri perspektive.
Ljudi, velim vam, još uvijek sam u šoku. Nemojte se zavaravati i ako vam je komp audio bitan, zayebite laptope i slična govanca. Tim prije jer napraviti zaista vrhunski komp za audio nije uopće skupo. Matična plus RAM plus SSD: ispod 2000kn. Stavite svičer koji dobijete s matičnom, i imate blizu vrhunskog kompa za audio. S tim da sam ja naloudao i Vindoze za video. Ključni sastojak je velebni Daphile kojega ću trajno zadržati. Ovo tako monstruozno dobro radi da ja više ne vidim ništa osim završetka projekta u zadanom okviru. Dakle, kod mene, još kupovina audio USB PCIe kartice i sva moguća tlaka oko kutija i sl. I kad sam ljetos pokrenuo ovu temu pun entuzijazma, nisam znao da od foruma neće biti nikakve koristi. Međutim, ipak je bilo jer mi je jedan drag čovjek i baja za kompove preko peema natuknuo s kojom se matičnom ziher neću zeznuti. I nisam.

P.S. A ako vam ovi kićeni pridjevi i superlativi izgledaju pretjerano, kao Appy opet njake i pretjeruje te njegovo je uvijek najbolje, k...c, palac, znajte da  nisam dovoljno nahvalio. Uostalom, zaboli me pipa, ne slušajte me.

Post editirao Apparatus - 11.prosinac.2016 u 13:41

dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus Faber Amati Futura
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.prosinac.2016 u 13:57
I još nešto: ne pripisujem si praktički nikakvih zasluga za ovo jer imao sam puno sreće i tuđe pameti. Odgovoran ću biti za vrhunsku izradu svega. Vrhunsku jer ne želim poslije razmišljati mogao sam ovo i ono. I zato jer mogu. Znači prekrasne kutije (dvije, napajanje posebno), full daljinac kontrola, điđimiđi... I pokrenut ću još jednu temu gdje će biti sažeto sve, što i kako. Ova je iscrpljena idiotarijama i bolje da to ne bude ovdje.

dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus Faber Amati Futura
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.prosinac.2016 u 14:51
I da, George, kad smo već kod zasluga, prema načelu uzajamnosti, veliko hvala tebi jer si me nagovorio probati Daphile. Da nije bilo tvojeg insistiranja ljetos, možda bih još uvijek bio na Foobar-u i mislio da je to dobar plejer softver, a zvuči poput pruske lake konjice. Dafo ima sve i nemam ga namjere mijenjati. Pogotovo ne sad kad sam došao to konačnog rješenja i dobitne kombinacije. Gledam sad u skorije vrijeme kupiti još jednu ovakvu matičnu za rezervu dok još ima.
I hvala ti za originalnu ideju kaubojskog dual buta: prekineš napajanje Daphile but stiku i loudaju se Vindoze (video). I obrnuto. Šljaka ko beba. Možda bih se i sam sjetio, a možda i ne bih.

Post editirao Apparatus - 11.prosinac.2016 u 14:51

IP IP Logged
George
Senior Member
Senior Member

Registriran: 11.veljača.2012
Quote George Odgovoribullet Napisano: 11.prosinac.2016 u 15:24
[QUOTE=Apparatus] Gledam sad u skorije vrijeme kupiti još jednu ovakvu matičnu za rezervu dok još ima.

Ja sam pobjegao od Cd playera baš zbog toga "dok još ima", jer sam propustio kupiti sve lasere "dok ih je bilo" za playere koje imam ili koje mislim kupiti.

Pa neće nas valjda ista zla sudba lasera zadesiti i u kompjutor audiu?!?
IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 11.prosinac.2016 u 15:50
Ove matične će biti obsolete koliko za godinu dana. Pa ti onda jednom kad ti gecrkne, opet razmišljaj koja bi recentna mogla dobro raditi. Mudar čovjek ne postupa tako već se osigura.

IP IP Logged
zika
Super Aktivan
Super Aktivan

Registriran: 18.veljača.2010
Quote zika Odgovoribullet Napisano: 11.prosinac.2016 u 18:17
Postao Apparatus

I hvala ti za originalnu ideju kaubojskog dual buta: prekineš napajanje Daphile but stiku i loudaju se Vindoze (video). I obrnuto. Šljaka ko beba. Možda bih se i sam sjetio, a možda i ne bih.
GRand Unified Bootloader umesto tako GRUBo... ;)
IP IP Logged
George
Senior Member
Senior Member

Registriran: 11.veljača.2012
Quote George Odgovoribullet Napisano: 12.prosinac.2016 u 17:32
Zika, nisi shvatio projektni zadatak. Trazilo se da kauboj ne ustajući iz fotelje, sa daljinskim koji ima max 2-3 tipke starta racunalo i upravlja da li dize windoze ili dafu.
Kako zgašenom CAS-u reći što da diže pomoću daljinskog, ako računalo ne radi.
Dakle, kauboj sjedne u fotelju, smisli se da li će gledati film ili slušati dafu i onda poteže daljinski. Prije sjedanja u fotelju se CAS ne smije dotaknuti.
Za takav kaubojski zadatak, samo kaubojska gruba rješenja.

Post editirao George - 12.prosinac.2016 u 17:32
IP IP Logged
zika
Super Aktivan
Super Aktivan

Registriran: 18.veljača.2010
Quote zika Odgovoribullet Napisano: 12.prosinac.2016 u 17:35
Postao George

Zika, nisi shvatio projektni zadatak. Trazilo se da kauboj ne ustajući iz fotelje, sa daljinskim koji ima max 2-3 tipke starta racunalo i upravlja da li dize windoze ili dafu. Kako zgašenom CAS-u reći što da diže pomoću daljinskog, ako računalo ne radi. Dakle, kauboj sjedne u fotelju, smisli se da li će gledati film ili slušati dafu i onda poteže daljinski. Prije sjedanja u fotelju se CAS ne smije dotaknuti. Za takav kaubojski zadatak, samo kaubojska gruba rješenja.
Mea culpa. Rekao bih, opravdano, verujem, ga bi GRUB mogao da se vodi daljinskim, tada je već računalo uključeno, ali to je, za sad, već, na dugom štapu jer nisam baš pažljivo ispratio šta je baš sve tu od HW.

IP IP Logged
Apparatus
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Quote Apparatus Odgovoribullet Napisano: 12.prosinac.2016 u 21:56
Voah, bledoliki George mudro zboriti. Kad dojahati do moj vigvam, ja mu zahvaliti i dati dvije nove dabar kože, ogrlicu sa medvjed zub i olinjala skvo.

IP IP Logged
<< Prošla stranica  od 118

Odgovori na post Otvori novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na Forum
Vi ne možete stavljati nove teme
Vi ne možete odgovarati na teme
Vi ne možete brisati Vaše postove
Vi ne možete editirati Vaše postove
Vi ne možete raditi ankete
Vi ne možete glasati u anketama

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Ova stranica je generirana za 0,172 sekundi.

ZADNJIH 15 POSTOVA

Forum: HIFI komponente ...
  Sennheiser HD600/Muziker.hr

Forum: Retro Audio
  Telefunken S81
 Forum: HIFI komponente ...
  KEF Q300 ili B&W 685 s2
 Forum: Predstavite se
  Dobar dan
 Forum: Audiofil.net Klub
  Klub 18.02. '17 Flikoma...
 Forum: Dodatni pribor