Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Custom Audio Server

Odgovori Odgovori Stranica  <1 115116117118>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2016 u 23:33
Eto, Edison ti je upravo rekao što je to i od čega bolje ne treba.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2016 u 00:33
Ja sam naletio slučajno na LDO regulator koji se odaziva na ime MIC29302 od firme Microchip. Nisam niti znao da se bave tim poslom. Po datasheetu veoma lijep regulatorčić. TO-220 sa 5 pinova varijante 3 ili 5 ampera i ima jako dobar pinout. A cijena čak 15kn u TMEu!!
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2016 u 09:22
Čemu kemijati? LT1084 je oko 70 kuna i ne treba ga dvaput kupiti. Izvanredni regulatori. Trenutno sam za probu na LM317. Proba više no uspjela. Stavit ću i dobre šotkice 10A u grec. Bit će to super.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2016 u 11:30
A viđu čajniza kako je lepi.

đez je limunada

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2016 u 11:41
Ljepota ne govori o nivou kvalitete dorađenosti elektronickog dizajna, izvedbe i konacnog rezultata.

Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2016 u 18:34
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Eto, Edison ti je upravo rekao što je to i od čega bolje ne treba.

Evo ja sam voljan platiti nekome da mi složi linearno napajanje, normalno s boljim komponentama+rad, kučište bi već našao na webu. Mislim da je problem složiti to napajanje za onu moju ploču u serveru Z-170, jer neznam kako bi to prištekao, ali zato za rpi mislim da nije problem, pa može neko napajanje za rpi, ako netko ima volje
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.prosinac.2016 u 19:04
Ja ih baš radim.
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.prosinac.2016 u 12:41
Evo, ja sam završio sa svojim CAS-om. Ploča je najjeftiniji Asrock sa pasivnim hlađenjem. Odabrao sam najjeftiniju jer je to dovoljno za Daphile. RAM je 4 GB, što je isto dovoljno za funkciju plejanja iz RAM-a.

Da se nikada u budućnosti ne bih pitao što bi bilo kad bi bilo, odabrao sam ploču koja ima zasebne naponske ulaze (24 pinski konektor) za nekoliko napona (12,5,3.3 te pomoćni naponi).
Važnost napajanja sam čuo kada sam ploču stavio u Linkworld kućište koje ima najlošije napravljen switcher koji sam vidio. To je zvučalo lošije od laptopa!
A, inače mi napajanje nije bio cilj uopće. Cilj mi je bio eliminirati ventilator! No, silom prilika sam na loš način uvidio važnost napajanja.
A, zvuk koji sada ta ploča proizvodi je daleko bolji od laptopa. I to ne u onom smislu što je Devo pitao; kako različito zvuče razne ploče da nitko od nas ne opisuje. Tu se nema što opisivati; bolja konfiguracija jednostavno bolje zvuči u svim mogućim parametrima, a loš transport se najlakše razlikuje u zgusnutoj i zamrljanoj pozornici pa onda sve i ostalo. To nije razlika kao kod analognih izvora, gdje netko preferira svijetliji, a netko tamniji zvuk pa se ljudi spore i prepucavaju što "bolje" svira.
Kod digitalnih transporta je puno lakše utvrditi razliku.
I da još prokomentiram kritike da zašto više naponskih linearnih razina, zašto ne samo jedan linearac pa onda regulacija na ploči. Moj odgovor je zašto ne? Što transformator zna da li ima jedan ili više izvoda? jedan ili 5 regulatora? Kakve to veze ima kada sve skupa košta manje od jednog dobrog interkonekta?

Na kraju, zahvaljujem Apparatusu na pokretanju ove teme, jer bi vjerojatno još bio na laptopu.

Editirao George - 11.prosinac.2016 u 12:43
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.prosinac.2016 u 13:05
Super, drago mi je da si završio projekt. Par pitanja, ( btw. mogao si malo veće slike staviti ) na trećoj slici vidim jedan kabel koji ne ide u tv, to je vjerovatno za linearno napajanje, koje nam nisi pokazao. Gdje si uzeo kučište, dobro izgleda, a koliko vidim na zadnjoj slici, imaš i ssd koji si montirao na gornju stranicu kučišta.
Nije mi jasno zašto ti svi kablovi ide prema tv, kako imaš posložen set-up, gdje je tu neki dac, pozdrav :)
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.prosinac.2016 u 13:21
Ograničenje za slike je 60KB pa ne mogu veće.
Niti jedan kabel ne ide u TV, osim izlaza za monitor. To mi je trebalo za instalaciju Daphlea.
Ostali kabeli su mrežni i dva kabela za napajanje; signalni i strujni.
Linearno nije za pokazivanje jer je bačeno iza police i tamo će i ostati. nema se što vidjeti; trafo i regulatori.
Kućište je dobro; preporučio ga Apparatus na ovoj temi. Firma Realan.
To nije SSD jer je za Daphile CAS nepotreban. To je obični disk od 2TB koji u radu ne radi!
Dac se vidi na prvoj slici. Vrhunski DAC, dobiven za male pare jer nema pomodarske featurse.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 115116117118>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Mark Levinson No332
Forum: High-End