Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Custom Audio Server

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 118>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 19:28
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Dosta je tu međusobno problematičnih zahtjeva.

Klasična HTPC kištra s grafičkom karticom i optičkim pogonom, stolnim CPU-om, 8 GB RAM, SSD diskom, traži min 400W, a takvo linearno napajanje već je monstrum.

Ako želiš linearno napajanje, USB disk i video izlaz, najbolje uzeti neki bolji NUC. Možda još ima eksternih optičkih pogona?

zasto odmah forsirati takve monstrume ?

pretpostavljam da je monstrum, nekakav zvjerinjak od procesora, graficke, hrpa HDDova..sve ovo pretpostavka kad si napisao 400W i 8gb rama...

ol se to ne moze posloziti u normalnim okvirima

kazem, rPi guta sve...
ta ne treba nam radna stanica da bi poslusali dva flaca ?
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
cariblanco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cariblanco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 19:50
Upravo tako, ako se odreknemo grafičke kartice i optike, a diskove imamo na npr. NAS_u onda se da složiti kvalitetno linearno napajanje.

Editirao cariblanco - 07.kolovoz.2016 u 19:51
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 19:50
dok se ovdje ne razvije teme ;)
alo sam goglo
pa mi je izbacio ovo
http://www.computeraudiophile.com/f10-music-servers/my-custom-designed-music-server-under-%24500-matches-%243-000-servers-26187/

Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 20:42
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

Ovako nesto link
ovo nesto sto se moze kupiti samo u minimalnoj kolicini od 100komada ?znam da je appy napisao da bi da ima HDMIali po meni je bolje da ima opciju head less-a (dobro jedno ne iskljucuje drugo)ako ima ekran super, ali tko ce se dizati svako malo i klkati naprijed nazad...lakse preko tableta ili mobaca kontrolirati sve

Imam jedan na stolu :)
Pa ja se na ove spajam preko mreze , mozes direktno preko nekog appa-a ako tako isprogramiras, mozes i preko web preglednika, sve ovisi kakav softver stavis.
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 21:09

ok..
a jel to dostupno obicnim smrtnicima ?
Ako je za koliko kikirikija ?
Dali bi se na njega mogao instalirati volumio ili slicno (tupim volumio jer njega znam ;)...ili nesto drugo

Cek on ima samo jedan usb port ?
ustvari vidim dva ali sumnjiva ;)
I nema video izlaz (npr. hdmi)

E da...malo mi baca na rPi i BBB...dali je mreza odvojena od USB-a (njje kao na rPi)...mada vidim da ima i i2s izlaz...

Editirao nu!me! - 07.kolovoz.2016 u 21:30
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 21:18

zasto odmah forsirati takve monstrume ?pretpostavljam da je monstrum, nekakav zvjerinjak od procesora, graficke, hrpa HDDova..sve ovo pretpostavka kad si napisao 400W i 8gb rama...ol se to ne moze posloziti u normalnim okvirimakazem, rPi guta sve...ta ne treba nam radna stanica da bi poslusali dva flaca ?
Slažem se, al mi se čini da Appy hoće i optički pogon i grafiku, da ne govorimo kako bi stvar trebala imati i volumen i masu. Kak bu neka buha tipa Auralic Ariesa, ili Sonore MicroRendu, izgledala pored krellca i ML?

Moj HiFi
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 21:34

zasto odmah forsirati takve monstrume ?pretpostavljam da je monstrum, nekakav zvjerinjak od procesora, graficke, hrpa HDDova..sve ovo pretpostavka kad si napisao 400W i 8gb rama...ol se to ne moze posloziti u normalnim okvirimakazem, rPi guta sve...ta ne treba nam radna stanica da bi poslusali dva flaca ?
Slažem se, al mi se čini da Appy hoće i optički pogon i grafiku, da ne govorimo kako bi stvar trebala imati i volumen i masu. Kak bu neka buha tipa Auralic Ariesa, ili Sonore MicroRendu, izgledala pored krellca i ML?

Uvijek se moze staviti u veliko kuciste pa nek glumata monstruma ;)

Ne znam zasto je naveo video izlaz, ali vjerujem da mu je to cisto radi grafickog prikaza sto svira a ne radi 4K videa ;)

Mada vjerujem da cak i noviji celeroni s integriranom grafikom mogu odraditi full hd mkv filmove...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 23:15
Mislim da je mini PC sasvim dovoljan za sve taskove koje App trazi.

Ćemu to gurati u neke masivne glonđe kad dnašnji procesori disipiraju i gutaju skoro ništa? 
Ne vidim zašto bi nešto trebalo napajanje od 400W kad moj radni lap koji je je prilično nabildana mašina za današnje pojmove, ne troši ni prilbližno toliko kad ga maksimalno razyebeš.

A kaj se HDDova tiće možda je najbolje rješenje NAS kuciste u ruter i wifijem na taj mini PC.

Al opet nemam pojma kako selektirati stvari po zvuku, pc od pcija.

Ponavljam, potpuno silom prilika određen stari lap sa Win xpom i pogašenim svim piz... preko malog dorađenog USB/SPDIF stika radi kao avion. U nijednom trenutku mi nije prošlo kroz mozak da mi treba i da postoji bolji izvor SPDIF signala.  I to sve preko faking industrijskog RG koaksa, koji je prilikom ABCD testa uspio ostati neutralan među audiofilskim SPDIF kablovima, vjerojatno što najviše poštuje standarde takve veze.

Jednako tako ne pada mi na pamet hodočastiti okolo s lapom i uspoređivati nebi li si dokazao da nešto može bolje, kad jasno čujem da ovo radi vrhunski.

A još nisam puknuo ni linearno napajanje, jedan o razloga je to što znam da je svaka matična puna visokoefikanih step down svičing buck konvertera.
Dakle linearno bi imalo smisla jedino da zamjenim sva interna napajanja nečim linearnim a onda bi to izgledalo suludo, jer samo glavni procesor vjerojatno ždere u piku više desetaka ampera na nekom naponu od oko 1 volta.
Dakle nemoguća misija za linearno napajanje koje kao neće raditi šum.

Dakle suluda misija.

Eventualno mogu složiti cistih 5V za USB/SPDIF žohar, ali mjerio 3.3 i 1.8V napajanja dok je prištekan na Lap, i nema ničeg na horizontu skopa, da se brinem. Ipak stavio najnovije ultra low noise žohare iz TI-a.
Nema nikakvog USB kabla u ovoj prići, znači 550eura ostalo u đepu za druga veselja.

Na kraju sam uvjeren da finalni rezultat ovisi o Biosu svake ploče, kao i o zanju juzera da sve sam optimizira.

Ne vjerujem optimajzerima jer kao što rekoh, to je još jedan softver koji radi u pozadini, a to ne želimo.

Žao mi što ljudi troše sate vremena i tisuće kuna na te stvari i još nisu sigurni dal je to, to.

Editirao Gašo - 07.kolovoz.2016 u 23:23
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.kolovoz.2016 u 23:27
App, ako želiš, dofuraj MD10 kod mene pa ćemo slušati orginal i EAC zripani CD. Lap je uvijek pobjeđivao. Neki su transporti zvučali umiljatije ali zapravo dinamički i prostorno mrtvije od lapa.

Možda te poštedim muke i uštedim ti nešto love.

Editirao Gašo - 08.kolovoz.2016 u 00:25
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2016 u 02:37

Grafiku može slobodno koristit integriranu u procesoru,pasivno hlađenje,H ili B chipset sasvim dovoljan (Z totalno nepotreban),mATX format bi bio poželjan,SSD ,vanjski NAS od par terabajta,4-8 GB RAMA (4 sasvim dovoljna za njegove potrebe),kvalitetno napajanje (gold,silver) od 400-600W (znam da je nepotrebno ali nek se što manje tereti i što manje struje vuče iz zida) i kvalitetno masivno kučište!

Editirao goran st - 08.kolovoz.2016 u 02:37
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 118>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam