Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozdrav iz Novog Sada

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
thoree View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 15:25
Zapravo, tek sad vidim da je ovo novi model...
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 17:10
Konačno jedan keramičar. Dobrodošao, ima nas još. Nisam slušao Martene, ali pretpostavljam da je koncept sličan kao i kod ostalih zvučnika s accuton driverima. Slušao sam nekoliko forumskih i svi su izvanredni (baxa, amigo, tatamata). Na svom primjeru sam naučio koliko su prgavi i osjetljivi na svaku lošu kariku u lancu, pa te mogu dovesti do očaja, ali isto tako oduševiti nekom malom promjenom poput npr. digitalnog kabela ili zakretanja u idealan položaj.
Ja sam u stalnoj potrazi za interkonektom, zv. kabelima, strujašima, možda probam kakav streamer umjesto cd transporta, treba srediti struju u stanu, možda neku dobru letvu... ima još dosta posla, ali već sada radi impresivno.
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 17:25
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Konačno jedan keramičar. Dobrodošao, ima nas još. Nisam slušao Martene, ali pretpostavljam da je koncept sličan kao i kod ostalih zvučnika s accuton driverima. Slušao sam nekoliko forumskih i svi su izvanredni (baxa, amigo, tatamata). Na svom primjeru sam naučio koliko su prgavi i osjetljivi na svaku lošu kariku u lancu, pa te mogu dovesti do očaja, ali isto tako oduševiti nekom malom promjenom poput npr. digitalnog kabela ili zakretanja u idealan položaj.
Ja sam u stalnoj potrazi za interkonektom, zv. kabelima, strujašima, možda probam kakav streamer umjesto cd transporta, treba srediti struju u stanu, možda neku dobru letvu... ima još dosta posla, ali već sada radi impresivno.

zapravo kod mene su visokotonci keramički iz Accuton-a ali hvataju od 1800 Hz a srednjetonsko bas jedinice su od SEAS-a ali je materijal aluminium keramika ...

Vidim da delimo isti nemirni duh stalnih unapređenja !

Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 17:35
Originalno postano od strane člana: lalelala lalelala napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

zapravo kod mene su visokotonci keramički iz Accuton-a ali hvataju od 1800 Hz a srednjetonsko bas jedinice su od SEAS-a ali je materijal aluminium keramika ...

Vidim da delimo isti nemirni duh stalnih unapređenja !

Nemirni duh je nužan za ovu igru, ali s ovakvim zvučnicima stvarno možeš doći do audio nirvane gdje se pravilo mijenja u 'ništa više ne diraj'. Ja osjećam da sam blizu :)
Ako smijem...čini mi se da taj Auralic nije na nivou ostatka. Jesi probao još neki izvor osim njega?
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 17:44
Auralic Aries mini lati napolje asap...
Probao sam Melco ali ne u svom sistemu i jako mi se svideo ...
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 17:56
Htedoh reći leti ...
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 18:18

Auralic Aries mini lati napolje asap...
Probao sam Melco ali ne u svom sistemu i jako mi se svideo ...

Možda Aries koji se ovdje dosta spominjao? Ne znam kakva je kod tebe ponuda i da li se može dobiti na probu, ali svakako bi ga trebalo s nečim drugim usporediti u svom sistemu.

Taj Melco nema spdif? Jel ima player ili je to samo neka vrsta servera?

Editirao dan the man - 12.rujan.2016 u 18:30
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 18:49
Iskreno nisam pregledavao ovaj forum u smislu izvora , više sam se upecao za keramičke teme:-)

Ali ako me pitate za Auralic reći ću Vam da je MINI nešto u klasi SB Touch-a ali naprednije sa više funkcionalnosti i naravo savremenije rešenje ...software je solidan , ponekad zabaguje ali ništa strašno .

MINI je budget uređaj koji objedinjuje network player , DAC , airplay , BT i NAS sve u jednoj maleckoj kutijici za cenu od tričavih 500€ ... kupio sam ga napamet jer nije bilo opcije da se proba a i načekao sam se jer je u jednom trenutku bila pomama na svim tržištima worldwide .

U svakom sliučaju uređaj ima svoje mesto i u naprednijim sistemima jer ako se izbegne upotreba internog HDD-a koji unosi dosta smetnji u napon napajanja i ako se umesto redovnog napajanja stavi linearno regulisano (DIY Super Teddy +120€ u NS-u ) dobije se jedan streamer bolji od većine PC ili MAC izvedbi koje sam imao prilike da uporedim u svom sistemu ...

U apsolutnom smislu gledajući ima boljih i skupljih rešenja od kojih bi naveo stariju braću Auralic Aries Femto (1500€) i LE (1000€) verzije ali pre svega bih naveo Melco N1A mrežni streamer stare japanske firme audifilskog porekla ...Melco u sebi ima dva HDD-a po 3GB i po meni zvuči jako jako dobro , toliko dobro da učini da vam se vreme uspori i da slušate muziku kao kad gledate snimak sa kamere koja snima 1600 slika u jednoj sekundi u slow motion-u ...detalji , timbar uhhh! Cena Melca je u USA oko 2000 USD sa sve diskovima i onda vam ne treba ni NAS ni dobar router ...samo tablet ili smartphone za aplikaciju kojom upravljate ...upravo mu je aplikacija najslabija tačka jer se svi pomalo žale na nju ali kako sam ima samo par sati iskustva ne mogu ništa o tome da kažem . Ja sam se pre svega skoncentrisao na zvuk i to je i više nego OK ...

Nego da vas pitam , kako se može editovati post kad vidim da sam negde napravio "lapsus calami" ?
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 18:54

Nego da vas pitam , kako se može editovati post kad vidim da sam negde napravio "lapsus calami" ?

Mislim da ti se pojavi Edit tek nakon nekog broja postova ili kada ti Admin odobri tu opciju

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 19:02
Gledao sam taj Melco po netu, pa vidim da nema spdif ni toslink izlaz, čini mi se da on služi samo kao server, a zahtjeva još player, koji će vrtiti fajlove. No, svejedno... čini se kao dobra mašina.

Edit bi trebao biti u donjem lijevom uglu posta. Možda ga još nemaš s obzirom da si novi?!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Deklarirana snaga pojačala
Forum: Audio komponente