Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozdrav iz Novog Sada

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pozdrav iz Novog Sada
    Objavljeno: 12.rujan.2016 u 10:50
Lutao sam po prostranstvima interneta u potrazi za iskustvima audiofila koji koriste keramičke zvučne jedinice i naleteh na vaš forum prepun takvih utisaka pa reših da se priključim ..

Imam 47 dugih godina od kojih 33 beležim sa audiofilskim stažom koji sam počeo kod vas na zagrebačkom velesajmu davne 1982. godine ...

Po zanimanju sam inženjer telekomuniacija .

Moj trenutni setup izgleda ovako :

1. Izvor je Auralic Aries MINI koji radi kao network player sa priključenom usb hdd jedinicom od 2TB . Veza ka dac-u je usb preko Final Touch Audio kabela .

2. DAC je Auralic VEGA koji je balansiranom DIY vezom povezan na integralac , naponski kabel FTA .

3. Integralno pojačalo Karan KA I 180 MKII , naponski kabel FTA

4. Zvučne kutije Marten Django L povezane Supra Sword kabelom 2x3 m

Polica je DIY od čamove daske , nacrt prema nekom HIFI racks modelu.

Soba je izrazito nepravilnog oblika ukupne površine od skoro 50m2 plus hodnici sa strane i stepenice prema gore.
Muzika koja se sluša je uglavnom jazz mada se prave česti izleti u svim muzičkim pravcima .

Evo i malo slika
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 11:11
Dobro došao!
Kao što sam napisao i na onom drugom forumu, jednostavno i krasno
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 11:13
Hvala lepo Nino , tamo i ovde !

Vidim da je kod vas nekako više pažnje posvećeno keramičkim drajverima i njihovim osobenostima pa rekoh sebi što da se ne priključim ...
Auralic Aries MINI -> usb FTA to Auralic Vega -> DIY silver balanced -> Karan KA I 180 MKII -> Goertz AG3 -> Marten Django L
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 13:17
Keramika? Može keramika. U kupaonici, kuhinji, za cvijeće, za svjećice u motoru... A ovo ostalo, tako, tako.
Dobrodošao.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
thoree View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 13:23
Dobrodošao! Minimalizam na djelu, lijep sistem, pretpostavljam da dobro i svira...
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 13:24
Slažem se gde keramika treba da vlada ...ovo sa zvučnicima je malo moda , malo zbilja ali ima ponešto u zvuku što me privlači ka "tvrđim" materijalima membrana . Dali je preciznost , nenametljivost u detaljima ne znam ni sam ali u poslednje vreme sve što sam slušao na temu aluminium / keramika je na mene ostavilo dobar utisak ...
Daleko od toga da i ostali materijali nisu dobri , naprotiv slušao sam odlične primerke raznih papirnih i raznoraznih varijacija plastičnih primeraka koji jako dobro zvuče !
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 13:46
Originalno postano od strane člana: thoree thoree napisao:

Dobrodošao! Minimalizam na djelu, lijep sistem, pretpostavljam da dobro i svira...

Moja prostorija je veoma zahtevna i dosta je teško dobiti utisak velikog zvuka , jer hodnik sa strane i stepenice ka gornjem spratu prosto pojedu zvuk ...ova kombinacija pojačalo - zvučnici odlično napuni prostor velikim zvukom . Kad to kažem mislim na to da slušalac ima utisak velike scene i po širini i dubini i da ničega u tom prostoru ne manjka ...

U apsolutnom smislu govoreći nedostaje malo agresije u zvuku koju dobri ili bolje rečeno neutralni sistemi znaju da prenesu kao deo muzičke informacije na slušaoca . Nije da slušam često neki HR ili HM ali ponekad prosto osetim da to nije to i da bi trebalo to malo oštrije da zazvuči ...sad jako je teško locirati krivca za ovaj moj utisak (dali je Karan ili Marten "sladokusac") ali mišljenja sam da će upgrade zvučničkog kabela sa Supre Sword koja je odlično zamišljena i izvedena bakarna geometrija na nešto flat srebrno doneti tu mrvicu transparentnosti više ...

Ako bih trebao da kratko opišem karakter sistema rekao bih to ovako :
Dinamično , ubedljivo, transparentno i detaljno ali na malo toplijoj strani neutralnog ...
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 14:20
Neće to nikakv kabel izvući, vjerojatno neka od komponenti ne odrađuje onako kako ti želiš.
Ali prvo se probaj poigrati položajem zvučnika, izgledno je da ti prostor pojede to što fali.
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
lalelala View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj lalelala Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 14:54
Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

Neće to nikakv kabel izvući, vjerojatno neka od komponenti ne odrađuje onako kako ti želiš.
Ali prvo se probaj poigrati položajem zvučnika, izgledno je da ti prostor pojede to što fali.

igara sa prostorom , komodama i položajem zvučnika je već bilo i mogu reći da je to jedan od najvažnijih upgrade-a koje sam napravio ...u prvoj postavci zvučnici su bili na medjusobnom rastojanju od 2,4 m a izmedju njih je bila poluzatvorena komoda . To sve je rezultiralo prenaglašenim basom koji je prekrivao i srednjetonsko područje a bogami cela ta distorzija je ubijala i visoke ...posle izbacivanja te komode , približavanja zvučnika i odmicanja istih od zida na propisanih 50cm dobila se jedna transparentnija , znatno bolja zvučna slika , opuštena , brz muljanja u basu i sa jasnim srednjim i visokim tonovima ...

Veliki korak ka poželjnom otvaranju gornjih ekstrema sam napravio sa novim balansiranim interkonektom sopstvene izrade od 4N kaljenog srebra u pamuku ... to je doprinelo da sistem zvuči otvoreno , da visoki tonovi traju koliko treba i da se cela zvučna slika proširi po visini i dubini ...bas je postao još čvršći i zategnutiji .

Imao sam sreću da probam jedan vrhunski interkonekt Tellurium Q Black Diamond i tek tada sam shvatio koliko kablovi znače ...cena ovog interkonekta je oko 1200€ za nebalansiranu izvedbu dužine 1m i da je kolega hteo da ga proda nisam siguran dali bi odoleo ali kako je u pitanju bio poklon nismo ni razmatrali mogućnost transakcije !
Sve u svemu ta proba mi je dala ideju da se oprobam u izradi sopstvenog kabela i nisam požalio ...

Moj trenutni Supra Sword je odličan zvučnički kabel , izuzetno napredne konstrukcije kojom se poništava nepoželjna redna induktivnost ali ipak je u osnovi bakar i nosi taj pečat u zvuku ...mišljenja sam da bi neki srebrni kabel flat konstrukcije dodao tu mrvicu transparentnosti i "poželjne agresije " u zvuku , naravno kada toga ima u polaznoj informaciji ...Supra ima zaista malu indusktivnost čak manju od Nordost-a ali izgleda da ne briljira sa parazitskom kapacitivnošću i mislim da u tom grmu leži zec :-) , prosto deo informacije koja ide prema zvučnicima tamo ni ne stigne i zatvori se u tom začaranom nevidljivom strujnom krugu . Probao sam i kimber 8TC i takođe osetio istu bakarnu atmosferu ...i on ima zahvaljujući komlpeksnom pletenju izuzetno malu rednu induktivnost ali ozbiljno veliku kapacitivnost .

Naravno , treba probati sve pa možda i neku zamenu elektronike ali trenutno eksperimetisanje sa kablovima je prvo na redu a i najjeftinije i najbrže .

Sistem takav kakav je i sada pruža neizmerno zadovoljstvo tokom slušanja i samo moj nemirni duh me tera da pomeram granice audio nirane stalno unapred !

U planu je zamena network player-a jer ovaj Auralic Aries MINI nije dorastao ukupnim ambcijama sistema.
Na vrh
thoree View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.rujan.2016 u 15:24
A baš sam htio pitati kakav je Auralic jer je nedavno u temi Custom Audio Server bio spomenut ali ne mini verzija.

Ja sam svojedobno gledao ovog Karan-a, jednom davno sam poslušao jedan model, ne znam koji ali može biti baš taj. Sviralo je odlično!
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,631 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente