Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 14:36
Čini se da je Dubravko od turbo kabelskog skeptika postao pobornik. Aj dobro...bitno da se napreduje...obrva
Na vrh
hudo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 14:39
Bas sam nekidan vidio taj video, i nisam znao sta da mislim. Dali konacno postoji uredjaj koji moze direktno izmjeriti kvalitetu kabela? Za koliko smanji distorziju/smetnje, toliko € kabel kosta:)

Isotek kaze da ovako radi:
"In general the Noise Analyser analyses all frequencies found on the mains, then filters out the main 50Hz sine. All other frequencies detected are displayed in parts per 1000 as a proportion of the mains and amplified for audible output. Using this promillage, a reading of 500 is thus proportional to 50% unwanted frequencies. The Analyser is not a spectrum analyzer. By comparison it is far more simple. It does however put into context the ever growing problem with our power lines around our homes. There we have two types of mains noise. Common mode is usually referred to as RFI and differential mode is created when components draw power."

BTW kakav to vrhunski strujni kabel dolazi uz taj Noise Meter kada izmjeri 000 na kvalitetnom izvoru struje, ne pokupi radio luxemburg i lokalni wifi? Ne izgleda bas posebno:/

Editirao hudo - 18.prosinac.2019 u 14:44
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 17:43
Sve  je to  fino demonstrirano .. Mene zanima koliko to  sve skupa utječe ,i da li uopće uječe na  zvučnu kvalitetu ?Može li se primjetiti razlika zvuka ?
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 17:51
u strujašima?
svakako
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 20:43
Mene zanima zašto nekome treba potvrda da se nešto čuje!?? Ne čuješ.. spremi pare, guštaj i ne grataj okolo.
Sistem na kraju krajeva slušaš sam doma, ne za publiku.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 20:52
dogada se tocno ono sto sam predvidio u nekom prijasnjem postu.
sto god spojio u razvodnu letvu pokazivati ce druge vrijednosti, da se samo neki X2 kondic jasno odgovarajuceg napona ugura u uticnicu pokazao bi opet nesto drugo
Tu su dva pitanja otvorena, ako je sve tako nestabilno u mrezi kako taj uredaj zeli prikazati cudno da uopce bilo sto ikako funkcionira i druga stvar ma sto uopce te brojke znace u bilo kojem kontekstu, uostalom mogao bih to i kupiti, sve sto se mjeri je u analognoj domeni u tom instrumentu, na mcu ide cisto komparirani naponski signal kojeg mcu pretvara u neke brojke i trebalo bi iz analognog dijela sheme biti jasno sto pokusava mjeriti
jos je nesto tu jako cudno, kako bi se te nazovimo to nestabilnosti mogle ocitovati kroz promjenu zvuka u nekom uredaju nakon sto se ac pretvori u dc i prode filterske kondice poprilicnog kapaciteta, u nekim uredajima je toliki da se doslovno moze utikac izvaditi i ponovno ustekati da uredaj i dalje radi u kontinuitetu ni ne primjeti da je koju sekundu bio izvan mreze
po tome bi ispalo da sto god susjedi radili na istoj naponskoj liniji to bi culo kod nas, a to stvarno nema smisla
P5 Power Plant,X-Sabre Pro (MQA), BHK Signature Pre, BHK250, Dynaudio Confidence 5, Hitachi FT-007,kabeli:zvucnicki auto otpad(4mm2), strujni stock(Tagan),interkonekti mogami 2534,konektori neutrik
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 21:31
Nisam stručnjak za ovo područje no čini mi se da smo na krivom tragu. Cijela priča oko strujnih kabela i filtera svodi se na to da je mreža izvor smetnji. U ovom slučaju su izvor smetnji sami uređaji. Dobro je da se pokušava nešto izmjeriti i dokazati no nekako mi to izgleda kao da se "na silu" dobiva nekakva "mjerna razlika" koju neznamo objasniti...
Krivo razumijem ili?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2019 u 22:27
pa, kako ne znamo šta te mjerene brojke uopće predstavljaju, ne možemo ništa reći ni o tome što one znače. niti same po sebi, a kamo li u širem kontekstu sustava. tu uopće niti nema traga. sve što se mjeri može reći jedino 'aha, nešto se događa'. i vrijednost demonstracije 'obična strujna žica vs audiofilska strujna žica' je isključivo u tome da skepticima pobije argument da zadnji metar žice ne može činiti razliku - ako je izmjerivo, onda valjda i može. samo opet i tu isti problem: ne znam što je i kako izmjereno haha no vraćamo se na ono što sam rekao prije: buba u uhu je tu

a na to se javljaju neki audiofili s nadom da bi im mjerenja mogla zamijeniti uši, i reći nešto o apsolutnoj kvaliteti žice. ne može, gospodo. vaše uši ostaju i dalje alfa i omega, mjera svih stvari...za vas. vaše uši vam govore što vi čujete a što ne čujete. vaše uši vam ne govore što ja ćujem a što ne čujem. zadnje nije bitno za vas, prvo je bitno za vas. stvari su tu prilično jasne (kao da su ikad mogle biti nejasne)

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2019 u 10:11
I onda kak konstruirat temeljno dobar, nazovimo neutralan, audio divajs za publiku koja cuje razlicito a tak i slaze sustave? Vjecno pitanje.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2019 u 11:09
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

I onda kak konstruirat temeljno dobar, nazovimo neutralan, audio divajs za publiku koja cuje razlicito a tak i slaze sustave? Vjecno pitanje.

To ti je ko u životu. Da si zlatan ili da si hifi uređaj "nebeskom rukom konstruiran" ne možeš svakom biti po volji. ..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Pazite se lažnjak kabela
Forum: High-End