Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Audio kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.rujan.2016 u 23:08
Amen.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.rujan.2016 u 23:15
Prvo ne razumijem iz kojeg opravdanog razloga ste se ulovili manipulacije? Po mom mišljenju prilično beskorisno!
Drugo,dogovora se držim i dalje sam na raspolaganju,ali ne znam do kada?
I treće, ovo izlaganje o kablovima je na nivou cvrkuta vrabaca! Svaka žica u sustavu u pravilu degradira zvuk u nekom segmentu i u određenoj mjeri. Apsolutno svaka na svijetu!
Nije ma odmet spomenuti prvi post...

Editirao Kabel - 13.rujan.2016 u 23:16
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.rujan.2016 u 23:45
Razlog je što si sam napisao da možeš manipulirati zvukom. Ako možeš manipulirati da kabel zvuči otvoreno, toplo, kiselo ili plavo, onda možeš i da zvuči potpuno neutralno. Zdrava logika.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.rujan.2016 u 23:47
Nemam ništa protiv tebe, naprotiv, ali ti sam u uvodnom postu postavljaš čudesno pitanje: što je ispravnije, neutralnost ili ofarbanost? Ako hoćeš prijateljski savjet: radije se okani foruma za svoje dobro jer samome sebi neprestano štetiš, a to ti sigurno nije u interesu. No hard filings.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.rujan.2016 u 00:19
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Razlog je što si sam napisao da možeš manipulirati zvukom. Ako možeš manipulirati da kabel zvuči otvoreno, toplo, kiselo ili plavo, onda možeš i da zvuči potpuno neutralno. Zdrava logika.

Takav proizvod imam! "Vortex" zvučnički kabel je jako blizu neutralnom. Mislim da će njegov nasljednik biti još bolji po tom pitanju. Upravo mi je stigao UPOCC 7N bakar u raznim kombinacijama i nova serija poboljsanog svilenog tubinga...
Apparatus, znam da nemaš i to mi je drago čuti, ali svi smo mi samo mali ljudi koje ponekad zanima tuđe mišljenje 🙄
I jesi li 100% siguran da i prva opcija nije jedna vrsta "ofarbanosti"?

Editirao Kabel - 14.rujan.2016 u 01:19
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.rujan.2016 u 01:42
Kod kablova je uvek pravi put što je moguče više uravnoteženih / povezanih informacija. Problem je, da to nije za svaki sistem, pošto ni sistemi nisu neutralni, a kamoli toliko kvalitetni, da bi mogli preneti sve te informacije bez degradacije zvuka.... Da bi praksa na kraju dokazala, da svaki vlastnik traži kakrakterni štih koji paše njegovom uhu.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.rujan.2016 u 07:25
Niti jedan od kabela iz uvodnog posta, prema tome kako su opisani, nisu dobri. I jedan i drugi mogu biti podjednako, ili jedan više, a drugi manje, udaljeni od neutralnosti.
Radi se o tome da su opisani kabeli s različitim greškama. Prvi kabel, koji je detaljniji, ima nekakve fazne greške.
Drugi ima manje detalja, ali je fazno usklađeniji pa zvuči "pitkije".

Činjenica da neke slabije HiFi komponente ne mogu odsvirati gomilu informacija pa ako stavimo kabel koji pušta gomilu informacija, komponenta iza može generirati razna izobličenja. Iz tog razloga od neiskusnih slušača znali smo pročitati kako neki sjajni kabeli zvuče oštro. U tom slučaju bolje izabrati kabel pod 2.

Međutim, na tržištu postoje i kabeli koji su i detaljni i "pitki", odnosno fazno usklađeni, koji prenose dobar fokus, dobar stage itd. Ja bih izabrao takav kabel.

Ono o čemu možemo uvjetno raspravljati, je kakav kabel od ta dva izabrati, ako nemamo trećeg izbora. Tko od nas lakše guta fazne greške, a tko lakše guta gubitak detalja?

Ja bih radije prožvakao gubitak detalja.
    Moj HiFi
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.rujan.2016 u 10:29
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Niti jedan od kabela iz uvodnog posta, prema tome kako su opisani, nisu dobri. I jedan i drugi mogu biti podjednako, ili jedan više, a drugi manje, udaljeni od neutralnosti.
Radi se o tome da su opisani kabeli s različitim greškama. Prvi kabel, koji je detaljniji, ima nekakve fazne greške.

Činjenica da neke slabije HiFi komponente ne mogu odsvirati gomilu informacija pa ako stavimo kabel koji pušta gomilu informacija, komponenta iza može generirati razna izobličenja. Iz tog razloga od neiskusnih slušača znali smo pročitati kako neki sjajni kabeli zvuče oštro. U tom slučaju bolje izabrati kabel pod 2.

Međutim, na tržištu postoje i kabeli koji su i detaljni i "pitki", odnosno fazno usklađeni, koji prenose dobar fokus, dobar stage itd. Ja bih izabrao takav kabel.

Ono o čemu možemo uvjetno raspravljati, je kakav kabel od ta dva izabrati, ako nemamo trećeg izbora. Tko od nas lakše guta fazne greške, a tko lakše guta gubitak detalja?

Ne bavim se konstruiranjem kabela pa me zanima....
Ako se ne radi o kabelima s prilagodnim kutijama koji u sebi imaju pasivnu ili aktivnu elektroniku, kako bi običan kabel zakretao fazu ili bio "fazno usklađen"?

p.s.
Pitanje se odnosi na IC i zvučničke kabele...

Editirao soundnewsdino - 14.rujan.2016 u 10:30
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.rujan.2016 u 11:01
I meni su malo cudna ta fazna zakretanja koja nastaju u obicnoj zici, i to u frekvencijskom rasponu od 20Hz do 20kHz. U stvari, nije mi malo cudno nego poprilicno cudno?

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.rujan.2016 u 11:06
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ne bavim se konstruiranjem kabela pa me zanima....Ako se ne radi o kabelima s prilagodnim kutijama koji u sebi imaju pasivnu ili aktivnu elektroniku, kako bi običan kabel zakretao fazu ili bio "fazno usklađen"?p.s.Pitanje se odnosi na IC i zvučničke kabele...
Ne znam kako, vjerojatno isto kao što utječe na timbar, rezoluciju, dinamiku, mikrodinamiku, fokus, širinu, visinu i dubinu pozornice.
Greške koje opisujemo kao nemuzikalnost, neritmičnost, spori i brzi kabel, neprotočnost, pitkost i nepitkost, jedino se mogu objasniti utjecajem na vremensku domenu (fazu).

Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...