Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

5.1 za 40m2

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.prosinac.2016 u 13:09
Znam!:D

Problem je sa kablovima za sub jer receiver ide na centar lijevog zida pa ce sub ici lijevo od projekcijskog platna.
Mozda kasnije neki bezicni sub jos metnem ako bude trebalo :)
Mislite da bi bila velika razlika sa 2 suba vs 1?
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.prosinac.2016 u 16:35
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.prosinac.2016 u 22:35
Ok dosao sam na viksu instalirati zvucnike ali skuzio sam da nisu dosli sa kablovima...
Sada moram vidjeti da li imaju u Ogulinu sutra iako ne znam da li ce imati i za sub...
E sad, vidim da cub 3 ima utor za L/R i za LFE... koliko sam skuzio za surround trebam LFE. Da li mi treba i L/R ako budem htio slusati muziku u stereu?
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.prosinac.2016 u 23:48
Ne...

Konekciju na aktivni sub ti uvjetuje pojačalo/receiver...

HT  rec se  spaja preko LFE i tako ga rec uredno kontrolira, u svim opcijama i načinima slušanja...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.prosinac.2016 u 00:07
Aha znaci lfe.. zahvaljujem :)
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2016 u 11:44
Update...

Testirao sam 2.1 sustav u dnevnoj sobi dok ne postavim sve instalacije u hali i mogu reci da je zvuk impresivan.

Molio bi samo jos par savjeta prije nego danas postavim sve.

Dakle, htio sam mountati sibove na zid okrenute naopako i lagano usmjerene prema centru sobe.

Sada me samo zanima koji setup postavljanja da koristim. Na ovom sajtu sam nasao 2 moguca koja se razlikuju u postavljanju stražnjih zvučnika.
Zanima me da li da ih postavim kao na prvoj 7.1 slici ili drugoj?

http://www.crutchfield.com/S-GMClEbqPqJQ/learn/learningcenter/home/speakers/inwall_placement.html

Isto tako da li da ih razmaknem od zida za 60cm (2 feet)zbog refleksije ili to nije bitno?

Svi će biti mountani na zid naopako i usmjereni prema centru sobe prema dolje. Jel to ok?
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2016 u 11:55
Pardon nisam mislio na zid nego na strop xd
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2016 u 13:54
na one poprečne grede ih možeš montirati, naopako je ok, a ne moraju nužno biti odmaknuti od zida ako su usmjereni u prostoriju, ali najbolje je da probaš pa vidiš kako se najbolje čuju.
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2016 u 15:26
Prvo, Sretan Božić svima!:)

Evo samo još jedan mali update...

Našao sam vrlo povoljno motorno projektorsko platno marke Tronje Projektorsko Platno, međutim moram čekati do 2.3.2017. jer ih nemaju na lageru tako da smo zasada stavili projektor na ovaj veći zid sa lijeve strane i trenutno uživamo u Stereo 2.1 sustavu. Moram reći da sam oduševljen i Focalom i Marantzom i da je soba ugodno ispunjena zvukom kako za kućno kino tako i za glazbu. :)

Mojima se doduše ne sviđa ona ideja da projektorsko platno bude na samom zidu iznad ulaznih vrata i oni predlažu da se platno postavi jednu gredu bliže centru sobe (oko metar i pol od vrata) kako bi se vrata mogla otvarati i kada je platno spušteno.

Sada me samo zanima što vi mislite o ovome? Oće li biti problema sa zvukom ako bude "lufta" iza projektorskog platna i stražnjeg zida? Isto tako da li se subwoofer može staviti i dalje u lijevi kut gore kraj vrata ili bi se onda i on trebao premjestiti?
Frontovi bi onda išli isto naprijed na gredu gdje će biti platno?

Znam da nije optimalno, pogotovo što će tako centar biti još bliže čime riskiram još izraženiji "nebeski zvuk" ali vidjeti ćemo...

Preporučujete li mi da možda centar ne bude u istoj ravnini sa bočnim prednjima? Da npr centar bude ceiling mounted a bočni na gredi i time jedno 20-30cm niže? Ili da ih jednostavno sva 3 ostavim u istoj ravnini?

Postoji i opcija da platno ostane na ovom većem zidu.

Što vi mislite?
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2016 u 15:33
UP!

Evo i slikica:

Slikice
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA