Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

5.1 za 40m2

Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: 5.1 za 40m2
    Objavljeno: 11.listopad.2016 u 15:52
Pozdrav,

Evo nov sam na ovom forumu i kako ne mogu dobiti adekvatan odgovor na AVS forumu reko da pokušamo ovdje. :p

Treba mi 5.1 surround. Budget mi je oko 10k kn + receiver (max 3k kn)

Soba ce biti sa projektorom. Pošto je na prvom mjestu gaming pa onda filmovi, biti ce najvjerojatnije Optoma GT1080 projektor a što se zvučnika tiče u dilemi sam između B&W MT-50 kompleta koji je u sonusartu 9.5k i Monitor Audio Radius koji je dosta skuplji, ukupno bi ispao negdje 15k. Ako bi išao sa MA onda bi kupio možda prvo samo 2.1 pa nadograđivao postepeno ali ako su puno bolji zvučnici spreman sam i na tu žrtvu.
Ako mislite da postoje neki drugi zvučnici za moje potrebe, slobodno predložite.

Zanima me da li bi bilo problem za kučno kino kada bi centar bio skroz gore znači iznad projekcijskog platna usmjeren prema slušateljima. Naime, problem je što imam vrata na zidu gdje ide platno koje se spušta za gledanje tako da ne mogu staviti centar ispod platna...

Da li L/R prednji mogu također biti u kutevima gore ili bi bilo poželjnije da su ipak u razini ušiju? Čisto pitam zbog toga što mi je jednostavnije provući kablove kroz strop (potkrovlje) pa onda samo mountati zvučnike u kuteve bez da provlačim kablove onda po zidu da se vide.

http://imgur.com/a/5lS4f

Ovako soba izgleda za sada.

Hvala na pomoći :D
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2016 u 16:22
Pozdrav,

Možeš molim te napraviti tlocrt i postati ga ovdje da dobijemo malo bolji dojam o prostoru. U tlocrt svakako stavi i kako si ti planirao napraviti raspored namještaja i gdje si planirao postaviti zvučnike / subwoofer.

Vrata koja spominješ su ona ulazna ili ona prema vrtu?
Ne čini mi se platno preko vrata (pogotovo ako je preko ulaznih) kao praktično riješenje.

Imaš u vidu neki reciever kad si stavio cifru ili ti je općenito svejedno?
Preporuka za reciever je da svakako pogledaš neki od entry level denon ili onkyo recievera gdje bi se mogao pronaći kakav zgodan za tu cijenu,

a od zvučnika i monitor audio i bowersi su super, ali možda nađeš i neke koji nisu tako loši a za znatno manji iznos novca, recimo focal SIB & CUB bi sasvim solidno popunili sobu za duplo manje novca, tu bi bilo i za BOSE acousticmass za manje para od predviđenog, ili čak za razmatranje je DALI fazon ili KEF za cca iste pare.

Editirao icon - 11.listopad.2016 u 16:24
Na vrh
Kabel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2016 u 22:55
Ma samo dobre slušalice i bok..
Most Internet trolls are narcisstic, sadistic and psychopatic in nature.
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2016 u 18:35
Svakako bi trebao nacrt rasporeda za kvalitetniju preporuku.
MA Radius su odlični zvučnici, ali rekao bih prilično precijenjeni. Imao sam male 45-ice sa 720 subom, no zamijenio sam ih sa Focalovim Sib & Cub2 kompletom. U najmanju ruku jednako muzike za manje para.
Kad smo kod love, mislim da bi trebao nešto drugačije rasporediti budžet. Resiver od 3000 kn ne može ni približno pokazati potencijal zvučnika od 10 000 kn.
Ukoliko se odlučiš za kombinaciju subwoofera i satelita, sateliti mogu biti pod plafonom. Samo ih nagni prema napred.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2016 u 20:18
Priča vodi prema "bozeu" ?
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2016 u 15:21
Pozdrav ekipa,

Zahvaljujem svima na odgovorima.

Isprika na kasnom javljanju, evo tlocrt ću poslati čim dođem do njega. Znači kroz dan-dva.

Ukratko, projekcijsko platno ide na taj zid gdje su ona mala vrata. Inače u prostor se može ući na 3 ulaza tako da nije problem ako platno bude spušteno preko vrata. Dakle, ideja je bila zvučnike prednje L/R i satelite staviti u kuteve kod stropa usmjerene prema centru sobe gdje bi bile fotelje za sjedenje. Soba će se koristiti i u svrhe edukacija povremeno tako da će se namještaj moći premiještati. Jedina statična stvar će biti mala peć iza na stražnjem zidu. Znači ne bi bio problem da su svi zvučnici osim sub-a skroz gore u kutevima i usmjereni prema publici uključujuči centar?

Jedan user mi je u inbox-u preporučio:

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=3206&myDataListIndex=0&IDProizvodjaca=151&Source=1

i

http://www.provox.hr/audio/proizvod.aspx?IDProizvoda=3211&myDataListIndex=0&IDProizvodjaca=151&Source=1

Ne znam šta mislite o tome?

Znači vaš bi bio prijedlog ići sa nekim malo jeftinijim a jednako dobrim zvučnicima i malo više uložiti u neki pošteni receiver?

U svakom slučaju još pošaljem tlocrt čim prije da bude jasnija pozicija svega.
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.listopad.2016 u 18:10
Acoustic energy, čini se opet radi odlične zvučnike. 101-ce sam slušao više puta, posljednji put u Pakracu, i apsolutno su me oduševili. Dražen je ipak meštar od zanata.
Male Aegis Neo 1 sam i sam posjedovao, te za njih isto preporuka.
Veće samostojeće modele nisam slušao.
Isto tako, samostojeće zvučnike nikako ne preporučujem stavljati na lance i dizati pod plafon.
Ako je to želja onda svakako ići na komplet satelita i subwoofera.
Moj favorit je već spomenuti Focal Sib and Cub. Bilo ih je na njuškalu za cca 2000 kn SH. Za taj novac ne vjerujem da može nešto puno bolje.
Na vrh
Stevoh View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Stevoh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.listopad.2016 u 22:41
http://imgur.com/a/wZMnx

Evo tlocrta,

Malo je drugačiji u konačnici; vrata su baš u sredini prostora. Ono dolje lijevo je mala peč, stolice neće ovako stajati kada se bude gledao film, one ce se ovako sloziti iz spremsita samo za vrijeme neke edukacije.

Znači 101 bi bile ok ako bi uzeo satelite recimo, predpostavljam da podni ne dolaze u obzir ako je centar gore iznad projekcijskog platna? Zvuk bi se cudno prenosio sa L/R na centar?

P.S.
Zahvaljujem se svima koji su mi poslali neke ponude rabljene opreme ali pošto to sve moram uzeti na firmu moram kupiti na r1. :/
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2016 u 09:24
Moj prijedlog je da okreneš na ovaj način:

LEGENDA:
- kutevi prostorija - prednji i zadnji LR zvučnici, pod nagibom po dijagonali i prema slušateljima.
- sredina manji kvadratić - centralni, iznad platna
- sredina veći kvadrat - subwoofer, načelno je svejedno gdje će isti stajati, može i desno i lijevo i u sredini, ali ipak treba proći sa njim po prostoriji i vidjeti sa pozicijom gdje će dati najviše basa uz najmanju količinu izobličenja.
Prijedlog je isto kada biraš reciever, probaj uzeti model sa autokalibracijom (ima sa sobom kalibracijski mikrofon), to pomaže ;)
- platno se spušta sa stropa, ne mora nužno biti uz sami zid, ja bi ga možda čak stavio pola metra ispred da se može proći iza njega na WC.
- projektor, plavi :), isto sa plafona da ne smeta ;)

Osnovni razlog zašto, je lakši smještaj i tamniji dio prostorije zbog bočnog zida, makar za neko smisleno kućno kino ćeš trebati zatamniti staklenu stijenu prema dvorištu.

Koje konkretno zvučnike?

pošto je prostor prezentacijske namjene, nije striktno kućno okruženje ja bi išao na diskretne i manje modele satelita po kutevima, da ne vise baš ogromne boxe sa plafona, a i redovito ovi manji modeli imaju predviđene nosače za zid u kompletu.
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2016 u 10:13
Bose ili Focal , . Koji je bolji u srednjem segmentu ? Bose je malo "loudnes" , odličan prijedlog (Iconov) . Za prezetacije treba srednjih , al auto kalibracije bu to odradila , no da se to i poštelati "na žgance" Sam treba pripazit ! kad ima puno ljudi zvuk nije isti !

Editirao M.Djon - 19.listopad.2016 u 10:18
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte