Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marantz cd 45

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Marantz cd 45
    Objavljeno: 13.listopad.2016 u 18:23
Imam ovaj cd plejer vec neko izvesno vreme, kao polovnog sam ga kupio, i prodavac je , naravno, na moje pitanje dali e ispravan, odgovorio potvrdno.
kao i obcno, to se ispostavilo da nije tacno, cd plejer je veoma, ili gotovo nikako, ucitavao rezence,sa orig nije bilo problema. Poslao sam ga na servis i majstor je zakljucio da je laser pokvaren. Potrebno je kupiti drugi laser, sto je i moje pitanje clanovima foruma, da li znate, gde kupiti ovaj laser, u pitanju je cdm2/10 .
Drugo pitanje, da li je ikako moguce uraditi popravku postojeceg lasera, bilo kakav savet je dbrodosao.Cisto onako informativno me interesuje, sta se to pokvari na laseru.
Hvala unapred na odgovorima.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 19:40
Obično crkne jedna (ili više) od fotodioda koje skupljaju od cedea reflektiranu svjetlost lasera. Ili vrlo rijetko ugine sama laser dioda, a najčešće oslabi pa s vremenom plejer postaje sve više izbirljiv da bi na kraju prestao očitavati. Kako god okrenuo, to se ne popravlja. Ako je doista crkao laser, ne moraš ganjati CDM2/10. Pronađi na buvljaku neki stari Philips ili Marantz plejer s CDM4 mehanikom. Nađe ih se za siću. Laser pick-up ti paše mehanički i električki i prilično jednostavno se zamijeni. Nadam se da nitko nije okretao one trimer potove na pločici serva lasera. Pogotovo ne onaj od 470ohma. Kad smo kod te pločice, treba sve elektrolitske kondiće zamijeniti novima, a ponajbolje u cijelom plejeru jer je jako star. Moguće da ti ne radi upravo zbog starih elkosa. Svakako treba dobro očistiti optiku i to ne samo izvana već dubinski. Dakle, treba ti dobar lokalni meštar koji razumije problematiku, a ne ko ovaj koji kaže crko laser i treba novi. Tako i moja baba popravlja plejere. Na kraju, kako rekoh, velika je mogućnost da te muči nešto drugo ili kombinacija koječega, a ne sam laser.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 19:56
Znaci ima nade, tj, moguce je da je utihno, i zamneom svih vitalnih kondica, mozda se i nesto desi,,,ok, poslacu drugom mesteru na reviziju.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 19:59
Još nešto: problem može biti (iako manje vjerojatno od gore nabrojanog) u pločici spindle motora, najčešće u hall senzorima. Ako motor ne zavrti kako treba, ništa od čitanja ni s najboljim laserom na svijetu. Podmazati ležaj bi svakako trebalo. Ukratko, razgovaramo o plejeru koji je proizveden oko 1987. i svakako mu treba totalni remont pa onda dođosmo i do pitanja isplativosti.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 20:03
Samo mestera j i to dobrih, je sve manje, prakticno ih nema jbga....
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 20:05
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Znaci ima nade, tj, moguce je da je utihno, i zamneom svih vitalnih kondica, mozda se i nesto desi,,,ok, poslacu drugom mesteru na reviziju.
Prvo i prije svega, treba plejer dovesti "u nulu" koliko se može. Dakle, svi elkosi i provjera svih lemnih mjesta naročito oko regulatora u napajanju gdje zbog termičkog naprezanja najčešće popucaju spojevi s pločicom. Inače, apsolutno svaki servis elektronike počinje provjerom svih grana napajanja. Da ne dupliram, treba ti meštar koji razumije problematiku, a ne prvi televizordžija na kojeg naletiš.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 20:06
Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

Samo mestera j i to dobrih, je sve manje, prakticno ih nema jbga....
Ima, u Hrvatskoj. Za Srbiju ne znam.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 20:19
Isplativo nije, ali je ovo hobi, i meni nije bitna isplativost, nego popravka mile i drage mi sprave. Ovde u Somboru, odakle sam, niko nece da se zeza sa ovim starina, kazu ne isplati im se. A i onako, nema dovoljno posla , ne razumem jbga ljude...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 20:46
Dobro si reko, jebajga.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.listopad.2016 u 20:46
Sve je oshlo u k...c.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII