Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub 22.10.'16 Wadia & Sonus Faber

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2016 u 11:46
Koliko sam vidio čitavo vrijeme prezentacije su se najmanje 5 "fotografa" smucala oko setupa snimajući svaki detalj setupa, pa uzmemo li mogućnost da je jedan bio iz SOA-e pa su snimke pod oznakom tajnosti, netko bi ipak mogao nešto i podijeliti na forum.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.listopad.2016 u 11:50
Originalno postano od strane člana: bais bais napisao:

Za početak mogu reći da smo prevareni - umjesto Amatija svirala je Elipsa :). Nije dakle bio Ferrari, već Lamborghini. Aj dobro..

Čisto neloš zvučnik ta Elipsa. Posebno pohvaljujem fantastično čist srednjetonski spektar. Product dizajner se očito uhvatio u koštac s pojavom zvanom Baffle step diffraction - od tud neobična širina. Na visoke također nemam zamjerke, sve po propisu, a do savršenog tek mrvica čvrstoće u basu ne bi bila na odmet.

Tako da svatko tko si može priuštiti zvučnik ove cjenovne klase ima moju bezrezervnu preporuku, a kako je navodno baš danas jedan par utopljen želio bih čestitati sretnom kupcu. Nek nam svakako javi dojmove.

Nemam tu što dodati, stvarno je odlično radilo. :)
Što se tiče ove čvrstine u basu, slušali smo uglavnom akustičnu glazbu i laganiji repertoar, bar dok sam bio i tu je sve štimalo.

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.listopad.2016 u 22:34
Koristim priliku da se zahvalim ekipi iz kluba koji su "delegaciju iz Splita" lijepo ugostili, a tu posebno mislim na Sola, Denzu i Whiteface-a. Vdem, Žuti mrav, Damir i ja pohodili smo ovogodišnji AV show Zagreb, i nakon sajma odlučili posjetiti klub. Malo smo kasnili (zapravo ne malo nego punooo), ali to nije spriječilo domaćine da odvoje vrijeme za nas. Upoznali smo se Dapom, Robijem3a, i "izviđenja" sa ostalima koji su bili prilično zaposleni (o tome nešto kasnije). Ujedno isprika ako sam nekoga preskočio.
Uistinu je dobro imati klub i priliku za poslušati razne sisteme. Iako se iz nekih drugih tema vidi da uvijek ima nezadovoljnika, ipak trud koji je apsolutno očigledan, a ulaže se u pripremu, organizaciju pa na kraju raspremanje, je nešto na čemu treba "skinuti kapu" i poštovati.
Tako ovom prilikom još jednom srdačan pozdrav svima od ekipe iz Splita.

Editirao ZlyM - 25.listopad.2016 u 22:35
Sonus Faber Toy Tower, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD, Musical Fidelity X-ray V3
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2016 u 07:01
Bio sam u Zagrebu cijeli tjedan i pojma nisam imao da je bio sajam       
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2016 u 09:38
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2016 u 10:04
Nešto fotki se može vidjeti ovdje

Editirao Kalle242 - 26.listopad.2016 u 10:09
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2016 u 12:17
Evo i mene malo, dugo nisam niš pisao ali na ovo ne mogu ostati po strani. Čuo sam već Elipse u nekoliko sistema, prvi put davno u Movie Hotelu, uvijek su mi svirale lijepo, dobro do odlično, vjerojatno ovisno o elektronici, sobama, izvoru...mojem raspoloženju.
Obično u zadnje vrijeme sistemi u Klubu sviraju odlično i najbolje sa gramofonima i magnetofonom, vrlo dobro sa digitalijom. Ovaj sistem u subotu je svirao toliko dobro da ni u jednom trenutku nisam razmišljao niti mi je bilo važno kakav izvor svira. Očito je Wadia vrhunski match ovim zvučnicima. Sam opis kak je to sviralo meni je jednostavno suvišan, trebalo je biti tamo, poslušati i svak ponaosob donijeti vlastiti sud, ja nisam pronašao ni jednu, ni najmanju zamjerku, znam da uvijek može i postoji negdje nešto bolje, no za mene je ovo i više nego dobro. I kak mi je Dapo rekao: "...te, s ovim bi se dalo živjet"    
Veliko hvala svima koji su u pripremu i realizaciju ove prezentacije nesebično uložili svoje slobodno vrijeme, energiju i trud tokom cijelog prošlog tjedna i ponedjeljak i naravno veliko hvala Boži na povjerenju jer nam je ustupio ovakav dragulj od sistema u vrijeme održavanja sajma.
Naravno, hvala i svima na posjeti, dobrodošli i svaki idući put...

Fotkalo se je stvarno dosta, kad se Solo sastane s vremenom valjda bude objavio koju... a posjetio nas je i Aquarius pa možda i na Too Loud bude koja lijepa riječ popraćena kakvom vrhunskom fotografijom...   

Editirao Devo - 26.listopad.2016 u 18:47
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.listopad.2016 u 12:50
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Koristim priliku da se zahvalim ekipi iz kluba koji su "delegaciju iz Splita" lijepo ugostili, a tu posebno mislim na Sola, Denzu i Whiteface-a. Vdem, Žuti mrav, Damir i ja pohodili smo ovogodišnji AV show Zagreb, i nakon sajma odlučili posjetiti klub. Malo smo kasnili (zapravo ne malo nego punooo), ali to nije spriječilo domaćine da odvoje vrijeme za nas. Upoznali smo se Dapom, Robijem3a, i "izviđenja" sa ostalima koji su bili prilično zaposleni (o tome nešto kasnije). Ujedno isprika ako sam nekoga preskočio.
Uistinu je dobro imati klub i priliku za poslušati razne sisteme. Iako se iz nekih drugih tema vidi da uvijek ima nezadovoljnika, ipak trud koji je apsolutno očigledan, a ulaže se u pripremu, organizaciju pa na kraju raspremanje, je nešto na čemu treba "skinuti kapu" i poštovati.
Tako ovom prilikom još jednom srdačan pozdrav svima od ekipe iz Splita.

Hvala friende;)
Disconnected from the collective
Na vrh
robika3a View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robika3a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.listopad.2016 u 11:24
Sustav je svirao lijepo, s čujnim "okusom" Sonus Fabera 90-ih (velike Elipse ga očito imaju, a Wadie ga nisu uklonile). Bas je, za moje uši, uistinu malo "mekan", no to je, mislim, dio koncepcije zvuka ovih zvučnika. Bez obzira na značajan odmak od (teško dokazive) neutralnosti - "s tim bi se dalo živjeti".

Posebno me veseli i smatram dragocjenim što sam imao prigodu osobno upoznati neke ljude čije priloge rado čitam na forumu (vdem, ZlyM, žuti mrav,...).   
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...