Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pozdrav!

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pozdrav!
    Objavljeno: 21.listopad.2016 u 11:36
Pozdrav svima, ja sam Krunoslav iz Vinkovaca.

Moja velika strast je glazba i to uglavnom slusanje, svih zanrova i razdoblja ali nekako najvise slusam elektronsku (house i sve pod vrste istog :) S obzirom da do sada nisam imao prilike niti mogucnosti za neku kvalitetniju opremu da bi u istoj uzivao na nacin na koji bi htio, odlucio sam se uclaniti u forum jer koliko sam uspio procitati ovdje stvarno ima strucnih ljudi s dugogodisnjim iskustvom u Hi-Fi svijetu, te zanimljivih tema koje mogu taj Hi-Fi svijet pribliziti nekom poput mene koji tek namjerava uci u njega.

Eto nadam se ugodnom druzenju i uskoro ocekujte moj prvi post a vezan je za nabavljanje mog prvog Hi-Fi sitema. :)

Pozdrav svima.

Na vrh
thoree View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 11:44
Dobrodošao imenjače!
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 11:54
Pozdrav i dobrodošao!
Na čemu trenutno slušaš glazbu?
Kakvu imaš viziju za upgrade postojećeg?
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 12:06
Pozdrav!

Prije nego se izludiš sa traženjem i cijenama, pogledaj malo ovu temu...

http://www.audiofil.hr/forum/forum_posts.asp?TID=14088

Ne zbog baš tih komponenti, nego najviše zbog pristupa, od položaja u prostoriji do samog izbora komponenti, zvučnika, pojačala, izvora...

Ako se malo zainteresiraš, pogledaš po net-u, i za malo novca sklopiš nešto za početak, što rabljeno što novo, pa se poigraš da optimiziranjem toga što imaš u svom prostoru razmještajem itd., nakon nekog vremena imat ćeš i nešto stečenog iskustva da ćeš se osjećati bolje po pitanju plaćanja većih iznosa za kvalitetnije komponente, jer ćeš imat makar nekakvu referencu iz svog prostora...

Pomalo... Što više učiš, manje griješiš i trošiš na pogreške...

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 14:13
Hvala na dobrodoslici :)

Znaci sto se tice trenutne situacije, oprema na kojoj slusam je laptop kao izvor zvuka spojen putem 3,5 mm kablom na Logitech Z623 2.1 sustav. Ima sam do prije godinu dana i ovako nesto

http://www.njuskalo.hr/kucno-kino/kucno-kino-aiwa-oglas-12737780

ali je pojacalo otislo tako da su mi ostali zvucnici s kojima ne znam sta bih, jer nisu to neki kvalitetni zvucnici (mislim sluzili su i bili ok za to doba kad su kupljeni) ali ih ne mislim ukomponirati u buduci sistem (mozda za garazu) :) uz to posjedujem i slusalice Sennheiser HD-25 II koje su kao "legenda" i jako cijenjene ali s obzirom da imam opremu kakvu imam, zvuce kao neke od 100 kn :) no dobro zato sad namjeravam uloziti u opremu pa ima vremena za nadoknaditi :)

Uglavnom konkretno me zanima stereo sustav, jer prvenstveno slusam samo glazbu, uglavnom elektronska (house s primjesama jazza, znaci ima bass-a, klavira, ovog i onog), izvor zvuka ce mi biti laptop s velikom glazbenom kolekcijom koja je uglavnom od mp3-ca sastavljena (vecina 320 kbps) i flac-ovima, jer je hiperprodukcija kad je u pitanju elektronska glazba tako da je malo teze flac nabaviti. Velicina sobe u kojoj bi bio sistem je 5x4 m, tako da je dvoumica izmedju bookshelf zvucnika i floorstand, a razlog zbog kojeg bi mozda uzeo bookshelf je zato sto sam navikao na ove Logitech koji su mi na radnom stolu i odgovora mi da mi je izvor zvuka (zvucnik) blizu sto je mozda pogresno ali dobro, dok kad bi uzeo floorstand oni bi morali biti na drugoj strani sobe zbog razmjestaja tako da bi bio dalje od njih. Imao sam neki izbor za sistem ali kako sam citao i istrazivao po forumu sve je palo u vodu tako da cu za preporuke otvoriti temu kad bude vrijeme, jer cu si dati vremena za istrazivanje, ali da napomenem radilo bi se o sustavu do cca 10,000 kn i zasad sam siguran uz sve prikupljene informacije s foruma da uzimam M2Tech hiFace two + HRT Music Streamer II ili II +, jer sam dobio dojam da je to dobra solucija kad je u pitanju PC kao izvor zvuka!

Sve u svemu kao sto rekoh, ne zelim zuriti u odabiru, imam vremena za prikupljanje informacija, zato sam se i ukljucio u ovaj forum i unaprijed se ispricavam ako budem nekad dosadan! :)

Na vrh
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 14:25
Originalno postano od strane člana: djdeva djdeva napisao:

Hvala na dobrodoslici :)

Znaci sto se tice trenutne situacije, oprema na kojoj slusam je laptop kao izvor zvuka spojen putem 3,5 mm kablom na Logitech Z623 2.1 sustav (dosta placeni za pc zvucnike a prelosi za glazbu, preboom-i sta god napravio, slabi sateliti, uglavnom zvucnici za igre i filmove). Imao sam do prije godinu dana i ovako nesto

http://www.njuskalo.hr/kucno-kino/kucno-kino-aiwa-oglas-12737780

ali je pojacalo otislo tako da su mi ostali zvucnici s kojima ne znam sta bih, jer nisu to neki kvalitetni zvucnici (mislim sluzili su i bili ok za to doba kad su kupljeni) ali ih ne mislim ukomponirati u buduci sistem (mozda za garazu) :) uz to posjedujem i slusalice Sennheiser HD-25 II koje su kao "legenda" i jako cijenjene ali s obzirom da imam opremu kakvu imam, zvuce kao neke od 100 kn :) no dobro zato sad namjeravam uloziti u opremu pa ima vremena za nadoknaditi :)

Uglavnom konkretno me zanima stereo sustav, jer prvenstveno slusam samo glazbu, uglavnom elektronska (house s primjesama jazza, znaci ima bass-a, klavira, ovog i onog), izvor zvuka ce mi biti laptop s velikom glazbenom kolekcijom koja je uglavnom od mp3-ca sastavljena (vecina 320 kbps) i flac-ovima, jer je hiperprodukcija kad je u pitanju elektronska glazba tako da je malo teze flac nabaviti. Velicina sobe u kojoj bi bio sistem je 5x4 m, tako da je dvoumica izmedju bookshelf zvucnika i floorstand, a razlog zbog kojeg bi mozda uzeo bookshelf je zato sto sam navikao na ove Logitech koji su mi na radnom stolu i odgovora mi da mi je izvor zvuka (zvucnik) blizu sto je mozda pogresno ali dobro, dok kad bi uzeo floorstand oni bi morali biti na drugoj strani sobe zbog razmjestaja tako da bi bio dalje od njih. Imao sam neki izbor za sistem ali kako sam citao i istrazivao po forumu sve je palo u vodu tako da cu za preporuke otvoriti temu kad bude vrijeme, jer cu si dati vremena za istrazivanje, ali da napomenem radilo bi se o sustavu do cca 10,000 kn i zasad sam siguran uz sve prikupljene informacije s foruma da uzimam M2Tech hiFace two + HRT Music Streamer II ili II +, jer sam dobio dojam da je to dobra solucija kad je u pitanju PC kao izvor zvuka!

Sve u svemu kao sto rekoh, ne zelim zuriti u odabiru, imam vremena za prikupljanje informacija, zato sam se i ukljucio u ovaj forum i unaprijed se ispricavam ako budem nekad dosadan! :)

Na vrh
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 14:45
.
Na vrh
djdeva View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djdeva Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.listopad.2016 u 14:48
Molim da izbrisite ova dva posta gore, pisem na mobitelu pa se nesto zblesiralo :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Deklarirana snaga pojačala
Forum: Audio komponente