Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobar dan

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 23>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.kolovoz.2018 u 20:43
I kak sad da ja nešto pripomenem u temi Dobar dan, kad je noć?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.kolovoz.2018 u 22:59
Laku noc Kale
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 10:42
Dobar dan….
Evo mene opet nazad… opet sa zanimljivim slikicama… opet sa Sansuiem hahaha… a o cemu drugom, pa necu valjda o politici, nogometu…. Ciji je veci haha

Daklem, dodje meni pod skalpel jedan Sansui teskas (doslovno), 9090DB receiver… vidim sa gornje strane da je netaknut, nema kemije, kazem sebi:  ajd napokon nakon duugo vremena jedan klasicni refresh… otvorim donju plocu… ha! Prerano sam se radovao… i ugledao ovo:

Evo malo blize….

Opet neki shishmish audiofil kopao po ovim starcima, i ugradi plavi ALPS volume pot!! I to tako da je dugme balansa kanala zalijepio obostrano ljepljivom trakom za prednju plocu (a mjesto balans potenciometra nadogradio fixnim otporima, vjerojatno… jos nisam sve raskopao), ajd moglo je biti i gore, mogao je zalijepiti dugme  neostikom ili kojim dvokomponentim ljepilom!

Da je bar sacuvao stari pot…

No ima nekih cudnih likova koji cuvaju takve stvari i imaju ih u svojoj alibabinoj pechini,

i to kao NOS primjerak, dakle nikad koristen

No lager je sve tanji i tanji, zato dragi audiofili, kada modificirate ove starce da zadovolje vase osjetljive 50 i kusur godina stare usi, bar sacuvajte originalne dijelove, jer ko zna, mozda ima kakav bolesnik koji zeli napraviti undo obrva
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 11:09
A kaj hoces? Bar je Alpsa metnul a ne neku sljuku! obrva
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 12:54
To je nista, da vidis kaj je Ilimzin nedavno ugledao u Kewood Supreme integrircu.

Sklepani izlazni stupanj koji nema veze s tim ampom, a jos bolje, s nekim bezveze neorginalnim hladilima.

Ajd to objasni!

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 12:58
Ai taj Sansui je stavljao otvorene koaksijalne ugljene potove. To ne mozes ni rastaviti.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 15:28
Mene nedavno zapade Marantz monster risiver iz 1978. Bio kod čovca dvije godine na restoraciji, a nije restoriran. Očišćen selektor, zamijenjeno nekoliko elkosa i silikonska mast ispod tranđi. Amp radio, ali više ne radi. Uključim, a na prve dvije recke pota, čisto i ugodno. Zatim prdenjaža. Reko dobro, ne otvara debele tranđe u strujnom ampu. Prednapon baza navedenih u obje grane pušpula minus 0,7V. Mirna struja ispod minimuma i nepodesiva. Okej, al kak na oba kanala jednako? Što god probaš mjeriti, sve identično i lijevo i desno. I tako blejim u čudu dok ne opazim tranđu strujnog generatora, na lokalnom hladilu i to bez natpisa. Reko, bingo! Pastu je promijenio, ali ga je i okrenuo za 180° t.j. zamijenio je bazu i emiter. Kolektor nije mogao jer je u sredini. Skinem, naravno ugledam natpis i ulemim na pravu stranu. Situacija na drugom kanalu identična. Naravno, amp procvao i grmi ko potres, podesio mirnu struju, nulirao DC offset na izlazu i... život ide dalje.
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 15:49
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ai taj Sansui je stavljao otvorene koaksijalne ugljene potove. To ne mozes ni rastaviti.

Moze se... moze, iz iskustva obrva
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 15:56
Onako, iz iskustva, sve se može rastaviti. Samo je pitanje može li se nakon toga sastaviti. Kaliniću, jel ti se kad dogodi višak dijelova?
haha

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2018 u 08:40

Dobar dan…

Ma nisam stavio update price o ovom detalju sa volume / balance potenciometru, jer ovo tribate vidit! Ko ona narodna „dva losa ubise milosa“

Naime ovaj strucnjak kako mi se chini, radio je samo oko ove zamjene potenciometra, i to malo sta je radija je debelo zasra (da oprostite!).

Prvo vidite ovaj nered, sta rade tu ovo ljepilo, ovi kratkospojnici sa ziccama????

S druge strane opet ljepilo????

A je sam kaza u prijasnjem javljanju da sva srica nije koristija neostik, kad evo neostika ovdi, di sam se najmanje nada!

Kada sam ocistija teskom mukom to lipilo, ukaza se razlog… chunka je prelomio plocicu kod demontaze potenciometra, a da je samo to…. Nego i cetiri papucice za lemljenje kontakata potenciometara je satra! Nema ih! A sva srica da nije jos sta servisira!

I sta cu… pokusao sam sanirati stetu najbolje sto sam znao, normalno ne moze se nikad vratiti prvobitno stanje, ali eto da napravim bar da plocica na nesto lici… pa sam puknute vodove pokrpao tako da sam sa vodova na plocici skinuo stop lak i na njih nalemio malo lema, te sam jedan vod pokrpao sa zicom koja se koristi za elektronicke elemente (ovaj srednji dio) jer sam htio dobiti ujedno i cvrstocu ukupne plocice jer taj vod ide preko sredine plocice i preko  brazde loma…

Onaj vod sa strane, pokrpan je sa bakrenom folijom koju bas imam za takve slucajeve…A i vidi se da sam i radio nove papucice za lemljenje kontakata potenciometra….

To sad izgleda ovako, sa novim slojem kalofonija

Nije ka novo… ali eto bar sad lici to na nesto… no vjerujte mi, dosta sam vremena potrosio da bi dobio ovakav rezultat…

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 23>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,197 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Pioneer M-22
Forum: High-End