Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Dobar dan

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2019 u 09:27
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Kad vas vec interesiraju filmici, imam jedan vrlo rijetki reklamni film od Sansuia, zanimljiv za pogledati obrva

Eh, prozivjeh ta vremena (direktno, hardwerski smijeh ).. Danasnjoj generaciji  nepojmljivo da se tako radilo/proizvodilo/prodavalo....

Nikad više takve romantike   ,nažalost  , osim sjećanja  na  lijepa vremena mig
zden

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2019 u 09:46
Sjecanja ali i iskustvo, danas nedostizno ni u kojem obliku, ostaju...
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2019 u 10:46
Kasne šezdesete, sudeći po autima i godištu receivera 3000A i zvučnika SP200. Tada su bili japanci nešto ko danas kinezi.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.rujan.2019 u 13:16
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Eh, prozivjeh ta vremena (direktno, hardwerski smijeh ).. Danasnjoj generaciji  nepojmljivo da se tako radilo/proizvodilo/prodavalo....

oš reć maltus da danas samo visoka industrija radi hifu? smijeh
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.rujan.2019 u 09:11
Odlucio sam pokazati vam još jedan Sansui filmic iz 70tih, ovaj put o laboratorijskom testiranju G9000.
Naime ponukalo me je to sto sam na stol dobio jedan G901DB koji je jadan proveo u nekom vlaznom prostoru (vjerojatno podrum) dugo godina zaboravljen od vlasnika, i sto je debelo ostavilo traga na uredjaju. Cak i pocincana subsasija je prohrdjala! No kao i takav, kod prvog testnog paljenja, RADI!!! Normalno ne bez poteskoca, jer ima gubljenja kontakata, i sl. ali da je iti jedan uredjaj danasnjice staviti u takve nepovoljne uvijete, vraga bi radija!
Ovo ce biti vraski zahtjevna restauracija, jer evo nekoliko dana nisam niti upalija lemilicu, vec samo radim metalurske radnje.
Dakle, da se vratim na pocetak…. Testiranje Sansui G9000

Editirao Kale.v.2.0 - 04.rujan.2019 u 09:21
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.rujan.2019 u 12:38
Sjajan filmić, šteta što ne sadrži mjerenja rising time-a pojačala. Meni nekako jedno od važnijih pokazatelja mogućnosti pojačala.
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.rujan.2019 u 13:02
Slew rate and rise time su kasnije postali dodatni podaci tehnickih parametara audio pojacala koji su se mjerili i navodili u prospektima. U doba G9000 jos uvjek najvazniji parametri pojacala su bili snaga (od 20Hz do 20 kHz) izobljicenja,  frekventni opseg te sigmal shum odnos....
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.rujan.2019 u 13:05
Evo tih podataka za neke od najvaznijih Sansui modela (preneseno sa Audiokarme):
AU-D11
Slew rate: 350V/µSec
Rise time: 0,8µSec

AU-D9
Slew rate: 300V/µSec.
Rise time: 0,8µSec

AU-X1
Slew rate: 260V/µSec.
Rise time: 0,5µSec

AU-919
Slew rate: 200V/µSec.

AU-X1111
Slew rate: 150V/µSec.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.rujan.2019 u 13:27
Imaš iskustva slušanja vjerojatno svih pojačala sa popisa. Kako se doima AU-X1 u odnosu na ostale  (izabrao zbog kako vidim najboljeg slew ratea među njima) ?
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.rujan.2019 u 14:13
Radio sam osvjezavanje na svim osim AU-X1111, no od gore nabrojanih ozbiljno slusanje u mom sistemu sam imao samo na AUX1.
Refresirane uredjaje ne testiram na mom sistemu jer mi to to skroz neprakticno (nositi kat povise, odspajati moj sistem, spajati refreshirani uredjaj, pa opet sve vracati na staro...)
No odmah moram kazati jednu stvar u vezi AUX1; naime bio je totalno osvjezen, osim 8 komada napajackih kondenzatora izlaza, sto je ipak nedostatak za realno prikazivanje slew rate i rise time navedenog pojacala.
No, kako poznato... ipak sam ja ljubitelj G receivera....
AUX1 mi nije pasao samo zato sto pri malim snagama (razinama slusanja) nije mi imao dovoljno donjeg audio spektra, dok na jacim razinama slusanja, stvari bi sjele na svoje mjesto. Ja bih taj nedostatak prepisao mojim wharfedale zvucnicima, jer preko mojih beyerdynamic slusalica, taj nedostatak nisam primjecivao.
U odnosu na G 901DB receiver (isto tako totalno osvjezen), AUX1 ga je potukao u svim parametrima, zaista! Od prostornosti, reprodukcije vokala, dubine.... zaista samo tako je mocno upravljao sa mojim wharfedale zvucnicim, ali kazem tek kada se odvrne volume pot.... I kako ja ipak nisam u mogucnosti bas slobodno odvrtati volume potenciometar kad mi se prohtije, a G901DB mi je bolje zvucao kod normalnih razina slusanja, teska srca AUX1 sam prodao...

Sada sam pri kraju (imam jos neke detalje odraditi, ali nikako ne stignem) sa osvjezavanjem AUD907 Limited  (limitirana verzija AU919) kojeg mislim spojit na moj sistem, pa cu vijeti oce li on bolje odradivati upravljanje mojih Wharfedale zvucnika pri nizim razinama slusanja, a ujedno cu i vidjeti kako se ukupno ponasa, pa mozda napokon G901 ode u sistem "B" :)

Nisam puno pomogao, jer zaista za donijeti sud kako neko pojacalo zvuci, treba vremena i ozbiljnijeg slusanja, tako da za ostale modele ne mogu iznostiti neki ozbiljniji zvucni sud.
Ja se ipak, nakon obavljenog refresha, oslanjam na slusne ocjene vlasnika, kad uredjaj ponovno spoji u svoj sistem, dok ja u mojoj jazbini di radim zamzuie samo obavim tehnicki slusni test, testove izdrzljivosti te mjerenje izoblicenja i ako to sve prodje OK, stavim tocku na "i"  :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3031323334>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,781 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje