Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka - XLR interkonekt i zvučnički kablovi

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 08:27
pošto se u konkretnom slučaju, očito nabavlja kompletan sustav pretpostavljam kako će se s njim isporučiti neki entry level kabeli pa onda nebi trebalo žuriti s nekom većom investicijom u iste, bar prvo vrijeme dok sve pomalo sjedne na mjesto i stekne se uvid u karakter komponenti u određenom prostoru. Nakon toga polako istraživati utjecaj pojedinih kabela na sistem...osim ako ti u startu neki zapnu za oko i pristaju uz tapete
Na vrh
thoree View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 09:20
Slažem se s Matijom, definitivno treba prvo pustiti da se zvučnici razrade i ostale komponente usviraju pa tek onda pristupiti odabiru kabela.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2016 u 20:02
Matijin savjet u ovom slučaju je najbolji savjet.
Na vrh
Echim View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Echim Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.studeni.2016 u 14:04
Hvala svima na infu
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.studeni.2016 u 10:15
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

Ispucane 2 stranice a čovjek još bez ikakve preporuke. Dakle s obzirom da ne bježiš od second hand robe u navedenim iznosima preporučio bih ti:
Kimber Silverstreak - treba paziti na razliku između rca i xlr verzije Silverstreaka. XLR ima 2 srebrna i 1 bakreni vodič., rca kontra. Napominjem to ako neki pametnjaković stavi xlr konektore na RCA varijantu pa prodaje tako. Solidno rješenje.
Van den Hul Second - specifičan kabel sa ugljičnim vlaknima umjesto klasičnih metalnih žica. Balansirana verzija Firsta. Nekima je odličan kabel drugima drek. Nešto kao tripice. Meni je to solidan kabel koji u nekim sustavima može leći odlično, a može i izuzetno loše. Zaista kao tripice.
Zatim neki stariji audioquest koji su rjeđi u xlr varijanti ali ako si vičan lemilici staviš xlr konektore bez neke muke. Tu mislim na neki Opal, Emerald, Lapis. Diamond je izvan budžeta ali najbolji.
Zvučnički neki Kimber 8TC makar ga ja osobno ne preferiram. Ali mnogi da. Valjda ima razloga. Isto tako AQ iz vremena onih interkonekata. Forest ili Argent bi se uklopili u tu cijenu ali tražena dužina je nepoznanica.
Novije izvedbe u SH su rizična kupovina jer lažnjaka ima koliko hoćeš, neka se pošteni prodavači ne ljute.
Ima toga još ali ovo mi je prvo palo na pamet pa da ipak imaš kakvu preporuku.

Ako zaboravimo lažnjake, kako bi se uklopila lakše dostupna, novija AQ produkcija? Konkretno mislim na modele Viper i King Cobra.
Vidim da se nudi i poneki Cardas u toj cijeni. Kako on kotira?

Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2016 u 20:14
Viper i Cobra su isti kabeli, nema razlike osim države proizvodnje. I nisu ni blizu najslabijem igraču sa one liste.

Editirao jerga - 28.studeni.2016 u 20:15
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.studeni.2016 u 20:42
Zahvaljujem. Dakle pandani Opalu i Emeraldu iz novije produkcije su Columbia i Colorado?
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.studeni.2016 u 19:26
Originalno postano od strane člana: midleage midleage napisao:

Zahvaljujem. Dakle pandani Opalu i Emeraldu iz novije produkcije su Columbia i Colorado?

Hmhm, Colorado sam imao prilike testirati u mom sustavu i mogu reći samo puno dobroga, i da je za nijansu rezolutniji i precizniji od Emeralda. Ali Emerald to sve kompenzira svojom cijenom koja je cca 3x niža kao i potpuno nepostojanje straha od kupovine mačka u vreći tj. lažnjaka. Opal u odnosu na Emerald nešto lošiji u srednjima i pogotovo visokima.

Editirao jerga - 29.studeni.2016 u 20:31
Na vrh
Antony View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Antony Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.siječanj.2017 u 21:17
Pozdrav!
Zanima me na šta si se na kraju odlučio? Btw. imamo jako sličan sustav. Synology 261j > microRendu > Nuprime Dac-10h > ST10 > Pmc 23. Kablovi koje trenutno imam na slušanju su Audioquest MacKenzie XLR i Rocket 88.
Na vrh
Echim View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Echim Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.kolovoz.2017 u 13:23
Bok svima. Na kraju sam uzeo iduću kombinaciju:
- NuPrime DAC 10H
- NuPrime ST-10
- ATC SCM11

Kablovi koje trenutno imam su Kimber Silverstreak XLR (2x 0.5m), a zvučnički je Audio Epilog Albino (2x 3m). Player je Sony CDP-XB930QS koji služi kao transport.

E sad, nedostaje mi streamer (ali to je druga priča), a ovdje bih volio vidjeti mogu li bolje proći sa kablovima, a da ne dajem neke velike novce.

Antony, kakav ti je bio MacKenzie i što si na kraju uzeo za XLR i zvučnički kabel? Mislim da si mi rekao, ali sam zaboravio.

Thanks.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike