Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Media Player by Apparatus

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Media Player by Apparatus
    Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 12:53
Pozdrav pipl. Otvorio novu temu jer je ona custom, nešto, server zagađena svim i svačim, a htio bih da ovo bude na jednom mjestu pa će možda netko imati koristi. Dakle, prije kojeg tjedna stigla nova matična s Amazona (ASRock J3160DC-ITX) i ja sam ostao šokiran koliko je to bolje od laptopa kojeg sam prije koristio. Ne da je bolje nego je ultimativno. Prvo sam ljetos pokrenuo onu custom, nešto temu pun entuzijazma jer sam mislio da ćemo brzo naći rješenje, a kao drugo ubrzo pao u bedaru jer sam skužio da nitko pojma nema što kupiti (matičnu prvenstveno), a o reprodukcijskom softveru da ne govorim. Onda sam dobio savjet od čovca kojeg zovem mentorom za PC audio i naručio matičnu i ostalo. Dakle, zadesio mi se na daščicu poslagan vrhunski uređaj koji radi toliko dobro da ja ne mogu ni zamisliti bolje. Pa sam se tako ovih dana primio konačne realizacije. Na kraju sam ga nazvao Media Player jer će osim za audio služiti i za video (već služi). Počeo sam od linearnog napajanja i naravno pretjerao ko sivonja napravivši švas aparat. Nema veze, od viška glava ne boli, a iskoristio sam trafo i elkose koji mi stoje i 10 godina bez veze. Budući je prenabildano, ići ću na dvije kutije, za napajanje i za komp jer u jednu iole elegantno izgledajuću sve ne stane. Pa onda posljedično mogu širiti na sve strane i ne gužvati ništa. Tako i bi. Pisat ću još naravno kako i zašto, a sad samo fotke. Baza je od iverala jer se nikako nisam mogao domoći debelog lima osim na hektare. Nema veze. Ovo drugo je međuspojni kabel za obje kištre.

Editirao Apparatus - 22.prosinac.2016 u 13:40
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 13:37
Zanimljivo. Pratim :)
Na vrh
RADIO View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj RADIO Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 13:41
    Pratim obavezno.....
All we need is love and music
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 13:54
Znate li da je neovlašteno praćenje kažnjivo buvarom?
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 14:08
os' shemu stavljat ?
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 14:43
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Znate li da je neovlašteno praćenje kažnjivo buvarom?

Ajde nas onda službeno ovlasti.

đez je limunada

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 15:29
Dobro.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 15:32
Jako lijepo i uredno.

Ali oklopit ces napajanje na kraju ipak ?

(za osigurace, strujni i meduspojne kabele ne sumnjam da ces staviti audiofilsku verziju )
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 15:36
Originalno postano od strane člana: nu!me! nu!me! napisao:

os' shemu stavljat ?
Joso, regulatori su LT1083 spojeni kako trebaju bit, sa šotki grecovima. Dakle, nikakvih posebnih shema. Treći regler je vulgaris 7805 za pogon logike za daljinac i preklop drajvova, paljenje kompa, a njegovih sirovih, ulaznih 12V za ganjanje releja. Iznad trafoa je soft start, a ispod ziherungi za sve 3 grane i LM317 regulator za napajnje backlight pločica. Sasvim desno su dvije banke elkosa od po 10mF. Jedna za 5V za PCIe USB audio karticu, a druga za 19V za madrbord.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2016 u 15:38
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Jako lijepo i uredno.

Ali oklopit ces napajanje na kraju ipak ?

(za osigurace, strujni i meduspojne kabele ne sumnjam da ces staviti audiofilsku verziju )
Oklopit ću samo gornju i donju ploču kutije. A ovo drugo moš mislit kak oću.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,332 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Pozdrav
Forum: Audio komponente