Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuke bookshelf zvucnika

Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2017 u 00:04
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

O đizs, to je opet ona ******* floskula da postoji hifi i studijski zvuk.

Znači da ih sluša u studiju to nebi bili ti isti zvučnici kao kad stoje u boravku?

Odljepite ce od tih neutemelejnih stavova, pliz.  Ne postoji audiofilski zvuk, ni hifi slusanje. Postoji samo manje ili više vjerna reprodukcije i to bilo gdje se nalazili.

Ne postoje iskljucivo studijski i home audio zvučnici niti oni različito zvuče, to su i dalje samo zvučnici a gdje ih se primjenjuje i za što, to ostaje na vlasniku.

Jel to teško za shvatiti jednom za vazda?haha

Ja nemam nikakvih predrasuda glede upotrebe studijskih monitora van studia, rekao sam da to prijatelj zadovoljno koristi i ne misli mijenjati. I meni su BM15 zvučali odlično, ali to su već konkretni zvučnici sa pristojnim volumenom. Neke male prduljice ne bi me zadovoljile jer im fali basa, naslušao sam se i takvih i nije to to.

Inače, postoji suštinska razlika slušanja kod kuće ili u studiju: mali studijski nearfield monitori su konstruirani tako, da se slušaju izbliza i da se time u većoj mjeri obiđe utjecaj prostora, da ti ovaj ne smeta u mixu. A u dnevnom boravku obično ne sjediš 1 metar od zvučnika  već slušaš muziku sa akustikom prostorije koja konkretno mijenja zvuk.

Govorim za sebe, možda imaš ti drukčije iskustvo:
- Ako bi velike hifi zvučnike slušao na jedan metar, zvuk ne bi bio OK jer to nije točkasti vir.
- Ako bi male studijske monitore stavio u dnevni boravak, ubrzo bi tražio subac po oglasnicima.

Tako da jest: svaki zvučnik je projektiran za svoj način slušanja i kod njega daje najbolje rezultate.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.srpanj.2017 u 00:28
Projektirani jesu za nearfield za farfield, ali ovi mali i kao opcija slusanja kako bi zvucalo na malim zvucnicima.

Ali to opet nema veze home vs. studio koristenje, stavom. No nevazno.
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 08:53
Malo čitam po raznim forumima o odnosu veličine sobe i vrste zvučnika pa sam malo zbunjen....stoga pitanje...za sobu od 35m2...tlocrtnog oblika slova T...na jednom kraku tog T je slušana..tj prostor za hiti...(na drugom kuhinja..gotovo savršeno)..da li je to kvadratura za bookshelf...ili samostojeće...

Za sada je bookshelf B&W685 s2....
Unaprijed zahvalan....
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 11:48
Ima u Robertoshopa jedan Acoustic Energy Ref1 za 8 keki. Vrrrlo ozbiljan "standmount". Ako bas mora na policu onda ipak nesto jeftinije moze jer polica nije ionako optimalan smjestaj. Mozda u sh njihov AE100 kojeg sam imao i modificirao. Bio u prodaji.
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 12:42
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

Malo čitam po raznim forumima o odnosu veličine sobe i vrste zvučnika pa sam malo zbunjen....stoga pitanje...za sobu od 35m2...tlocrtnog oblika slova T...na jednom kraku tog T je slušana..tj prostor za hiti...(na drugom kuhinja..gotovo savršeno)..da li je to kvadratura za bookshelf...ili samostojeće...

Za sada je bookshelf B&W685 s2....
Unaprijed zahvalan....

Pa kako se snalaze postojeći zvučnici u tom prostoru? Prvo pitanje je da li je sada zvuk "tanak", tj. ima li dovoljno bassa najjednostavnije rečeno. Općenito u velikim prostorima bolje sjedne standmout ali to je samo opća smjernica. 35m2 nije mali prostor ali opet ti slušaš u jednom praktički zasebnom dijelu tako da treba se igrati malo...

Editirao jerga - 13.kolovoz.2017 u 12:46
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 15:48
Maloprije primijetio: U prethodnom postu umjesto standmount trebalo pisati samostojeći.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 16:48
Pa ako je prostor T oblika 35 kvadrata, a sustav je u jednom kraju, onda ces slusati zvucnike u 17 kvadrata, odnosno na nekih 3m. Dakle dovoljan je dobar standmonut.
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 23:30
E sada ste me zbunili...Gašo misliš na bookshelf za tih cca 17m ili samostojeće?

Moja logika otprilike ide u tom smjeru....iako iskreno slušamo u cijelom prostoru...radio je uvijek upaljen...ali dio kada guštam je u tom kraku slova T koji čak i nema 17 m2...nego uvrh glave 12-13 m2...

Ono kaj me zanima...onak iz rukava..generalno 35 m bi po defoltu bilo za samostojeće ili je taman na granici..da i veći bookshelf to izdrži..

Čitao sam neki post gdje je lik u sobi od 40 m s bokshelfa s 6,5" odlučio se spustit na 5" bas jedinice...pa me to skroz zbunilo...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 23:44
Ovo posljednje neka te ne zbuni jer budala ima svih boja i oblika. 5 inča u 40 kvadrata (a to bi vjerojatno bilo preko 100 kubika) radi ko telefon.

Editirao Apparatus - 13.kolovoz.2017 u 23:47
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2017 u 23:57
Dvije potpuno točne rečenice.
2/2=100%, odličan 5
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,162 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika