Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuke bookshelf zvucnika

Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
gadafi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gadafi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2017 u 00:07
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

....
Znači da ih sluša u studiju to nebi bili ti isti zvučnici kao kad stoje u boravku?

Mali (jednosmjerni) osvrt na gore napisano.

Prije par godina sam se preselio u jedan stan u kojem sam imao malu radnu sobu tipa 4x2 i tamo sam ubacio stol sa kompom i ideja je bila svoj hifi ubacim tamo (Marantz PM7001kis i MA RS1 silver). Sve skupa je bilo na duzem zidu jer drugačije nije ni moglo.
Uglavnom bookshelf zvučnik sam zamislio stavit u poziciju u koju inače dolaze studijski monitori (lijevo i desno od monitora). Napravio neke privremene stalke, čisto da vidim kako ce to zvučat i zvučako je toliko katastrofa da sam drugi dan otisao u Sloveniju i kupio studijske monitore M-Audio Bx5. To znači nije imalo veze sa bilo kakvim suvislim zvukom, a o hifiju da ne pričam.

Iz toga sam zakljucio da se kućna hifa nikako ne snalazi u "studijskim uvjetima"  i pri tom mislim samo na konkretan smjestaj zvučnika.

Nikad nisam uzeo te monitore da vidim kako se oni snalaze u "kućnim" uvjetima, znači na stalcima i razmaknuti 2.5 metra. Zato sam na početku napisao "jednosmjeran" osvrt.

Ali mogao bi bas probat, posto se ovaj tjedan selim i cijeli stan ce biti u đumbusu žešćem, ali nekom logikom ako se MA RS1 tako lose snasao u "studijskom smjestaju" nekako mi se cini da se se i studijski monitori lose snać u kućnom smjestaju. No, ne mora biti, ali svakako javim dojmoveobrva

Editirao gadafi - 14.kolovoz.2017 u 00:08
Jango Fett:"Latin house je komercijala koja se pušta prije prelaska na narodnjake."
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 09:23
Malo da oživim temu na temu bookshelfa...molio bih pojašnjenje vezano za stalke...Zašto baš stalak...tj zašto zvučnici na polici ako su dobro fiksirani na nju ipak ne zvuče tako dobro kao na stalku? Da li je u pitanju samo visina , ili se i lom valova od police također reflektira na stereo sliku? Onak laički zaključujem da ako zvučnike izvučem dovoljno daleko da se valovi ne lome o policu tebao bih imati sličan rezultat? 

Naravno uz prepostavku da je polica masivna...ili recimo da teoretski imam dovoljno visoku policu da mi je visina zvučnika na potrebnoj razini bi li to bilo dovoljno?
All this moment will be lost in time like tears in the rain...
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 09:39
@TomC
Prostor, kolega...prostor je bitan...također i kvalitet donjeg dijela spektra, zato su jako bitni tj. neizostavni stalci....na policama uz zid je to nemoguće postići...
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 16:37
Prostor...misliš na prostor oko zvučnika..ili prostor kao cijela slušaona? I šta se misli pod time...želim reći da i oko police ima prostora...

Naravno da akustika prostorije ima i te kakav utjecaj, to niti ne pokušavam umanjiti ali ovo sa stalcima sa fizikalnog gledišta me baš kopka....

Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 16:52
Nisam neki ljubitelj stalaka. Trebalo mi je bar 20 godina da shvatim da mi nisu bas potrebni. Mislim, ono, ako pogodis lijep balans i dobru holografiju, sve je u redu i bez stalaka. Nekad volim kad je sve malo relax a ne zategnuto, kako to nekad stalci sa siljcima znaju dotjerati. Nekako mi vibra bude malo jaca.
Zed
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.studeni.2017 u 17:50
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

Prostor...misliš na prostor oko zvučnika..ili prostor kao cijela slušaona? I šta se misli pod time...želim reći da i oko police ima prostora...
I na jedno i na drugo....a sigurno ti nema toliko prostora oko polica kao kad bi zvučnik bio u slobodnom prostoru, kao npr. u mojoj sobi, gdje svi zvučnici (bez obzira na veličinu i tip) provjereno najbolje sviraju na poziciji cca. 1.2m od stražnjeg zida i po cca. 1.0m od bočnih zidova (nažalost, ne mogu više da idu od bočnih zidova na uštrb međusobnog razmaka i stereo slike) a sweet spot je udaljen cca. oko 2.8 - 3.0m....sve je to sama soba "odredila"...
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:50
Razmišljam o nekoj konstrukciji stalaka...pa me zanima..ima li nekih pravila..tipa teži dio (čitaj kamen) gore/dolje..koji materijali...i sl...
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.studeni.2017 u 16:55
Imaš toga na net-u koliko hoćeš...proguglaj....uglavnom, preporuka je što teži i rigidniji stalci....
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2017 u 10:12
..tražim po netu..ima svega...ali volio bih znati osnovna pravila sa nekim racionalnim obrazloženjem...vidim neki stavljaju kamen dolje, u podnožje, neki pak gore...meni je nekako logičnije gore..težinom u kombinaciji sa zvučnikom radi pritisak u smislu te rigidnosti...

sa druge strane volio bih si dati i oduška u dizajnu...ali to što vidim....je sve neštooooo.....cccc
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.studeni.2017 u 10:36
Pa valjda je bitno snizit težište da kad ga trkneš se ne prevrne, kod betnoskih stalaka on je toliko težak da je valjda svejedno jer mu je vjerovatno centar mase posed stalka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte
Forum: Audio komponente