Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuke bookshelf zvucnika

Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
kova2110 View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kova2110 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Preporuke bookshelf zvucnika
    Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 15:34
    Trebao bi preporuku bookshelf zvucnika do cca 1500-2000kn, moze novi ili rabljeni, makar bi radje nove. Imam Denon avr-x1000 receiver i koristio bih ih prvenstveno za slusanje muzike, nesto manje za filmove. Isli bi na policu od tv-a u sobi od cca 18m2, a udaljenost od zvucnika je 2,5-3m. Nadam se da sam sve potrebne informacije napisao :)

Od novih najvise su mi sve svidjeli Q Acoustics 3020, pa BOSTON CS CS26 MKII. Poslusao sam i Dali Zenzor 1 ali kao da su mi bili ovi bolji (bila su i druga pojacala u pitanju). Jos dolaze u obzir ACOUSTIC ENERGY COMPACT 1, ACOUSTIC ENERGY NEO V2 ONE.

Od rabljenih sam nasao Mordaunt - Short Aviano 2, KEF IQ10, Wharfedale diamond 10.1, KEF Q1 i BOWERS & WILKINS DM 601 S1.

Svaki savjet i preporuka dobrodosli.

Hvala!
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 16:00
Trenutni definitivni best buy za novi bookshelf, DALI ZENSOR 1 za 800 kn u Elipso sa besplatnom dostavom, u 3 finiša...

http://www.elipso.hr/rezultati/?q=DALI+ZENSOR+1

PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 16:43
Da ne bi bilo zabune, cijena je za jedan zvučnik pa je to 1600 kn ukupno. Osobno bih doma poslušao Q acoustic i Acoustic energy pa odlučio.
Kako je riječ o AVR-u, a spominju se i filmovi, baci pogled i na već više puta preporučivan Focaloc Sib and Cub komplet. Mišljenja sam da u 2.1 konfiguraciji ima itekako što za reći. 5.1 u filmovima je već dosta nahvaljen. SH komplet bi morao ući u cijenu.
Na vrh
kova2110 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kova2110 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 19:47
Znam za tu ponudu u Elipsu i da je cijena za jedan zvucnik, ali kad sam ih poslusao u kombinaciji s yamahom kao da mi je falilo basa, a njega volim 😃. BA CS26, a pogotovo Q Acoustics 3020, su mi tu bili bolji, ali oni su bili spojeni sa Denonom. Nisam jos probao Denon + Zenzor 1.

Ovo je pocetak, polako cu ici do 5.1...sredisnji vec imam (poklonio frend), sub cu posuditi dok ne uzmem svoj. Koji Acoustic Energy? Neo V2 One?
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 21:06
Rabljeni par Bowers & Wilkinsa 685 bi se mogao naci za parstokuna vise od budzeta a cini se da su svemu ozbiljniji od prethodno navedenih.

Naravno,ako se ima tih parstokuna vise i ako nije hitno jer ih i nema precesto na oglasnicima.
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2016 u 21:15
Mislim da je kod AE nahvaljena 101-ca. Aegis neo je slabiji.
Nemoj gledati samo bas sliku kod zvučnika, osobito ako misliš stavljati subwoofer. Zensor je malen zvučnik i ne možeš očekivati bas iz te kutije, pogotovo ne u salonu od 2000 m2.
Ako misliš slagati 5.1, a imaš centralni, nije loša ideja uzeti frontove od istog proizvođača/ serije.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2016 u 13:28
Nedavno dobio nekorišteni par ovih Onkyo D-055 malaca.

Mislim da su novi bili 120jura par, spojio ih u glavni sustav, rade nevjerojatno realno, otvoreno, dinamično, pitko i rezolutno u području iznad 70Hz. Ostao paf.

Sad su u drugom sustavu u radnoj sobi na vintage Sony STR-7055A receiveru, i zna se desiti da po tjedan dana uopce ne palim onaj "glavni sustav".

Preporuka kome trebaju dobri a jeftini zvucnici.

Podosta iznad Navedenih Dalija ili Q acousticsa (Prve ima moj otac, drige susjed), onak ok ali ništa intrigantno, dok Onkyo ipak ima ono nešto.

Editirao Gašo - 24.prosinac.2016 u 13:30
Na vrh
kova2110 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kova2110 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2016 u 14:06
@Dubs znam da su bolji ali onda cu samo pomicati granice budgeta, a to je poklon od zene a ona je jasno rekla limit 😃
@Midleage: Znam da je od AE 101 dobra, ali mi je preskupa.

Dobio sam ponudu za nove Q Acoustics 3020, izlozbene sa police nekoristene za 1400kn. I nekako sam najblizi njima.
Molio bi koje bi kablove za njih preporucili (treba mi cca 1,5m) :http://www.dacco.hr/shop/kateg/zvucnicki_kablovi_20I09I03I/

Ili mozde neke od ovih rabljenih:
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/mordaunt-short-aviano-1-oglas-16273683

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/audiofilski-zvucnici-kef-iq10-oglas-20610849

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-wharfedale-diamond-10.1-oglas-21172157
Na vrh
kova2110 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kova2110 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2016 u 14:42
Za pocetak ce biti stereo, pa onda kad se skupe neki posteni novci za to prvo cu ici na sub a onda novi centralni jer ovaj nije neki vrijedan spomena.

Originalno postano od strane člana: midleage midleage napisao:

Mislim da je kod AE nahvaljena 101-ca. Aegis neo je slabiji.
Nemoj gledati samo bas sliku kod zvučnika, osobito ako misliš stavljati subwoofer. Zensor je malen zvučnik i ne možeš očekivati bas iz te kutije, pogotovo ne u salonu od 2000 m2.
Ako misliš slagati 5.1, a imaš centralni, nije loša ideja uzeti frontove od istog proizvođača/ serije.

Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2016 u 17:55
Do prije godinu dana i sam sam pokušavao imati jedan sistem za glazbu i za filmove. No što više ulažeš u isti shvaćaš da si prisiljen na sve više kompromisa.
Moj dobronamjerni savjet je da se odlučiš. Želiš li uz postojeći AV resiver graditi HT sistem ili ti je dvokanalna reprodukcija važnija.
U prvom slučaju gledaj kupiti komplet zvučnika od istog proizvođača ili još bolje iz iste serije.
U drugom slučaju odaberi zvučnik koji ti se sviđa vodeći računa o veličini sobe. Onda prema tom zvučniku pronađi odgovarajuće STEREO pojačalo.
Tvoj Denon je u svojoj klasi vrlo dobar do odličan AVR, ali realno u stereu nema što tražiti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Kupujem Izlaz Primare A30.2-...
Forum: Prostorna akustika