Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Preporuka Audiolab, Rotel...

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 14:18
Originalno postano od strane člana: kris kris napisao:

Rotel RA 1062 je jedno od najboljih Rotel integriranih pojačala ikada napravljenih.

Uredjaj bez spajanja na ostatak lanca sam po sebi ne znaci mnogo. Koje to zvucnike moze melodicnije, kontroliranije i efikasnije upogoniti od ostatka nabrojenih urejaja gore?

Na vrh
kris View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kris Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 14:58
Evo nakon par godina što me nije bilo na ovoj stranici iz čiste dosade idem pogledati što se radi,vidim dobro poznatog mi Rotela odlučim dati savjet kad ono krš i lom.
Kao što sam rekao moj glas ide Rotelu, to je trebalo shvatiti kako nakon mojih zapažanja prednost dajem Rotelu.
Naravno da Pero i Marko čuju drugačije i shodno tome prednost će dati Coplandu ili će reći da je sve to isto i da pričam bez veze.
Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 15:48
Kris, ja dodjem jednom u 5g na forum tako da nisi sam...
Mislim da me nisi dobro shvatio, ili sam se mozda krivo izrazio. ne radi se o tome da je tvoj izbor kriv ili spomenuti Rotel ne radi dobro vec kako ce isti odraditi posao sa postojecim zvucnicima u odredjenoj prostoriji pa da 306maxi bude happy...
Na vrh
kris View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kris Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 16:00
Sve ok, jedino ispravno bi bilo da sve njemu interesantno posluša u vlastitoj prostoriji, sve ostalo je bazirano na zapažanjima nas koji smo neki od gore navedenih uređaja imali doma.
Na vrh
nino View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 16:41
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Uglavnom sad prelazim na kupovinu cd playera iako sam razmišljao i o dac-u pa preko računala ali nekako mi je ljepše imat dvije komponente.

Evo pojavio se baš jedan Audiolab 8000 za siću
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
306maxi View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 19:26
Što se rotela tiče sad je gotovo.
Čitao sam i ja recenzije i da je puno jači nego na papiru ali sad sam kupio audiolab i bolja da više ne gledam.
Taj rotel što se prodaje je u Zadru tako da nemam mogućnosti nikakvoig slušanja.

Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla i supra utikača iako mi se Kopp i Legrand ne čine ništa lošiji samo što nemogu primit kabel debljine 3x2,5mm. Mislim mogu ali bi morao malo turpijat. Isotek sam platio 120 kn/m, konektore oko 110 kn po komadu iako skoro identičan kabel u bauhausu 3x2,5mm košta 17kn/m.
Danas sutra ću riješit letvu iako sam i  to vidio u bauhausu i sa filterom košta oko 330kn.
Provox više nije zastupnik za Audiolab nego neka firma iz Koprivnice - zvao sam za 8200CD ali mi još uvijek nije poslao cijenu.

Možda mi je sad malo žao  što sam tako brzo pojačalo kupio jer sam imao još nešto u planu kupovat od čega sam danas odustao pa imam viška novaca a prodaje se quad99 sa izlazom 909 ali šta je tu je. Možda kupim još i 8000p ako naiđe.
Na vrh
goddard234 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 20:12
Ako spominješ šuko utikače, jedan veliki gumeni Kopp iz Bauhausa za cca. 36 kn pouzdano prima 3x2,5 kabel (Suprin sa role). Veći problem je IEC, jer ovih nekoliko koje sam našao po velikim trgovinama su prilično sitni, i kabel sa vanjskom izolacijom definitvno ne prolazi, jedino da se ona oguli.
Izgleda da je Suprin IEC jedino rješenje za kolko -tolko normalne novce? Mislim da se ode u dućan i kupi.
Na vrh
Sten View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 20:44

... Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla ...
Kud baš Isotek ...
To je takav mutež od kabela (probao ih 3 komada - jedan iz metraže i 2 jeftinija, gotova) da će gotovo sigurno dati svoj (negativni) pečat zvuku kud god da ga se stavi; toplo, sporo, zagušeno ... E sad, koliko tko to "naslušava", to je druga stvar.

I ne znam zašto ne koristiti obične "kompjuterske" strujaše, barem u početku. To je bolje od 90% brendiranih kabela, pogotovo ovih jeftinijih.
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 20:51
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

... Inače danas sam složio strujne kablove od Isotek kabla ...

Kud baš Isotek ...To je takav mutež od kabela (probao ih 3 komada - jedan iz metraže i 2 jeftinija, gotova) da će gotovo sigurno dati svoj (negativni) pečat zvuku kud god da ga se stavi; toplo, sporo, zagušeno ... E sad, koliko tko to "naslušava", to je druga stvar. I ne znam zašto ne koristiti obične "kompjuterske" strujaše, barem u početku. To je bolje od 90% brendiranih kabela, pogotovo ovih jeftinijih.

Aj agri.
Kad ste već nahvalili toliko tog Rotela, da spomenem Exposure 2010s. Bolji po svemu. I a taj Audiolab je nahvaljen od dosta ljudi koji nisu pali s kruške.
Na vrh
306maxi View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.sije?anj.2017 u 21:12
Poslušat ću običnog i ovog što sam složio.
Konektore uvijek mogu stavit na nešto drugo, mislim vidio sam par tih strujnih kablova prije i danas u daccu i svi su isti 3x2,5mm isto složene bakrene žice, ista zaštita, debljina...
Sad da mogu zvučat drastično drugačije ne vjerujem.

Ima taj za bauštelu gumeni kopp i legrand za 36kn i isti su, kupio msam i dva takva.
Al smiješan je taj dućan dacco, prodaju klamerice, blokiće, ravnala a pokraj vilice za 300 kn komad i strujne kablove za 20 tisuća kuna.

Budem sutra išao probat strujne kablove, ima bratić densen beat sa monitor audio gold 10
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock
Forum: HIFI komponente ...