Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Tandberg TR 3030

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tandberg TR 3030
    Objavljeno: 12.siječanj.2017 u 17:22

Planiram  kupovinu ricivera, pa me interesuje da li je neko imao iskustva sa ovim brendom, koristio bih ga u mom drugom sistemu, kao izvor planiram cd plejer, a zvucnici su diy izveddba, visoki je morel mdt 44, mid/bas seas ca 18rly/ bass reflex.

Imao sam prilike da cujem nekog tandberga / pojacalo je bilo u pitanju, ne znam model, gurao je ozbiljne JBL zvucnik, i to mi se svidelo.

Iznesite svoja iskustva...pozz!!!

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-41400734-1.htm

Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 11:36
Niko nista da napise, ok onda cu ja .
Tandberg riciver oznake 3030 , godiste je 1984, srednji i visoki cisti i bistri, nivo detalja je iznenadjujuce dobar za ovaj uredjaj sto me je i privuklo .Bas ume da malo zamulja kada su slozenije bas deonice u izvodjenju, ali se to moze malo ublaziti kada se isklj ton kontrole, i recimo proba se zamenom zvucnickog kabela, ubaci se zv kabel koji ima pored bakra u sebi i malo srebra i dobije se na cistoci niskih frekvencija.
Dva linijska ulaza koristim i to tape 1 i tape 2, sto je sasvim dovoljno da priklj cd plejer kao master sound i dac kao slave sound.
Planiram zamenu ova dva elektrolita od 4700uf farada, sa jacim , recimo od 10000uf, iskusni kazu da se dobije malo cvrsci bas, pa cu dalje videti da li da krenem u full reparation ricivera ili ne.
U svakom slucaju, svaka preporuka za marku Tandberg, mene je pozitivno iznendaila sa ovim svojim proizvodom.

Editirao parabolis - 17.siječanj.2017 u 11:37
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 13:54
Tandberg je nekoć radio odličnu hifu tako da ništa ne čudi. Što ćeš dobiti s masnijim elkosima, čut ćeš. Možda ti samo riknu ispravljačke diode. Ako ga kaniš imati, nemoj vidjeti nego mijenjaj sve elkose.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 14:04
Dobar savet, hvala, ali malo fali mazuta za tako nesto.
U svakom slucaju bice akcije na Tandbergu, prosto moram , kopka me kakav sound ce imati posle malog recaping-a.
Imam jednog izvanrednog majstora kojji mi je sredjivao Quad-a 405/2, refresh + upgrade i fantasticno zvuci, tako da ne sumnjam u njega kada se uhvati u kostac sa Tandbergom.
Na mojim Kef-ovima 103/4 muzika sa Tandbergom je raspevana i rasirena po celoj sobi koja je 4,5m+4m, detalji su vrlo vrlo interesanti, nije sad to da se umire i vristi od kolicine detalja, ali kad poredim Tandberg sa ostalim riciverima koje sam imao (H/Kardon 330b, Pioneer fx 330), on zvuci kao hi fi hirurg, nista nafarbano, pretenciozno i naduvano, taman sve kako treba.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 14:06
Jedan strucnjak mi je savetovao da prvo zamenim ove elkose od po 4700uf na 10000uf, kaze da cu dobiti zvucno na punoci i definiciji niskih frekvencija, da li ipak ici na 10000uf, ili mozda 8700uf ili cak 6700uf, to je ono sto mi se nudi od velicina.

Editirao parabolis - 17.siječanj.2017 u 14:13
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 15:14
Stavi si tih dva puta 10 pa vidi.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 15:59
Ok, tnks!!!
pozz

Editirao parabolis - 17.siječanj.2017 u 15:59
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 19:35
U prevodu, pitao si tako dugo dok nisi dobio onaj odgovor koji si zelio :P
Na vrh
parabolis View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2017 u 15:26
Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

U prevodu, pitao si tako dugo dok nisi dobio onaj odgovor koji si zelio :P

I  ?

Sta je pisac hteo reci.

Editirao parabolis - 20.siječanj.2017 u 15:27
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2017 u 18:48
Upravo to što je napisao. Uz to kapacitet nije jedini parametar kod kondica.
Ja bi poštivao tvorničke spekse do +30%, uz paznju ovisno o esru.
Uz veci kapacitet i nizi esr savjetujem ubacivanje serijskih otpora 0.1-0.22 između ispravljaca i kondica.

Kojeg je tipa trafo?

Editirao Gašo - 20.siječanj.2017 u 18:59
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika