Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Cyrus preampovi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2017 u 22:41
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

... I preampovi od 3-4k eura imaju problema u tom segmentu, tako da Cyrus, ipak, nije iznenađenje u tom smislu.

Levinsoni nemaju. Just for the Record.

Sljedeća tema o preampu će gotovo sigurno biti u High End (pod)forumu. Na žalost po moj džep

Falimtisebože.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.ožujak.2017 u 23:34
 Levinson, pa Levinson! Nije čudo da nema tih problema kad je koštao cca. 8k eura.
 Ja mislih na 3-4k eura novo.

Editirao Sten - 05.ožujak.2017 u 23:34
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2017 u 00:10
Naravno da je koštao. U tomu i je poanta. O čemu hoćeš da pišem? O nečemu što nikad nisam imao i nemam pojma kako radi. Već sam umoran lagano od ove šprehe. Tako je, 3-4 k€, ali SH i onda si riješio problem. Ako ti je uopće do toga. A ovo naslušavanje LINN-ova i inih pizdarija koje zvuče kao da su od bukovine... Procijeni sam koliko je produktivno. Reći ću još jednom: pokušaj s Božom dogovoriti probu Levinsona No320S. Ako ti ni taj ne bude po volji, možeš se smatrati sretnim čovjekom jer nećeš preamp za sebe nikad naći pa ćeš moći biti miran sa svojom pasivom. Ako prođe kako ja očekujem, onda ćeš opet znati na čemu si. I da rješenja ima. Napokon, to je samo lova.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2017 u 00:39
 Mislim da ne bi trebalo biti tako teško razumjeti nevoljkost davanja čak i 2k eura za preamp (kamoli 3,5k), kad ti postojeći (pasiva) odrađuje posao skoro bez zamjerke. Njena cijena (izrade) je bila 4k kuna. U sistemu je već 3,5 godine, što puno govori o njoj.

Nije problem dogovoriti sa Božom, ali tog Levinsona ne budem dovlačio doma, jer je skoro duplo skuplji od zadane cijene. Kraj priče.

'Ajde pošto trenutno nema skoro baš ničeg zanimljivog u SH, ni kod nas ni na Ebayu (sad baš malo pregledah), jer jedino tako kupujem (nikakvi Audiomarketi, putovanje po Europi i sl.) da nešto naiđe do 2,5k, i da me oduševi u smislu da mi se ne pojavi ni jedna jedina misao sumnje da možda nešto nije "na mjestu" u zvuku ... toliko bih se isprsio, pa makar jeo samo krekere za večeru idućih 6 mjeseci
 U biti, ima jedan preamp koji, ajmo reći, zadovoljava uvjete, pa ću vidjeti ovaj tjedan kako stvari točno stoje glede te opcije.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.ožujak.2017 u 00:48
To je bilo to. Vidimo se u nekoj drugoj temi.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2017 u 10:40
Originalno postano od strane člana: Mr_Scorpio Mr_Scorpio napisao:

Prebačeno iz druge teme ...

Bio si prilično egzaktan s modelima koji su ti interesantni i koliko se sjećam želiš čisti preamp, pa kako s navedenim nemam baš nikakvih iskustava, a ovaj moj ima i ugrađen DAC nisam se oglasio zlatni_zub.
DAC XP+ je prije aktualnog Signature modela bio njihova perjanica. Novi je bio 2.500 funti, ja sam svog piknuo na Ebayu bez da sam igdje prije čuo kako zvuči po stvarno super cijeni - rekoh idem probati pa ako ne bude ok ću ga prodati. Nekako u to vrijeme kad mi je stigao preamp na Njuškalu se vrtilio no/Lab DSE2+ pojačalo za relativno sitne novce pa sam tom konfiguracijom zamijenio Cyrusov integrirac 8a s PSX-R (ovaj potonji je ostao s preampom). Napredak je bio drastičan u prostornosti, detaljima, a naročito kod dinamičkih skokova. Imam ipak osjećaj da bi zvučnici mogli dati još - nažalost nisam imao previše mogućnosti isprobavati neke druge varijante, mislim da bi trebao isprobati još koju varijantu izlaza, a i na front-endu bi trebalo poraditi. Trenutni izvor mi je Cyrus player CDi, kojeg koristim kao transport jer mi je zvuk sa preampovim DAC-om bolji od onog u samom playeru. Kompovi me ne zanimaju. Vrebam na Ebayu kakav second-hand Cyrusov transport - ovu zadnju generaciju su čini se izbrusili i za te novce ne znam što bih gledao kao alternativu. Iako se nekima ne sviđa dizajn Cyrusa, meni je totalno fora... jedino kad ih opremiš dodatnim napajanjima bude malo previše kutija.

Da, pitao sam za iskustva s određenim modelima, ali ti nitko ne bi odsjekao ruke da si se javio s ovime. Ionako se ovdje ljudi znaju javiti ... sa svačime haha
 Zahvaljujem za sad, čujemo se poslije (gibam na posel) imal bi još pitanja, pa da ne ide baš na PM, to ne volim.

Na vrh
Mr_Scorpio View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mr_Scorpio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2017 u 12:05
Nema frke, samo pitaj, što znam rado ću ti odgovoriti mig
Btw. hvala ti na dojmove s Krellom, Cremone trebaju baš jedno agilno pojačalo, čitao sam nešto da im karakterom Bryston odgovara. Mislim da je i Cyrus na tragu takvog zvuka, no kao što rekoh nisam imao baš previše prilike isprobavati i uspoređivati.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2017 u 16:29
Koliko sam shvatio iz posta preamp/dac koristiš sa PSX-om i razlika je s dodatkom PSX-a je vrlo osjetna. To me najviše zanima, jer eto ovaj moj VS2 se (ipak) baš i ne da iz sistema, pa si pomalo gruntam da (na slijepo) upiknem PSX, kako bi to još malo poboljšao. Taman toliko koliko mislim da bi moglo, da eventualno i ostane u sistemu.

Da, Cyrus (bar ovaj VS2 preampić) ima tako agilan zvuk da se još uvijek lagano čudim da je toliko dobar u tom segmentu. Toliko dobar zapravo, da bi sada jako htio probati neki njihov jači cd player i neke monoblokove, ali toga baš nema kod nas u SH-u.

Btw. malo mi je čudno da CDi (za kojeg drže da im je najbolji player koji napraviše) da bolje radi s vanjskim DAC-om, no lako moguće da se radi o laganom pretjerivanju u lovu na nove kupce. Očito nitko nije imun na to.
Na vrh
Mr_Scorpio View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mr_Scorpio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2017 u 17:32
Da, imam PSX-R i sa preampom i sa CD-om, mada sad kad sam CDi počeo koristiti kao transport nisam baš siguran da donosi neku spektakularnu dobit - njihov zadnji transport CD XT Signature više niti nema opciju za dodatni PSX.
Isprobavao sam dosta varijantu analogni izlaz iz CDi-a i digitalni izlaz pa preko DAC-a iz pojačala - kao što rekoh ova druga varijanta mi definitivno bolje zvuči, našao sam poslije potvrdu toga i jednako mišljenje po nekim forumima. DAC u XP+ iako već ima nešto godina očito je dobro bio složen. Oni su imali da tako kažem običan DAC s osnovnim modelima pretpojačala, zatim DAC s Q modulom kao mogući upgrade, a ovaj u XP+ sada Signature modelu im je top.
Prije CDi-a imao sam Arcam 192 koji je izvrstan player, međutim Cyrus ga šiša i bez PSX-a.
Cyrus ima taj jedan specifičan zvuk i koliko pratim engleske forume dosta ljudi se navuklo. Kao da se natječu tko će imati svu njihovu opremu, čitavi fan klubovi postoje, moram priznati da to baš i nisam viđao s drugim markama. Kod nas je slaba ponuda Cyrusa na SH tržištu pa ja pratim engleski i njemački Ebay - na prvom sam piknuo XP+, a na drugom jedan PSX. Ima njihovih monoblokova u ponudi, u principu ako su u dobrom stanju redovno idu za otprilike pola cijene novih, uobičajeno u SH tržištu.
Moje prvo 'ozbiljno' pojačalo bio je Cyrus I, još tamo krajem 80-ih i sad mi je žao što sam ga prodao, to je bilo jedno nevjerojatno pojačalo, pogotovo za novce koje je tada koštao.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2017 u 18:30
  Da, Cyrus ima definitivno ono nešto u zvuku (očito im je to generalna karakteristika, manje ili više), zbog čega je u određenim segmentima gotovo nestvarno dobar. Čak bih to možda mogao usporediti sa svojim dojmom glede elektrostata u odnosu na "obične" zvučnike. Imaš dojam da gotovo ne može bolje od toga, ako ne ukupno gledajući, onda u većini bitnih segmenata.

Btw. koliko vidjeh, Naim valjda ima najluđe sljedbeništvo, koje graniči sa sektom, ali to mi nikad nije bilo interesantno. Nisam od onih koji će skupljati komponente od jednog brenda... samo zato što je od tog brenda.

Arcam 192 sam imao na slušanju davnih godina, no nije me se dojmio, tako da vjerujem da je puno playera bolje od njega.

Sad će možda zvučati besmisleno, no čini mi se da se VS2 još nije usvirao do kraja. U početku je to išlo u većim koracima, ali zadnjih 2-3 tjedna (kad sam već mislio da je to - to) je malo po malo sve nekako bolji i bolji. Vidjet ćemo. Pogotovo ako dođe i PSX-R. Idealno, bilo bi bolje prvo poslušati, ali toga kod Bože (gotovo jedina varijanta da dobijem na slušanje), nisam nikad vidio.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente