Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Cyrus preampovi

Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cyrus preampovi
    Objavljeno: 15.siječanj.2017 u 17:45
 Nisam baš po netu našao nešto previše mišljenja (testova baš ništa - čudno) o komponentama iz naslova, pa možda netko ovdje ima nekih iskustava s njima. Zanimaju me modeli vs2, Xvs i aCA7.5. Stariji Pre mi nije interesantan.

Nešto ih malo zagledam, onako neobavezno, ali pošto su mi vrlo simpatični, možda bih si jednog i udomio. Barem dok ne skužim da mi je sistem to odavno "prerastao".

Ako netko ima kakve dojmove, a ne da mu se javno, može i na PM.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.veljača.2017 u 22:15
 U nedostatku bilo kakvih i ičijih dojmova i iskustava, nije bilo druge nego dovući nešto doma. Po dobroj cijeni je naletio ...

10 dana u sistemu (što je već samo po sebi ogroman uspjeh) ... and counting.
 Malo je nezgodno što je uređaj zapravo nov, pa se još uvijek usvirava, ali podosta preampova što probah u zadnjih par godina (a bilo ih je i poprilično skupljih od ovog mališana) nije došlo ni blizu tog broja radnog sati u sistemu.

Dugogodišnja pasiva je zasad u outu, a hoće li i ostati tamo vidjet ćemo za ... tjedan-dva. Uglavnom, zasad ...

Iako ... iskreno, bilo bi mi veliko iznenađenje da preampić ostane u sistemu na duže vrijeme (okruženje mu je višestruko skuplje) no, tko zna. Barem ću uštediti za poštene strujaše

Editirao Sten - 23.veljača.2017 u 22:19
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 08:08
Pa, ja ti sfrčem jenoga strujaša....kaj neš "pasivan"....struja bu ionak pojeftinila

Kaj se tiče pasive, bio kod mene na probi davno, jedan Englez, ali mi se je
Rotel RHC10
jako dopao (i zvukom iizgledom), tim više, jer se radilo o "smiješnoj" lovi za koju sam ga mogao imati.

Kao štoi sam vidiš, jedino proba u vlastitom sustavu daje pravi dojam,a to ionako jako dobro znaš.

A koje to razlike radi taj Cyrus naspram sadašnjeg preampa (pozabil kojeg) ?

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 10:26
 (Do)sadašnji preamp je spomenuta pasiva.
 Najveća i najbitnija razlika je u detaljnosti i "crtanju" svega što se pojavljuje u zvučnoj slici. Sve je nekako prisutnije, jasnije, ali, što je najbitnije... bez gubitka prozračnosti, što mi je omiljena stvar kod pasive. Mikrodinamika je isto bolja, iako, što je još zanimljivije, kod pasive nisam uopće imao zamjerke na taj dio.

E sad, ima još par stvarčica koje me "muče", a osnovna od njih je da pasiva daje veće "aure" instrumenata, odjek kao da traje malo duže, pa je zvuk više opuštajući i veći. No, s druge strane je malo povučenija i manjka joj živosti, malo kicka.
 Rekao bih da se radi o "različitim stranama istog novčića", pa mi samo ostaje vidjeti kod kojeg uređaja će se to sve skupa pokazati kao bolje izbalansirano.
 Ako se Cyrus još malo "opusti", biti će pobjednik i ostati u sistemu, to je već sad sigurno. Ako ne, bit će tijesno ... vidjet ćemo, kao što rekoh, za tjedan-dva.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 14:11
Čudan si ti čovac.
Zdrav pristup tipa samo slušam i ne yebe me kak se zove i koliko košta. Međutim, da uštekaš neki preamp koji bi klasom (a božemoj i cijenom) pratio ostatak sustava, vjerojatno bi pao na glavu. Ako možeš, probaj Levinsona No320S kojeg sam ja imao (otišo k Boži) i vjerojatno će te samo zanimati kako da zatvoriš financijsku konstrukciju. Ako i ne, barem ćeš imati čvrstu referencu kako treba ne zvučati (neutrala do đaja) preamp koji je ipak priuštiv i ne košta poput stana.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 14:14

Editirao Gašo - 25.veljača.2017 u 08:24
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 14:26
Sten ako ti je Cyrus sjeo u sistem, nemoj traziti tuđe komentare i potvrdu, nego uzmi i uzivaj u glazbi.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 14:48
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

... Ako možeš, probaj Levinsona No320S ...

Nisam pitao Božu ima li ga (na stranici stoji) ali toga nema za 2k eura, što je maximalna cijena što bih dao za ikakav preamp. Pogotovo što ni za koju drugu stavku sistema nisam dao više.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 15:05
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sten ako ti je Cyrus sjeo u sistem, nemoj traziti tuđe komentare i potvrdu, nego uzmi i uzivaj u glazbi.
Ne tražim potvrdu, niti sam je ikad tražio, već samo iznosim impresije. Pogotovo kad su ovako dobre, i kad nije velika cijena u pitanju. Btw. uređaj je već ionako moj (uzet) i u sistemu je.

Ovaj nastavak teme je samo hint da se jako dobar uređaj može naći za relativno male novce, praktično dostupno bilo kome. Jer, kako god priča kod mene završila glede vs2, već sad bih mogao nabrojati barem 5-6 preampova (ne jeftinijih od njega) koji se nisu pokazali toliko dobrima.

Npr. prošle godine sam okušao sreću sa AVI 2000MP, i koliko god dobar bio, nije imao rezoluciju kojom bi se uklopio u ostatak sistema, i nije mogao ostati. A radi se o skupljem uređaju.

Naravno, uvijek je moguće da se nešto negdje malo bolje uklopi, no ipak pokazuje da komponenta ima kvalitetu.
A o Cyrusu se na ovom forumu, pogotovo što se tiče preampova, nije skoro ništa pisalo.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.veljača.2017 u 15:18
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Nisam pitao Božu ima li ga (na stranici stoji) ali toga nema za 2k eura, što je maximalna cijena što bih dao za ikakav preamp. Pogotovo što ni za koju drugu stavku sistema nisam dao više. 
Za te pare ga nećeš dobit. Opet kažem, ako možeš s Božom dogovoriti probu, možda te pokrene da još malo rastegneš budžet, a u svakom slučaju ćeš znati kako radi vrhunski line stage ili tu negdje. Taj uređaj ti neće ništa zatajiti, strahotno neutralan. Da mi se grah nije okrenuo u smjeru dCS-a gdje je bilo kakav preamp nepotreban, vjerojatno bih No320S čuvao do kraja.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio