Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sonus Faber Tradition

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.listopad.2018 u 20:48
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sad vidim koliko je ATC scm50 asl jeftin. Malo sam se neckao, a sad kad sam vidio ovo...

Gaso, zato sto je ovaj skup, ne znaci da je taj ATC jeftin. Oba su skupi, cini mi se da je taj ATC i malo skuplji. U ovom slucaju, ATC daje puno vise zvuka, i konstrukcijski i tehnicki je napradniji. Vjerojatno i bolje svira, ali ta dva zvucnika bi trebalo poslusati i onda bi tocno znali kako koji svira.

To nisu zvucnici u istom segmentu trzista. SF je izuzetno dizajniran i izradjen, nekome je to bitno. SMC je skoro pa obicna kutija na  nelijepim metalnim nosacima. Gotovo sigurno moze pruziti ozbiljniji zvuk, a nekima je to najbitnije. Nisu namjenjeni istom trzisnom segmentu.

Ako si se neckao zbog cijene ATC-a, nemoj sad popustiti zbog toga sto je i SF skup. Ako mislis da ti taj zvucnik vrijedi kolkiko traze za njega, i mozes se toliko protegnuti, uzimaj, nemoj gledati koliko kostaju neki drugi.

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2018 u 08:48
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Sad vidim koliko je ATC scm50 asl jeftin. Malo sam se neckao, a sad kad sam vidio ovo...

Jesi ga već odlučio kupit? Ja sam ponukan tvojim ATC hvalospjevima (nije ironija) odlučio prvo poslušat a možda i kupit scm50asl classic verziju( ona s nožicama). Jeftinija je 10aak tisuća kuna od floorstandera.
Ići ću u Intek Koprivnicu poslušat ali imaju btoj manji ATC 20aslt. Još kad bi imali na stanju Triangla Quatoura ili Cello, mogao bih odmah odlučit.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2018 u 18:13
Ja to kupujem bez slusanja, kao i ovaj model koji imam. Atc je meni osobno jedna od najcvrscih referenca iz svijeta zvucnika. Neutralnost, dinamika....
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2018 u 19:42
10 soma eura? Ne znam koliko da si fan Sonusa nećeš ga pogledati koliko god dobro svirao jer te taj isti Sonus Faber i njihov menadžment drži za ovcu, da ne kažem nešto drugo. Za tu lovu možeš naći 2 para bolje zvučećih zvučnika, ali naravno neće imati marmo di Carrara za bazu, ali koga zaboli patak za mramor u zvučničkoj kutiji? 
Plaćenih hvalospjeva u početku sigurno neće nedostajati ali vrijeme će pokazati da li vrijedi imena i tradicije, ne bih ništa unaprijed tvrdio.
I vjerojatno će rijetko tko od nas imati prilike to čuti, neće se nitko tući za njih s tom preporučenom cijenom, to će više biti kolekcionarska roba, Parabolis tu nisi daleko od istine.

Editirao jerga - 07.listopad.2018 u 19:45
Na vrh
Weiss View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Weiss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.listopad.2018 u 22:10
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Ići ću u Intek Koprivnicu poslušat ali imaju btoj manji ATC 20aslt. Još kad bi imali na stanju Triangla Quatoura ili Cello, mogao bih odmah odlučit.

Kad si već tamo vrijedi poslušati PSI Audio monitore. To čak i nakon ATC jako dobro zvuči.
OPPO 105D - 2x NuPrime STA9 - AE Cocoa
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2018 u 10:24
E, istina
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2018 u 11:25
Originalno postano od strane člana: jerga jerga napisao:

10 soma eura? Ne znam koliko da si fan Sonusa nećeš ga pogledati koliko god dobro svirao jer te taj isti Sonus Faber i njihov menadžment drži za ovcu, da ne kažem nešto drugo. Za tu lovu možeš naći 2 para bolje zvučećih zvučnika, ali naravno neće imati marmo di Carrara za bazu, ali koga zaboli patak za mramor u zvučničkoj kutiji? 
Plaćenih hvalospjeva u početku sigurno neće nedostajati ali vrijeme će pokazati da li vrijedi imena i tradicije, ne bih ništa unaprijed tvrdio.
I vjerojatno će rijetko tko od nas imati prilike to čuti, neće se nitko tući za njih s tom preporučenom cijenom, to će više biti kolekcionarska roba, Parabolis tu nisi daleko od istine.
Ja sam dugogodišnji poklonik Sonus fabera, ali prvo što mi ovdje pada na pamet jest nekoliko metafora. Prva je: Zašto pas liže jaja? Zato jer može. Druga bi bila: Šibanje mrtve mazge. Ima još jedna s mudima i bubrezima, al nema veze. Kad vidim u što se pretvoriše, ili se neumitno pretvaju moji audio favoriti, gubim svaku volju pratiti i sretan sam jer sam se namirio.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2018 u 11:36
Bajdvej, jel to netko ovdje spominje ATC SCM50 aktivu? E, to je već nešto. Da mi treba zvučnik (i amplifikacija) bio bi mi prejako zanimljiv. Jel moguće da to čudo košta samo oko 100kkn ili sam ja nekaj zabrijo? Prekrasna je ova anniversary izvedba, ako još ima za kupiti. Škrinje izgledaju 5 puta bolje nego s onim metalnim nogarima.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2018 u 12:38
Po Intekovom cjeniku 135kkuna tower izvedba. Ako racunam da je popust po Amigu 40% mozda i kupim jer mi treba i amplifikacija a žena mi ne želi gledat zvučnike veće od metar i puno škrinja...
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.listopad.2018 u 12:44
Anniversary verzija mi ima vlaški finiš. Obično taj finiš proizvođači stavljaju na bolje zvučnike. Ljepša mi je Special edition izvedba gdje su pojačala sa stražnje strane zvučnika prekrivena furnirom da se ne vide...pretpostavljam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,205 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Pioneer M-22
Forum: High-End