Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

KEF Q300 ili B&W 685 s2

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2017 u 20:21
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

KEF mi je bio bolji ali je presudilo 1500 kn...
"Naravno da cijena nije bila presudan faktor"..

napisao čovjek i "ali imala je svoju težinu"

Ok...onda je zvuk bio presudan...

Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2017 u 20:27

Čemu takvi kruti stavovi? Netko će između malkice boljeg zvuka i 1500kn odabrati lovu. Ne vrijede svima isto ni malkice bolji zvuk ni 1500kn.

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
goddard234 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2017 u 20:43

Čemu takvi kruti stavovi? Netko će između malkice boljeg zvuka i 1500kn odabrati lovu. Ne vrijede svima isto ni malkice bolji zvuk ni 1500kn.

Slažem se. Pogotovo ako je i taj "malkice" lošiji zvuk i dalje upgrade, a ostatak lovice već ima neke duge predefinirane "apgrejde", sasvim neaudiofilske vrste.
Pa svatko bi valjda uzeo ono što je bolje kad ne bi bilo cjenovnog faktora u igri, a svima koji plaćaju račune ili nedajbože kredite jasno je da je život samo umjetnost mogućeg....
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.veljača.2017 u 20:50

ja sam rekao nešto drugo?

Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.veljača.2017 u 18:37
zanimljivo za primjetiti...kada je tema bila otvorena fokus je bio na zvučnicima i što koji nudi...komentara...gotovo pa ništa...kada je dilema iz moje perspektive riješena ...tema je živnula i to na temu financija...i subjektivnih pogleda na prioritete...:-)

očito bi bilo zgodno složiti neku anketu: prioriteti prilikom kupovine hifi komponenti...

što se tiče upgrade...do sada su bili B&W DM 302...kojih se nemam namjeru riješiti (iz nekog čudnog razloga emotivno sam vezan za njih)..

" život je samo umjetnost mogućeg..."
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.veljača.2017 u 19:07
Originalno postano od strane člana: TomC TomC napisao:

zanimljivo za primjetiti...kada je tema bila otvorena fokus je bio na zvučnicima i što koji nudi...komentara...gotovo pa ništa...kada je dilema iz moje perspektive riješena ...tema je živnula i to na temu financija...i subjektivnih pogleda na prioritete...:-)

očito bi bilo zgodno složiti neku anketu: prioriteti prilikom kupovine hifi komponenti...

Briga te, napravio si sve kako treba, poslušao oba i kupio one koji ti trenutno više odgovaraju. Svi zadovoljni.
Što se tiče prioriteta, stara kineska poslovica kaže:
Sto ljudi, sto prioriteta, sto žena, 8645 prioriteta koji se mijenjaju svake 4 minute.

Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.veljača.2017 u 20:23

što se tiče upgrade...do sada su bili B&W DM 302...kojih se nemam namjeru riješiti (iz nekog čudnog razloga emotivno sam vezan za njih)..

" život je samo umjetnost mogućeg..."

KEF Q300 sam recenzirao prije 6 godina..

Q300 recenzija

A 685 S2 sam čuo u par navrata u drugim sustavima. Po meni Q300 je osjetno bolji zvučnik i što je najvažnije ima potencijal da zasvira odlično i u jačem sustavu..

što se preporuka tiče sam skeptičan kao što vidiš. Možemo mi palamuditi ovdje do mile volje, slagati teoretski idealne kombinacije i tratiti jedni drugima vrijeme kad na kraju odlučuje iznos popusta u više od 90% slučajeva a takvih zahtjeva za preporukom ovdje ima na pretek. zato ima malo preporuka...
Čemu zavaravanje....

valjda se čovjek zamori godinama...

Editirao soundnewsdino - 18.veljača.2017 u 07:55
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2017 u 11:04
Mislim da si djelomično u pravu. Svi volimo pročitati sugestiju, mišljenje. Naravno da je odluka na onima koji kupuju...ali više inputa iste ili slične vrste lako okrenu prioritete u multikriterijskom pristupu :-) te uvode drugačiju težinsku raspodjelu :-)

Editirao TomC - 18.veljača.2017 u 11:07
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2017 u 11:57

Mislim da si djelomično u pravu. Svi volimo pročitati sugestiju, mišljenje. Naravno da je odluka na onima koji kupuju...ali više inputa iste ili slične vrste lako okrenu prioritete u multikriterijskom pristupu :-) te uvode drugačiju težinsku raspodjelu :-)

Takav pristup je potpuno legitiman. Naročito kada bi upit za preporuku potražili na možebitnim stranicama koje sugeriraju najbolje cijene i daju savjete u komponiranju sistema pomoću dobrih popusta.
Ne znam dali takve postoje ali ako ne trebalo bi ih izmisliti...
Ovako mi se čini da su ovi hinjeni upiti u biti smirivanje savjesti. Suštinski preporuka malo koga zanima. Odluke su već donesene prema drugim parametrima...

No dobro...povračim se iz rasprave...

Editirao soundnewsdino - 18.veljača.2017 u 11:59
Na vrh
TomC View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.veljača.2017 u 14:04
Vjerujem da je tako....možda na nekim drugim forumima...

ali mislim da na ovome...oni koji traže savjet..znaju zašto su ga postali baš tu....te da sukladno tome donesu i neke odluke...

Ne bi trebalo odustajati...jer...gledaj to ovako..svi koji su te poslušali (tebe ili bilo koga drugoga) svaki put kada upale pojačalo..ubace CD...sjete se onoga čiji savjet su poslušali..maltene postaješ dio nečije svakodnevice ;-)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,209 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente