Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

anti skating

Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 19:26
Jadan "Antiskating"...od njega se napravila atomska fizika... :-)

Sve što je rečeno i svaka pomenuta metoda podešavanja "Antiskating-a" može imati manje-više koristi a ujedno se ne treba previše opterećivati koliko je samo podešavanje 100% precizno i pouzdano...
Treba se samo opustiti i uživati u slušanju ploča, nakon jednostavnih podešavanja tvorničkih parametara gramofona i zvučnice, koliko je to u praksi moguće...a moguće je!
Samo da napomenem još jedan način podešavanja i provjere antiskatinga, koji se kroz praksu i kroz godine pokazao sasvim pouzdan kad je u pitanju reprodukcija, simetrično trošenje vrha igle ili ploča....

Izabrati LP sa sadržajem po volji i na polovici LP-a uz slušanje ploče i frontalni pogled na zvučnicu i kantilever, podešavati antiskating dok kantilever ne bude u idealnom položaju (okomito pod 90') u odnosu na tijelo zvučnice, što znači da tijelo zvučnice "ne žuri" ili "ne zaostaje" za kantileverom....
Promjene u kutu kantilevera u odnosu na tijelo zvučnice su male ali vidljive s tim što je kod zvučnica s dužim kantileverom (sasvim logično), ta pojava i jasnije vidljiva! (po želji, može se koristiti i povećalo)
Nakon podešavanja, vrlo često znaju iznenaditi rezultati vidljivi na samoj skali antiskating-a....koji znaju biti potpuno neodgovarajući, tvornički preporučenoj vrijednosti!
Isto tako, "strah" od tada očitane vrijednosti na skali antiskating-a, mnoge natjera na povratak "tvorničkih vrijednosti", pa nakon ponovnog pogleda na kut kantilevera....vraćaju se na spomenuti postupak! :-)

Na vrh
duress View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj duress Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 21:01
Originalno postano od strane člana: elpi elpi napisao:

Zanimljivo, nitko ne odgovara na pitanje @durresa....kako vi štimate svoje ručke...
pa ču ja odgovoriti, kako to ja radim. Moja ručka je uni-pivot, sa dva magneta, 365 mm ef. dužine. Na slici:

U sredini se nalazi mali vijak V za visinu između dva magneta. Tim podešavanjem se utječe na kontrolu rezonance ručke, ili drugačije više ili manje basa. Slovo C je centar za mjerenje, a veliki vijak A služi za anti-skating. Zapravo on je nosač cijevi i na njemu visi na kevlarevoj niti cijev. Taj vijak u bistvu nije pravi vijak, tako, da njegovim okretanjem u lijevo ili desno se napinje kevlarova nit, a time i gibanje ručice. Stvar je jako jednostavna. Ručku treba postaviti u neutralan položaj, najbolje na početku ploče. Okretanjem A vijaka lijevo ili desno postiči, da ručka ostane u stabilnom položaju. Središnji V vijak se nesmije okretati. Sada samo ostaje testiranje,da je i stabilna na bilo kojem djelu ploče, odnosno na dvije važne točke 66.04 i 120.9mm. Ako nije, treba nstaviti sa okretanjem A vijaka dok ručka ne bude u stanju mirovanja na tim točkama. Sada slijedi nastavljanje težine i to je to. Vrlo jednostavno!
Da napomenem, ručka je DIY i specialno namjenjena za zvučnicu Denon DL 103 R, poprilično veliku ef. masu ima, pisao sam več negdje o njoj na tim stranicama.

eLPi

Hvala puno
Jako zanimljivo

We don't stop playing because we grow old.
We grow old because we stop playing.
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.veljača.2017 u 22:19
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nisam htio zalazit u ovdje omražen pristup hifiju, a to su egzaktna mijerenja.

Podesavanje(tuniranje) rucice i cijele integracije na visem nivou preciznosti je jedino moguce koristenjem vrhunski izrađene test ploce i mjernog instrumentarija.
Jednakost kanala i separacija, frekvencijski odziv, thd, wow & flutter, rezonantne pojave sustava.

Al kome to treba. Ovo je ipak hifi a mjerna oprema :-)

Sve stoji i o takvom pristupu se malo ili gotovo ništa pisalo na forumu.

http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2017 u 18:39
Na Technicsu 1210 as vrijednost postignuta blank pločom poklapa se sa preporučenom od Technicsa (ili je veća za cca 0.2 da budem precizan), a to je da bude ista koliko i vtf.

A ovaj odgovor od prodavca AT120 je sramotan..."anti-skating sila nije onoliko jaka koliko bi kupac želio da je" Pa kupac samo želi da je jaka koliko bi mogao pustiti ploču bez da igla preskoči pola prve pjesme, znači da normalno radi.
Taj gramofon je poznat po ovom problemu i niz drugih i treba ga zaobići unatoč pozitivnih recenzija što dolaze uglavnom od neznalica ili plaćenika.  
Čak i ako nisam u pravu - ja nisam u krivu...
Na vrh
casper40 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj casper40 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2017 u 21:24
Ja sam isti kupio početkom godine i vratio ga 20 dana poslije nakon 5 dana provedenih u servisu. Osim anti-skating problema i skakanja igle na ploči imao sam problem sa struganjem tanjura o šasiju. To se naravno čulo na zvučnicima, da ne govorim kako su me u servisu uvijeravali da je to normalno. Srećom, ekipa u Sunusu su čuli isto što i ja, uzeli drugi grmofon iz izloga i ista stvar, čak i na novom skupljem LP5 ista stvar ali malo slabije. Vratlili mi novce i sad sam na pro-ject RPM carbon. Ti gramofoni su dobri za ekipu koja se ne zamara detaljima i nemaju osjetljiv sistem doma. Moje mišljenje.
Lp
Igor
Casablanca III, Marantz PM16, Marantz SA11S1, Pro Ject RPM Carbon
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA