Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Peporuka za usb kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2017 u 18:43
vrlo moguće da će biti razlike.
Ja doma probavam 4 zvučnička kabela i razlike su velike.
Na iterconnectu isto ima razlika, doduše ne kad jedan košta 700 a drugi 1000 ali kad je razlika 4-5 puta kao između qed-a i chorda trebao bi jasno čuti.

Sutra će mi doći nimak usb pa ću napisati navečer kad isprobam razlike.
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2017 u 21:04
evo probavam već sat vremena čuti razliku između obično tj.malo boljeg ajmo reć printer kabela 28awg/24awg i srebrnog nimaka kabela i ja sam očito gluh. Pamtim raznorazne detalje, ovo ono ali razliku nemgu čut.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2017 u 21:14
Eto, imaš jednu brigu manje u životu. Uzmeš onaj QED da nije baš printer i da mirnije spavaš.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC) //Sennheiser HD600
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.veljača.2017 u 21:47
Imam doma ayon gecko i proac studio 150 i tu se čuje odmah razlika al ogulio sam sva koljena od klečenja i prekapčanja, leđa me bole za pop... Puštam na foobaru i jplay-u preko wasapi-a ili KS-a dac je audiolab 8200cdw ess9018 sa Hp laptopom amd 9600.
Probat ću još ujutro jer sam umoran više.

Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2017 u 11:23
306maxi...vidim da manijakalno isprobavaš sve i svašta a to će teško dovesti do nekog kvalitetnog rješenja. U kratko vrijeme si izmijenio nekoliko pojačala, zvučnike, playere, kabele....stani na loptu pa traži komponente nekim redom, npr. redom kako sam ih naveo gore. Puno sreće
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2017 u 12:44
Audiolab 8000se sam kupio
Audilab 8200 cdq sam kupio

Probavam proac studio 150 i ayon gecko s tim da sam ayon spremio u kutiju nakon 15 minuta. Sad probavam usb kabel.

Opet cijelo jutro se hvatam za detalje, hotel california, leonard cohen, sting, clapton unplugged, raznorazni jazz...
Ima 4 kabela:
1. printer 1,5m sa feritnim prstenima
2. isti takav sam bez prstena
3. nimak srebrni 1m 650kn
4. 0,75m izgleda ok al to su oni za 15-20kn

Trzaji žice, hrapavost glasa, čvrstoća basa...
Razlike ako i ima ja ih ne čujem.

Čitao sam par naših i stranih recenzija gdje se piše o nekoj dinamici, rezoluciji, stage-u i ostalim izrazima za koje vjerovatno ni oni što pišu neznaju što znače ali ja to ne čujem da me ubiješ.

Inače sam jako zadovoljan kako svira 8200 i na prvu ne mogu reći da ima razlike kako svira preko računala kao dac ili kao player.

Netko može reći da to možda i nisu neke komponente pa ne može doći možda kabel do izražaja. Ne znam, ako ima netko iz Zagreba voljan da donesem i da probamo nek se javi.

Na vrh
spacelab View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2017 u 17:20
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2017 u 19:32
Očito je riječ o ljudima sa apsolutnim sluhom koji testiraju muziku koju sluša 100 ljudi na planeti.
Čitajući testove i usporedbe o kablovima i komponentama po mom viđenju stvari većinom se radi o teškom pretjerivanju. Za neki jedva čujan detalj pišu se takve gluposti a uglavnom u suradnji sa prodavačima hifi opreme.

Kako kad u njemačkom časopisu uvijek najbolji bude vw/audi.

Sve mi se čini da ću završiti na Belkin gold kabelu od 10,84 usd /1m sa amazona.

Editirao 306maxi - 11.veljača.2017 u 19:46
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2017 u 21:55
Kao da sam ja pisao :)

Dilemu sličnu tvojoj sam riješio nabavkom Furutech Formule 2, pa ako nešto i loše zvuci, vjerujem da to ne može biti zbog nekvalitetnog kabela .

Inače sam i sam skeptičan,skoro pa nevjeran u sonične utjecaje USB kabela na reprodukciju digitalnih zapisa tj preciznije u postojanje razlike utjecaja na reprodukciju između nekog relativno jeftinog a dovoljno kvalitetnog i superskupog.

Belkin gold izgleda dovoljno kvalitetan a cijena je mukte unutar okvira audio svijeta.

Editirao Dubs - 12.veljača.2017 u 22:01
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
mward View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj mward Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 08:13
Stereoplay je pokazao da  USB kabeli zvuče različito zbog jittera.

Tko misli da jitter ni malo ne utječe na zvuk, može slobodno smatrati da svi USB kabeli zvuče jednako.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,154 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Audio komponente