Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Peporuka za usb kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 09:15
Originalno postano od strane člana: mward mward napisao:

Stereoplay je pokazao da  USB kabeli zvuče različito zbog jittera.Tko misli da jitter ni malo ne utječe na zvuk, može slobodno smatrati da svi USB kabeli zvuče jednako.

I mjesečeve mjene barem malo utječu na zvuk   
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 09:50
Ne bi bilo pametno da se ovo pretvori u još jednu gorljivu raspravu zagovaratelja i protivnika utjecaja kabela u audio sustavu jer začetnik teme inicijalnu procjenu donosi na nepostavljenom sustavu u kojem se komponente mjenjaju sumanutom brzinom.
Naravno to ne spriječava da se u istome slušaju štekeri i USB kabeli...
Za one mlađe i neiskusnije ovo je primjer kako se to ne radi......

Editirao soundnewsdino - 13.veljača.2017 u 13:57
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 11:13
Obzirom da je tema naslova "Preporuka za USB kabel", nema boljeg mjesta za takvu raspravu.

Razliku ni ja ne čujem , a 700 ili koliko sam već kuna platio za Furutech je mala cijena da ubijem crva sumnje da DAC svira lošije nego li bi mogao zbog kabela. Neću spominjati utičnicu u koju je utakan.

Iskreno, na ovome sto imam meni apsolutno isto svira i sa kabelom od printera. I drago mi je kad naletim na slično ničim biasirano mišljenje, kao potvrdu da zapravo nisam ni gluh što ne čujem razliku niti škrt jer ne pomišljam na skuplji kabel.

I obzirom da je bilo spomenuto od pokretača teme, apsolutno se slažem da na zvuk čujno utječu najvise zvučnički, a manje (analogni) Interkonekti.
SA Marantz PM11S2/Micromega MyDac(Furutech Formula 2/Black Rhodium Rhythm)/B&W CM9S1+M Short MS905(SupraPly3.4)/REL T9(Monster C 450SW)/KEF 3375
SB NAD302/B&W LM1(Nordost SpellBinder)/AudioLab8000
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 11:42
Originalno postano od strane člana: Dubs Dubs napisao:

Obzirom da je tema naslova "Preporuka za USB kabel", nema boljeg mjesta za takvu raspravu.

Razliku ni ja ne čujem , a 700 ili koliko sam već kuna platio za Furutech je mala cijena da ubijem crva sumnje da DAC svira lošije nego li bi mogao zbog kabela. Neću spominjati utičnicu u koju je utakan.

Iskreno, na ovome sto imam meni apsolutno isto svira i sa kabelom od printera. I drago mi je kad naletim na slično ničim biasirano mišljenje, kao potvrdu da zapravo nisam ni gluh što ne čujem razliku niti škrt jer ne pomišljam na skuplji kabel.

I obzirom da je bilo spomenuto od pokretača teme, apsolutno se slažem da na zvuk čujno utječu najvise zvučnički, a manje (analogni) Interkonekti.

Slažem se...
Problem je jedino što takve rasprave ovdje gadno izgledaju....
Svojim postom nisam želio biti sudac i tvrditi jedno ili drugo. Ukazao sam da metodologija nije dobra i da rezultati tako dobiveni nemaju nikakvu težinu...
that's it...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 12:07

Iskreno, na ovome sto imam meni apsolutno isto svira i sa kabelom od printera. I drago mi je kad naletim na slično ničim biasirano mišljenje, kao potvrdu da zapravo nisam ni gluh što ne čujem razliku

Cisto logicki zakljucujuci, to sto jos netko ne cuje ne dokazuje da nisi gluh. To nam govori da dvojica ne cuju razliku.  

Mozda razlike i nema pa se ne moze ni cuti. Ili mozda treba imati bolji sluh i treba znati slusati, ili mozda treba imati bolji sistem na kojem to neki mogu cuti... Puno je tu ili...

No, ako ne cujes razliku, ili je toliko mala da nisi siguran, i da ti to nije bitno, rijesio si problem, a to je najvaznije.   
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 12:08
Entuzijazam nekad nema granice, nema tu ništa loše osim što čovjek sam sebe zbuni i potrosi vise negoli treba kupujući nepotrebno .
To i sam prolazim pa razumijem.

Kao sto si napisao bilo bi bolje da je kroz neko vrijeme upoznao zvuk sustava (makar sa printerskim kabelom) pa onda donio jedan (1) kabel za usporedbu.

SA Marantz PM11S2/Micromega MyDac(Furutech Formula 2/Black Rhodium Rhythm)/B&W CM9S1+M Short MS905(SupraPly3.4)/REL T9(Monster C 450SW)/KEF 3375
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.veljača.2017 u 12:18
    @edison

Logika ti je korektna. Moguće.

Za sebe znam da ću lovu koju bih potrošio u USB kabele (I neke druge produkte čiji smisao infideli često poriču) preusmjeriti u konkretnu aparaturu čijom promjenom uistinu dobivam čujnu razliku a bome i na nosače zapisa

Oni koji razliku uistinu čuju bit će sretni nabavom tih stvarčica.

Win-win
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 18:54
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Slažem se...
Problem je jedino što takve rasprave ovdje gadno izgledaju....
Svojim postom nisam želio biti sudac i tvrditi jedno ili drugo. Ukazao sam da metodologija nije dobra i da rezultati tako dobiveni nemaju nikakvu težinu...
that's it...

Molim vaš što to točno u metodologiji nije dobro?
Koristim isti laptop, isti software na istom pojačalu i istom dac-u sa istim strujnim kablovima i naravno na istim zvučnicima u istoj sobi sa istom muzikom. Također ispred sistema se nalazi isti tepih.
Ja razliku ne čujem.
A pošto moji rezultati nemaju nikakvu težinu jer sam gluh/glup

Ja bih volio čuti vašu preporuku ili možda bi najbolje bilo da vam donesem u dućan na jedan blind test par kablova.

Editirao 306maxi - 14.veljača.2017 u 18:55
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 20:24
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Slažem se...Problem je jedino što takve rasprave ovdje gadno izgledaju....Svojim postom nisam želio biti sudac i tvrditi jedno ili drugo. Ukazao sam da metodologija nije dobra i da rezultati tako dobiveni nemaju nikakvu težinu...that's it...
Molim vaš što to točno u metodologiji nije dobro?Koristim isti laptop, isti software na istom pojačalu i istom dac-u sa istim strujnim kablovima i naravno na istim zvučnicima u istoj sobi sa istom muzikom. Također ispred sistema se nalazi isti tepih.Ja razliku ne čujem.A pošto moji rezultati nemaju nikakvu težinu jer sam gluh/glupJa bih volio čuti vašu preporuku ili možda bi najbolje bilo da vam donesem u dućan na jedan blind test par kablova.

Uistinu ne razumijem što ste vi mladiću toliko nervozni?
Pa prije mjesec dana ste tražili preporuku za kompletan sustav a koliko vidim još nije kompletiran. Kako takav sustav može biti referenca za bilo Što?
To što razliku niste čuli na brzinu u svom sustavu (u gradnji) ne znači da razlika ne postoji. To samo znači da razliku u postojećem sistemu niste čuli vi ... i to je sve. Nitko nikome nije rekao da je gluh ili glup. Koliko vidim u raspravi niko nikoga ne vrijeđa..
S druge strane postoji linkan test u kojemu su ljudi opisali razlike između USB kabela a isti ste "stručno popljuvali" i recenzente proglasili čudacima, prevarantima i suradnicima distributera u zajedničkoj prevari.
Tko je iskjuljučiv?

Podosta sam stariji od vas i , čini mi se, s puno više "utakmica u nogama" pa vam ostaje da ili pažljivo čitate što pišem pa možda nešto i naučite a možete i nastaviti po svom ko i do sada. Entuzijazam imate i to je dobro. No međutim o slaganju sustava i metodologiji slušanja ne znate dovoljno. Čovjek uči dok je živ...

Što se tiče vaše ponude za seansu s "par kabela" morati ću pristojno odbiti. Nemam nikakvog interesa ni volje za tako nešto. Za tako što sreću potražite negdje drugdje, kao i za slaganje vašeg sustava...

Sve najbolje...

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 20:58
Crni Nadražene, ih kaki si, pa s tobom se čovjek nemre ni isposvađat.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Mark Levinson No332
Forum: High-End