Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Peporuka za usb kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2017 u 17:33
Maxi, javili su ti se ljudi sa velikim HiFi iskustvom i sa zeljom da dobronamjerno ukazu na propuste u tvojim upisima. Malo arogancije je odgovor na tvoj stav i komentar o ljudima koji se dugo godina bave ovim hobijem i imaju specificno vidjenje stvari od nas amatera. Ako nisi razumio o cemu pisu onda ti ja sa sigurnoscu mogu rec da o HiFi-u znas jako malo - bez uvrede ili ponizavanja.

Vidim da Alen ima nekog staza na forumu pa nekuzim zasto ovako pise.

I na kraju stvarno nerazumijem sta ljudi rade na ovom jako strucnom i kvalitetnom forumu ako nevole, nezele ili nerazumiju bit ovog hobija.

Editirao Zoran - 15.veljača.2017 u 17:34
Onkyo 650 + LG blu ray + MA B2 + Monster XP
Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2017 u 23:21
Pa dobro ljudi pitao sam preporuku za običan usb kabel a dobio beskrajno mudrovanje o neznam čemu.
Još bi i priznao sve te iskusne recenzente ili šta su već da su to neki skladatelji. glazbenici ali to su ljudi sa sluhom kao ti ja ili bilo tko.

Ako uštekaš drugi kabel u nešto što slušaš tjedan dana razliku čuješ ii ne čuješ. Nema izmišljanja, pričanja bajki i pisanja hrpe teksta koji ne znači ništa.
Meni je bit dobar zvuk i slušanje glazbe a ne beskrajno isprobavanje i slušanje nekih detalja kako zvuče.

I molim te koji sam ja to savjet dobio il napravio propust?

Inače kao što je kolega post prije napisao hobi ti može biti čitanje recenzija, diy uradci, sviranje ili nešto ali ovo je čisti luksuz u današnje  vrijeme kad su cijene bar 50% veće gledajući komponente istog ranga od prije 15 godina.

Što se mene tiče moderator može zatvoriti temu jer ovakvo prepucavanje je čisto gubljenje vremena.
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 23:02
http://informaticar.eu/236-informatika-za-snobove/

Tip je urnebesan,citav blog.

smijeh

236 Informatika za snobove

Posted on 

Informatika je jedna od rijetkih djelatnosti ljudskog roda koja u niti jednom svom segmentu nije diskriminirajuća. Pojasnimo navedenu tvrdnju na način da shvate čak i oni koji su zabunom negdi klikli i došli ovdje.

Informatika, kao ponuda hardvera i softvera, ima sve za sve. Ima MS Office za bogataše i Libre office za sirotinju, ima PC računala za pametne i Apple računala za glupe, ali za razliku od građevine koja nema u ponudi lopate od 12 iljada Eura informatika ima pregršt artikala za najgluplji soj ljudi na planeti Zemlji – snobove.

Nemojmo miješati bogataše i snobove. Bogataš ima love i kupiće Merđu, ali snob je onaj koji kupuje kemijsku od 200 Eura.

Kupnja snobovskih stvari jednako je pametna, korisna i isplativa kao da armaturu za temelje ne date da vam napravi Krule za 3000 kuna nego angažirate konceptualnog umjetnika – bravara za 200 000 kuna.

Ajmo odma u samom startu demistificirati snobovsku bozu i ogoliti cara: kroz informatičke kabele šetaju isključivo nule i jedinice i da napravite patch kabel od po cola zlata biće apsolutno isti k*rac kao i onaj od 3,14 kn sa nabave.net.

No, međutim, budući da ne želimo da se snobovi osjećaju diskriminirano i u strahu da se ne obrate Željki Markić renomirana tvrtka AudioQuest je izbacila na tržište vrlo, vrlo korektan proizvod po akcijskoj cijeni od 10000 dolara.

236_1

Neizvježbano oko bi reklo “Šta jebate, neš ti, patch kabel za spojit Hoću internet računalo sa Kasda modemom”. Je k*rac.

Kao što vidimo na priloženom svjetlopisu ovo nije obični već audiofilski patch kabel, samo budala ne vidi strelice na konektorima u kojem pravcu ga triba okreniti. Također vidimo da je autor članka ukra baze s mog bloga jer bezobrazno i bahato kaže “Let’s stop and think about this for a moment”. Srića nije upotrijebija ono “sa Zakonom logike” jer bi ga tužija isti sekund…

Ako ste slučajno pomislili da ćete nakon šta kupite ovaj dragocjeni kabel odmah uživati u njegovim superiornim karakteristikama – prevarili ste se. Prije nego radne karakteristike kabela zasjaju u punom sjaju kabel je potrebno usvirati.

Usviravanje kabela je proces kad audiofil, nakon šta je spojija kabel na svoju opremu strogo pazeći u kojem smjeru da ga okrene, pusti da lagano svira nekih stotinjak sati nekog opskurnog jazz izvođača i skladbu za koju će i on sam reći “Ja to odsvira?”

Ukoliko audiofil nema vremena, može sa specijalnim CD-om napraviti ubrzano usviravanje ali u svakom slučaju kabel mora biti usviran.

Pravi izbor medija kroz kojeg prolaze nule i jedinice, idealan spoj između vašeg MAX-TV uređaja i Vivax televizora u boji je ovaj dragulj renomirane tvrtke AudioQuest – HDMI Diamond.

236_2

Kao što vidimo kabel je dug čak 16 metara jer su mudri inžinjeri iz AudioQuesta proučavali hrvatsku copy/paste arhitekturu iz 70-ih i ispravno uočili da DSL router stoji u hodniku 10×4 a televizor u tinelu 3.5×4 te su se samim time prilagodili tržištu, kako duljinom tako i cijenom.

Za bijednih 94 iljade i malo manje od 500 kuna dobićete vrhunski kabel, a šta je najbitnije napomenuti (a to sigurno nije za odbaciti) – dostava je besplatna.

Ukoliko baš niste u mogućnosti dati 90 i nešto kilokuna odjedanput čeka vas ugodno iznenađenje: za SAMO 7.873,25 kuna mjesečno možete platiti kabel na 12 rata i to BEZ KAMATA.

Prodavač je toliko siguran da će kabeli ići “ko halva” da vas već u kućici “Količina” čeka unešen broj 1 da vam slučajno ne utekne zadnji na lageru.

Da se slučajno vaša Pixma iP1500 u kojoj se nalaze punjene tinte od 15 kuna nebi osjećala zapostavljenom, u ponudi je također vrlo, vrlo, vrlo kvalitetan USB kabel. Za tričavih 879 kuna ovaj kabel na ispisu ispravlja č i ć, ije i je, a toliko je svestran da se osim printera s njime može i komad ozbiljne audiofilske opreme povezati sa vašim osobnim računalom i to na udaljenosti od čak 15 metara što RS-422 sasvim baca u sjenu i ropotarnicu povijesti.

236_3

No, međutim, ono što je najbitnija karakteristika Supra USB kabela su njegove iznimne audiofilske karakteristike.

I ovdje u priču ulijeću najveći prodavatelji boze na ovom planetu – recenzenti audio opreme. Toliko govana koliko oni mogu nasrat u jednom jedinom članku oko jednog šugavog USB kabela ja, a ja stvarno mogu srat, nisan uspija nasrat u 5 godina sranja na ovom blogu.
Pogledajmo samo taj ushit, taj zanos, to ovaploćenje… a zbog čega? Jer je utaka USB kabel. A šta Jovo Rašković nije živ, ima bi posla 24/7/365.

Kao što je vidljivo na donjem svjetlopisu solaže Kirka Hammeta su stvarno goli k*rac ako se ne slušaju sa usviranim Supra USB kabelom. Citirajmo mlatitelja: “U usporedbi sa običnim USB kabelom iz dućana, Supra ima više detalja i jasnoće”.

Ma daj nemoj me jebat, nemoj me jebat pliz, pa takva sranja niti ja nisan pokušava uvalit squaw ka san je nagovara da se uda zame.

236_4

Svi ovi navedeni snoboartikli u nekim najluđim laboratorijskim mjerenjima u vakuumu pri 0 gravitacije na kalibriranoj i usviranoj opremi možda bi se i stvarno u 1729-oj decimali razlikovali od vulgaris USB ili patch kabela, međutim apsolutni vrh gluposti i pobjednik konkursa za najgluplji snoboartikal je torba za laptop od 10 iljada dolara. Ne govorimo ništa, neka slika kaže 1000 riječi.

236_5

Da san ja vlast svi ovi artikli bi se posebno dodatno fiskalizirali i Porezna uprava bi kupce periodično objavljivala na Stupu glupih.

Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.lipanj.2017 u 23:56
Omašio si ceo Fudbal, kolega.........mig
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 06:26
Ma stil pisanja i humor je bitan.  Covjek ima dobar blog, a mislim da je i stovatelj audia jer ga provlaci kroz vise postova.

Ja sam fan Supre, od zvucnickih,sub, HT do strujnog kabela. 
USB kabel imam Furutechov (jos fluidniji za nule i jedinicehaha )

Editirao Dubs - 17.lipanj.2017 u 06:27
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 11:05
Ma bezveze. Nije jako teško biti duhovit ako si pametan. Međutim, biti mudar i sagledati vajder pikčr, mogu rijetki među pametnima. Nije omašio fudbal nego vascelu hemisferu.
Što bi sad trebo n.pr. ubogi Trump koji je težak milijarde dolara? A ima takvih koliko hoćeš. Valjda bi trebo kupovat torbu za laptop na Ibeju od kineza za 9,99$ s besplatnom poštarinom? Boli njega patka za 10 kila baksa. To njemu dođe kao kad ja potrošim 1 lipu. I da li je snob? Naravno da nije. Boli njega pajo patak za 10 k$ jednako kao i za opću sirotinju blogersku.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 11:31
Uostalom, snob bi bio netko tko bi digao nenamjenski kredit na 5 ili 7 godina pa kupio takvu torbu, a pritom nema ni za režije. Lako je kititi. Treba promisliti.

I ovo o uesbe kabelima... Imaj majstore dobar sustav, volje i potrebe poslušati pa onda govori. A ne samo kukurikati o nulama i jedinicama. I ja sam nekad dobar (čitaj skup, normalno) USB drot smatrao zmijskim uljem. Dok se nisam uvjerio u štogod drugoga. I ne mislim kako logika ne stanuje u toj priči. Samo je osobno nisam u stanju sagledati. A i baš me briga. Dobar USB drot se kupuje jednom i nikad više.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 11:47
Tekst je fantastičan osim sitnih zamjerki , no u zavisnosti u koju se grupu pojedinci svrstavaju mogu komentirati sve navedeno ZA i PROTIV

Editirao zden - 17.lipanj.2017 u 11:49
zden
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 13:25
Oni koji znaju Čitati ! i prepoznaju osebujnu priču dragog  nam člana ? da  obrva
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2017 u 13:50

Kad ste se već uhvatili psihologije i snobizma... u tom smislu je napis ok. Za nezainteresiranu populaciju.

Primjedba je da nije uvažen natjecateljski dio ovog hobija... kao i u auto-trkama jako mali pomaci se plaćaju relativno velikim ciframa. I to ne spada u snobizam. Da li je ili nije snob ovisi o namjeri, vještini i "znanju" vozača.

Druga opaska je samo informativna. Postoji i gora kategorija od snobova. To su "wannabe" snobovi. Oni koji bi to bili... da mogu. Prepoznati ih možete po tome da su (ničim izazvani) izrazito neprijateljski nastrojeni prema snobovima.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,162 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Kriogenizacija lampi i ostal...
Forum: Audio komponente