Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Peporuka za usb kabel

Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 15:17
Viš Olife, sad se pitam kakve điđe naprave interno skuplji DAC-ovi, a da minimiziraju utjecaj žice...vjerojatno bolje filteriranje, možda reclocking?

Ispadne ironija da je je jeftiniji DAC gladniji skuplje žice nego skuplji huh
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 15:40
Pa, u mom slučaju se utjecaj USB kabela nešto smanjio, al nikako se nije minimalizirao nabavkom višestruko skupljeg DAC-a.
Za kolege ne znam, ali sigurno nisu probavali svoje kvalitetne DAC-ove sa spajanjem nekih "običnih" jeftinih USB kabela.

Doduše, kod mene je prije DAC-a i SPDIF konverter (M. Fidelity V-link 192), pa je USB kabel samo do njega.....dalje na DAC ide AESEBU kabel......
...neki kažu da je sa SPDIF konverterom bolje (neovisno o tome ima li DAC USB ulaz)...
...ne znam....meni ovak dobro jer DAC ionako nema USB ulaz....obrva

Editirao olif - 11.studeni.2017 u 15:42
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 15:53
Po tome ja imam vrhunski dac.
To sto sumic prodaje zice po cijeni nekog rabljenog auta je meni smjesno i to ni ne gledam.
M dac i ovaj moj su isti po specifikacijama, u stampi su jednako dobro potplacemi da dobiju 5 zvjezdica tak da tu nemre bit neka razluka. Cdq je 900 funti, m dac je 500, razlika je cd mehanizam.
Ja prije svega zelim skrenut paznju na epitete kojima se caste zice u stampi pa ispada da su tu neke ogromne razlike. Ogromne razlike su u cijeni.

Editirao 306maxi - 11.studeni.2017 u 15:56
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 17:06
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

To sto sumic prodaje zice po cijeni nekog rabljenog auta je meni smjesno i to ni ne gledam.
M dac i ovaj moj su isti po specifikacijama, u stampi su jednako dobro potplacemi da dobiju 5 zvjezdica tak da tu nemre bit neka razluka. Cdq je 900 funti, m dac je 500, razlika je cd mehanizam.
Ja prije svega zelim skrenut paznju na epitete kojima se caste zice u stampi pa ispada da su tu neke ogromne razlike. Ogromne razlike su u cijeni.

A ja ti mogu sam ponudit svoje mišljenje. A znaš šta je Clint Eastwood (kao Prljavi Harry) rekao o mišljenjima proteza

Ugl, moglo bi biti da se radi s jedne strane o specifičnoj rezoluciji sustava, odnosno sposobnosti da ne maskira previše određene značajke zvuka radi istaknutosti određenih drugih značajki. Pritom čak nije možda ključno koliko zvuk lijepo ili atraktivno zvuči. Naime nekad sustav s očitim manama u zvuku može svejedno istaknuti ponešto bitno i zapravo ti jasno prezentirati određene razlike u žicama, jer upravo ponekad bitno (pa i odlučujuće) utječu na prihvatljivost zvuka.

S druge strane, audiofilske 'utakmice u nogama' (ili utakmice u ušima, a tribina glasna haha) se svode često na godinama razvijanu sposobnost analitike fokusiranja na pojedini aspekt zvuka, oslanjanjem na poznavanje određenih snimki te na razliku koju oprema može napraviti u ključnim detaljima zvuka tih istih snimki. Ilitiga, iskusno uho zna u mozgu maknuti sve drugo i pogledati drvo po drvo u šumi, te je sposobno uočiti razliku, zatim je izdvojiti i prepoznati o čemu se tu radi. Ili bar učeno pretpostaviti proteza

Ja ti samo mogu reći da sam ja kod sebe isprobao vulgaris (nekoliko njih), Supru, LAT. Cardas te AQ Carbon i Coffee. Možda još ponešto što sam već zaboravio da jesam. Ironija je da sam maltene na svakom čuo razlike. Nekad su bile minorne, nekad su mijenjale karakter zvuka podosta, Supra meni ne zvuči kao vulgaris, primjerice. Kad sam uspoređivao oboje, sjećam se da sam u srednjetonskom postao svjestan hrpetine nekih koloracija, ko parazitskih tonova koji zvuk čine šarenijim a kojih sa Suprom jednostavno nije bilo. Također, supra je otvarala gornji spektar. Ali uz dozu agresive pa si se na kraju pitao koliko god je čišća, jel ti i taj zvuk aspolutno bolji? LAT je pak bio mirniji no nije mi donio dojam da opravdava uloženi novac (dojam je subjektivna stvar ionako).

I onda kad sam odlučio event potrošit nešto novaca na bolju žicu (na Olifovu preporuku obzirom da je imao iskustvo da je USB drot bitan za zvuk), doveo sam doma na shootout Cardas i dva Audioquesta. I mogu reći da sam tu konačno čuo da novac uložen tu ima smisla. MyDac je bio također. Ugl u sličnoj cijeni zaključio sam da Cardas pere AQ Carbon, a usporedba s Coffee je bila puno zanimljivija, jer se radi o podosta različim utjecajima na zvuk. Cardas je donio muzikalnost i dubine donjeg dijela, puno dinamike. Coffee je donio u visokima nivo rezolucije više, više detaljnosti (prave rezolutne, ne fejk) i općenito estetičnosti od višeg srednjetonskog prema gore, no i nešto svijetliji karakter. Cardas je za rock zvučao bolje radi tamnijeg zvuka i dinamičnosti, u većini ostale muzike Coffee je nosio prevagu, i tako sam uzeo ipak njega.

Nažalost, iskustvo s USB-ima i neka interpolacija s iskustvom s interkonektima jasno je govorila da postoji prostor za bolje, i kako je Olif već onda isprobao neki od Sumićevih USB drotova, mogao sam jasno zamisliti o čemu točno priča. Ali za mene je Coffee bio vrh koji sam bio spreman izdvojiti za žicu obzirom na vrijednost sustava u totalu (ionak je po cijeni Coffee overkill), i to je bilo to.

Kolika je to točno razlika, to je totalno subjektivizirano. Koliko nekome određena promjena znači? Kako te približava muzikalnosti i uživanju u muzici generalno, samo ti sam sebi možeš reći što ti vrijedi nešto. Ja ne mogu objektivno ocijeniti kolika je to promjena. Ali jasno sam je čuo, činila je razliku. I ne samo to. Čula ju je i moja supruga koja je potpuni neaudiofil, bez utakmica u nogama, nije znala ni cijenu ni razliku, ali i ona se izjasnila za Coffee, opisujući to na svoj način, u odnosu na Cardas i u odnosu na zvuk kakav je bio inače.

Pa ak je i ona čula, računam da iz nekog razloga moj sustav je doista prezentirao razliku, makar nije bogzna kakav. A možda se primjerice s nekim drugim zvučnicima u nekoj drugoj prostoriji i ne bi baš čula, jer bi zvuk maskirao nešto što je ovako činilo čujnu razliku hm tak da bi ja glasao da je stvar možda u ostatku sustava, koliko će prezentirati razlike USB drotova...jer mislim da svatko s iole smisla za zvuk mora to čuti, čak i ako analitički ne može prodrijeti u bit razlike (moja supruga to svakako ne može, nema spomenute utakmice haha)
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 17:28
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Pa nisu Sumićeve žice po cijeni rabljenog auta, pogotovu ne one u SH,a i o cijeni novih se da pregovarati.....mig

Ovo sa specifikacijama ne znači ništa ili ti jako  malo !
Sama vsta DAC čipa u DAC-u ne znači puno, ako napajanje i ostalo nije kvalitetno implementirano.
Pogtovu ne uspoređivati zasebne, namjenske "samo DAC" uređaje s raznim ostalima, višenamjenskima u koje su takvi isti čipovi ugrađeni / integrirani.

Mi ovdje ne iznosimo dojmove o recenzijama iz tiska ili net-a, već vlastita slušna iskustva.
Dakle, isprobano 4-5 vulgaris USB kabela i desetak  onih malo boljih do jako dobrih.
Dakako, isprobano na desetak ili više DAC-ova i u 3-4 sustava..
I to spada u onaj pojam "utakmica u nogama".....

Zed je gore sve lijepo opisao.

I ja podosta koristim "Bolju polovicu" kao neke vrste Blind testa, jer ne zna koja je žica / komponenta u sustavu i nije opterečena Brandovima.
Ali ima već nešto utakmica u nogama, zna baratati sustavom i poznaje ga, zna namjenu pojedinog uređaja, ima vrlo dobar sluh, nešto od glazbene edukacije,... tak da se ima koristi od nje pri testiranju..
mig

Naravno, treba poštivati tvoje zapažanje, da ti u svom sustavu (trenutno) i s tim USB-kabelima nisi čuo neku razliku u zvuku.
To može biti do ukupnih karakteristika sustava, meuđuodnosa komponenti istog
(izvor/DAC/amplifikacija,...), a moguće i do još nedovoljne spoznaje i poznavanja sustava....
...vrlo je malo vremena prošlo od implementacije istog...

Ali važnije od toga je da ti si ti i dalje "otvorenog uma" za daljnja probavanja i dojmove, ma koliko te neke recenzije u tiskovinama nervirrale....pusti njih...važnije je ono što ti  probaš i čuješ.....

Editirao olif - 11.studeni.2017 u 17:42
Na vrh
306maxi View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 17:59
Ma ja sam tu žicu već i zaboravio koliko je rijetko koristim, komp mi je predaleko a uvijek nešto radim na njemu pa rijetko dac i koristim. Kupit ću mini pc možda pa ću lan kabelom koristit više dac preko mini pc-a.
Ak će botić opet nešto radit ali da je svarno top klasa pa ću kupit jer ovaj zadnji što je napravio je lošiji od mog i to evidentno tok mu je recimo pojačalo izvanredno.
Ja ne slušam stotine cd-a. imam svojih 20 i tu i tamo poslušam nešto drugo pa ak je dobro kupim ili spržim.
Nije da mi je presudna arhiva muzike od 2 Tb.

Ja jednostavno ne dam iz principa lovu za sumic kabel a mogu za to kupit dobre zvučnike,  reno clio  ili šta već.
Ja boljoj polovici pokušavam u stanu složiti još jedan sistem al se još uvijek neda jer nema gdje stajat cvijeće i ostale gluposti.

Editirao 306maxi - 11.studeni.2017 u 18:01
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.studeni.2017 u 23:20
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

A ja ti mogu sam ponudit svoje mišljenje.

Zede, zanimljivo misljenje, a na par mjesta i jako lijepo izneseno. Bilo mi je gust procitati.
Pohvala za izricaj.  Clap

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 789
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET