Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Oppo 203 Vs Marantz 7007

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Oppo 203 Vs Marantz 7007
    Objavljeno: 13.veljača.2017 u 11:42
U potrazi sam za dobrim video playerom, za audio imam Audiolaba koji me trenutno apsolutno zadovoljava.

Audiolab će biti spojen direktno na PM11, a odabrani player na AVR.

Marantz 7007 je trenutno dobavljiv za 4500 kn, sto je ogroman pad s početnih 800-900 funti koliko je koštao kad je model predstavljen davne 2013e.
Nije 4K, po recenzijama ima "sluggish" tj brljav odziv, neki korisnici javljaju i čudne pojave sa ekranom.

Oppo 203 je novi 4K model predstavljen nedavno, dobavljiv za cca 6200 kn.
Jedina mana zasad mu je sto nije 205

Pa da pitam, da poslije ne bi bilo zašto nisi pitao:

Ima li iti jedan razlog odabrati Marantza umjesto Oppa koji mi je zapravo favorit ?
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 11:25
Tako sam i mislio.

Naručen Oppo 203. Crni, naravno.

4K , Dolby Atmos i STX su dovoljni razlozi. 2 HDMI izlaza i jedan HDMI pass, LAN te dva USB porta nazad/jedan naprijed dodatni bonus.
Obzirom da ima i RCA izlaze svakog kanala, otvara se zgodna mogućnost ispajanja na pojačalo snage uz istovremeno odvođenje signala na subwoofer.
Micromega MyDac/Oppo 203/Sony MDS920QS/Onkyo TA6511/Audio Technica LP1240/Marantz PM11S2/B&W CM9S/REL T9
Na vrh
midleage View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj midleage Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 13:27
Iz početnog posta se vidjelo da si već odlučio, tako da komentari i nisu imali smisla.
PS i ja bih odabrao Oppa
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 14:14
Da, skoro pa definitivno , jesam.
Drago mi je da sam dobro odabrao, hvala.
Na vrh
elpi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj elpi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2017 u 17:49
Ako ti je stalo do dobre muzike, onda sačekaj na OPPO 205, a ako ne, sasvim zadovoljava stariji 103 ili noviji 203. 4K uopče nije bitan, jer ovako i onako nemaš nikakve koristi u stvarnom životu.

eLPi
Na vrh
Dubs View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.veljača.2017 u 07:30
Sigurno da mi kvaliteta audia znaci, pogotovo jer je uređaj vrlo konektibilan (pored HDMIa ima i RCA preoute ali nema XLR kao Marantz ) pa definitivno može biti spojen i na pojačalo i AVR istovremeno, no što se budžeta tiče ovo je maksimum koji trenutno mogu izdvojiti. Sad sam u procesu nabavke kompletne video sekcije sistema (pored Oppa sam dogovorio i Adeo Inceel platno s automatikom, možda za koji dan nabavim i AVR (vjerovatno Marantz 7011) a projektor kao potencijalno najskuplju komponentu ću vjerovatno ostaviti za kraj, neposredno pred preseljenje).

4K mi nije top prioritet, no bila bi šteta ne imati ga kad već sve ide od nule....Podržavat će ga i AVR i (vjerovatno) projektor, ako se odlučim za onoga na kojega trenutno ciljam.

205ica će u odnosu na 203icu biti skoro duplo skuplja, ako ostane isti odnos kao 105/103.

Editirao Dubs - 15.veljača.2017 u 08:09
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,262 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio