Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Klub 18.02. '17 Flikoman DIY

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
robika3a View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robika3a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2017 u 13:08
Danas svi u klub...
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900
Na vrh
Flikoman View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Flikoman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2017 u 09:40
Samo da se zahvalim svima koji su došli, odaziv je bio bolji nego što sam očekivao.

Hvala Darinu iz Audio Dreama na ustupljenim zvučnicima. Hvala kolegama iz Audiofil Kluba na posuđenoj opremi i što su mi pomogli tegliti opremu, najbolji ste.

Što se tiče samog setupa, Harbeth SHL5 plus, otkad sam ih prvi puta čuo, ušli su mi u kožu, jako su mi se svidjeli i od tada sam oduvijek imao viziju kako bi mogli dobro raditi sa cijevnom amplifikacijom. "Igrom slučaja" imam "male" cijevne monoblokove i sve smo uspjeli dogovoriti. U tako velikoj prostoriji sa zvučnicima osrednje osjetljivosti (usudio bih se reći, čak i malo ispod osrednje, ~85, 86dB), Single Ended cjevaši su se odlično nosili sa svime što smo im dali. Štoviše, očekivao sam manje i nisam mislio da mogu toliko kontrolirati zvučnike.

Kako se kaže, uvijek može bolje, no, osobno, očekivao sam manje, dobio sam više i zaista sam zadovoljan kako je to ispalo.

Nadam se da i drugi dijele moje mišljenje. Ugodan Vam ostatak dana.

Lijep pozdrav
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2017 u 11:42

Editirao olif - 19.veljača.2017 u 11:50
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2017 u 11:56
Evo i mene malo, nakon dužeg cajta.
Bil kolega iz naše družbe i kaže da je to dobro sviralo.
Prije par ljeta sam probal svoj izlaz na te zvučnike (preamp bil cijevni, na probi) i to je zvučalo vrlo ok.
Sve pohvale Flikiju za uradak.....
Na vrh
QwertyVZ View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj QwertyVZ Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2017 u 12:24
Hvala Tomek na prilici da posluhnem ove izvrsnozvučeće uređaje. Znam koliko si vremena, truda i love uložio u svoj projekat i da je ispalo ikako drugačije jučer bi te nategnul za vuha.

Monoblokovi su odlično kontrolirali spojene Harbethe i već dugo nisam čuo toliko detalja u poznatim mi snimkama. Čuo sam veliki i duboki stage sa dosta razmaka između pojedinačnih elemenata zvučne slike, odličnu dinamiku i kontrolu. Osobno sam možda primjetio meni preveliki kontrast između pozadinske pratnje naspram solo instrumeata no kad bih zatvorio oči sve je štimalo. Tu se sad postavlja pitanje odnosa sobe/zvučnika ili možda još pokojeg detalja u setupu. Koliko sam primjetio noge su cupkale a glave odobravajuće klimale a i Louis Prima nam je uzeo dirigentsku palicu u ruke

Sve u svemu, dobar slušanac, uživaj u svom radu uz želju da nađeš vremena za još pooji "projektić".
Na vrh
robika3a View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj robika3a Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2017 u 14:56
Hvala na prezentaciji i uloženom vremenu i trudu: bilo je dobro, zanimljivo i poučno.
Uz to, kako je večer odmicala, zvuk je bio sve bolji, tako da je ova prezentacija potrajala i malo dulje od uobičajenog.
Vrijedi mi onaj sustav čija reprodukcija glazbe i emocije traže da ih ostanem slušati.
Chord Mojo -> Chord SPM 1050 -> mbl 126 + Sony SA-WX900
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2017 u 23:36
Odlično.

Ja sam došao nešto kasnije kad je cijela priča već radila dobro. Zvučnik ne tako velik u velikom prostoru se lijepo snašao a samo pojačalo je to jako lijepo tjeralo obzirom na relativno nisku osjetljivost samih zvučnika i veličinu prostora. Vrlo pitak i ugodan zvuk koji je auditorij držao na stolicama bitno dulje nago što je uobičajeno radno vrijeme kluba, što puno govori o cjelokupnom zvuku sistema. To se rijetko događa.

Nakon dugo vremena imali smo večer gdje je prezentiran samograditeljski uradak u klubu. I kakva je to samo večer bila!
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Denza View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
7 of 9

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Denza Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2017 u 17:51
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

Originalno postano od strane člana: icon icon napisao:

Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

A jel nam ti i inače dolaziš u Klub, jer kad bi se potrudio upoznati s ljudima mogao bi nekoga i nazvati pa bi točno znao kad kaj počinje...
Ak ti želiš i imaš dobre volje, u subotu, prezentacija ti može početi u 16:00 kao i svima koji pripremaju evente... Dobro nam došao... "Bok dečki, ja sam Icon sa foruma, učlanio bih se u vaš Klub, ak me naravno primate, volio bih vam pomoći..."
...tak nekak smo, manje više, svi došli...

haha, ova ti je dobra,
design by tatamata, ako se ne varam      

Ha, bivši kolega, članska iskaznica minulog rada...
Bez obzira, to kaj sam ti napisao i dalje stoji...    

Mislim da

Mislim, hmmm.... Znam da bi svi koji razmisljaju dali se isplati platiti članarinu, vrijedi li to što popiju kroz godinu 200 kn i sl. trebali definitivno odustati od clanstva u klubu ili u najmanju ruku preispitati sami sebe.
Iz temelja promijeniti paradigmu!

Dakle, polazeci od sebe ... placam clanarinu jer smatram da je to nacin da podržim rad audiofil kluba. Tko ne placa - NE podrzava. Simple as that!;).

Nadalje... Audiofil klub kao udruga za promicanje glazbene i tehničke kulture djeluje više od 10 godina, sto je svojevrsni fenomen i u svijetu.
Cak ni poznati zlocesti HR fenomen-gen nije unistio klub.
Puno je tu ljudi, truda, clanova, predsjednika... povijesti;)

Svi koji smo dio toga, dijelimo istu strast, senzibilitet... Sve sto radimo za klub radimo pro-bono, najbolje sto znamo, sve iz gusta i ljubavi, te se jos pritom dobro zezamo.
Stoga, drzim da bi svatko tko dijeli nasu pricu ili se u njoj barem dijelomicno prepoznaje trebao podrzati rad kluba, neovisno o uvjerenju, sujeti, znanju i iskustvu u hifi, velicini ... i zvucnika, vjerskoj pripadnosti i sl.

Imao bih jos sto-sta ali necu iz postovanja prema Fliku i temi...
Disconnected from the collective
Na vrh
icon View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj icon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2017 u 18:06
    Kao prvo molim Admina da preseli ovaj dio u novu temu da ne trolamo na ovoj jer zbilja filkoman nije zaslužio da mu se trola tema i na taj način umanjuje njegov trud i rad.

Što se same teme tiče bilo bi štošta za napisati o klubu jer kako svi znamo prodefirilalo je tu poprilično opreme, a i članstva, ali nebih sada o tome.
U novoj temi bi se dalo prodiskutirati o klubu nekad, sada i u budućnosti.

Editirao icon - 20.veljača.2017 u 18:06
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.veljača.2017 u 21:54
Sve pohvale Flikomanu na sjajnom pojačalu. Monoblokovi su cijele večeri čvrsto za jaja držali za pogon ne baš lagane Harbethe. Čak ni u trenucima kad smo raspalili Stravinskog i doveli Britanca praktički do maksimalnog dinamičnog potencijala, GM70 izlaz nije ni štucnuo. Suvereno je isporučivao zahtjevne dinamičke udare bez klipinga i kompresije.

Uz ovakve kratke izlete u krajnje mogućnosti, ostatak večeri smo uživali u prekrasnom srednjetonskom području karakterističnom za triode. Čisto da ne bi bilo zabune, nikakav cijevno-sirupasti zvuk to nije, već čist, a opet mekan i ugodan sound na duge staze.

Čestitke još jednom konstruktoru.
Automatski bias
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End