Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Yamaha RX-V563 pomoć neznalici :)

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 22:45
Ajde da malo detaljnije saznamo što se događa.
Dakle uređaj nakon 3 sekunde iz stanja rada ulazi natrag u standby? Ili...?

Što je sve do sada pokušano?

Nisam skidao i proucavao servisnu dokumentaciju.    

Editirao Gašo - 16.ožujak.2017 u 22:46
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 23:08
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

A šta ti sad oćeš debeli Kaliniću? Sve sam to i ja reko samo koncizno, a ne ko neka baba.

Ma kome ti debeli?! To je proslost! Jucera sam vecera lipe blitve...Odma se osjecam leprsavo!
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2017 u 23:47
Znam, znam, ti si od onih koji užasnuti stoje na vagi i u panici rašpaju nokte.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2017 u 07:48
Odmah na početku sam zamoli i objasnio da me nezanima popravak u servisu i da me nebrine ako potrošim više nego šta košta uređaj. Dakle taj uređaj neću niti koristi nego ga pokloniti nekom ako ga popravim. Želja mi je naučiti nešto i to mi je hobi, opuštanje. A šta sam sve pokušao je : razna konbinacija pritiskanja tipki i paljenja, sve moguće konbinacije koje sam našao na internetu. Vizualno sam pregledao sve kondezatore i pločice. Zatim sam rastavio sve pločice i krenuo u ispitivanje redom od napajanja. Prva mi je pločica VIDEO 3. U strujnu letvu od Supre s osiguračom i prekidačom uštekam napajanje i stavim crni pipak od multimetra na uzemljenje G3401, multimetar namjestim na 20VDC nemam 10VDC kako piše u uputstvima ali mislim da to nije bitno. Zatim upalim letvu i idem mjeriti vrijednosti i uspoređivati s uputstvima za servis.
Ako mjerim s uzemljenjem na G3401 svuda mi mjeri 0. Ali ako stavim uzemljenje(crni pipak) na nogu kondezatora C3402 suprotnu ili dalje od G3401 očitavam vrijednosti približne zadanim u uputstvima. Jedino na diodi D3401 mjerim 15VDC sa oboje strane i tranzistor Q3401 na srednjoj nogi mjerim 15VDC i na ostale dve 0.
Da li trebam mjenjati i diodu i tranzistor? S tim da sam promjenio kondezator C3402 ali je bio ispravan. Da li ja možda krivo to mjerim ili...? Jedino nisam još pregledao lemove kako je rekao Appasrtus link na schemu prve pločice napajanja https://s31.postimg.org/6mde36n17/Untitled.png
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2017 u 19:22
Sad sam malo još proučavao pločicu i shvatio da je dioda D3401 zapravo zenerica. Premda u nacrtu nije simbol od zenerice. Da li se zener dioda može ispitati isto kao i obična dioda? Kad mjerim obične diode onda su mi vrijednosti oko 500 (na multimetru mi je namješteno na oznaku diode, neznam koja je mjerna jedinica to :) ) i normalno ako krivo okrenem onda mi je nula. Ali na toj zenerici kako god okrenem mi je 300 i nešto sitno. Da li to znači da je ta zenerica otišla? I hoću provjeriti tranzistor Q3401 koji je NPN da li se on provjerava u voltima ili otporu? Na internetu sam našao i jedno i drugo pa nisam siguran.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2017 u 19:40
Originalno postano od strane člana: tbrane tbrane napisao:

Sad sam malo još proučavao pločicu i shvatio da je dioda D3401 zapravo zenerica. Premda u nacrtu nije simbol od zenerice. Da li se zener dioda može ispitati isto kao i obična dioda? Kad mjerim obične diode onda su mi vrijednosti oko 500 (na multimetru mi je namješteno na oznaku diode, neznam koja je mjerna jedinica to :) ) i normalno ako krivo okrenem onda mi je nula. Ali na toj zenerici kako god okrenem mi je 300 i nešto sitno. Da li to znači da je ta zenerica otišla? I hoću provjeriti tranzistor Q3401 koji je NPN da li se on provjerava u voltima ili otporu? Na internetu sam našao i jedno i drugo pa nisam siguran.
Krivo si shvatio jer D3401 nije cener nego običnjara. Služi za blokadu samoindukcije zavojnice releja pa joj je spojena u paralelu. Ta ti je najvjerojatnije dobra i nadživjet će i tebe i mene. Q3401 tranđo ti je 99,9999999999999% dobar jer radi kao sklopka (pali i gasi relej) praktički bez opterećenja i disipacije. Već sam napomenuo, gledaj ti imaš li išta na bazi tog tranzistora odnosno na konektoru W3401 t.j. na njegovom pinu označenom PRY. Dakle, prestani se motati oko diode i tranđe i vidi ima li tranđo pobudu, a bio bih gotovo siguran reći da nema. Ne bi bilo loše provjeriti i špulu releja, s vrlo malom šansom da je tu problem. I minus instrumenta ti je masa (konektor W3401, pin označen MG), a ne šasija jer su odvojene kondićem kojega si mijenjao bez veze.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2017 u 20:03
Imaš li pri ruci neko DC napajanje s regulacijom koje možeš podesiti na 3V? Ili makar dvije baterije od 1,5V koje ćeš spojiti u seriju?
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2017 u 21:35
Mogu složit s baterijama 3v. A na srednjoj nogi (bazi) od tranzisotra imam 15V (i nešto sitno). S tim da mi je samo ta pločica uštekana. Dakle niti transformator niti ostale pločice. A rele dok je pojačalo sve bilo spojeno se čuo da nakon 3 sec se uključi. A non stop se vrtim oko diode i tranzisotra jer jedino ta dva mjesta mi nedaju vrijednosti koje bi trebale biti po uputstvima.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2017 u 23:00
Ne treba baterija, misterij riješen. Mislio sam da provjeriš šljaka li aktivacija releja umjetnom pobudom ako nemaš stvarnu. Nemaš napone na tranđi i diodi kao na shemi jer ti je tranđo zakočen. Kad mu dođe onih +3V na bazu, provest će i uključiti relej. Onda ćeš mjeriti približno napone kao na shemi. Sad mi nije jasno što ne valja ako taj relej uključuje kompletni risiver što mu je i jedina zadaća?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.ožujak.2017 u 07:04
Postoji li na konektoru w3401 između S9 i MG cca 11V stabilnih?

Što se događa na bazi Q3401 prilikom stavljanja uređaja iz standby u power stanje?

Dali su svi otpori oko Q3401 oke i pokazuju suvisle vrijednosti?

Mozda uređaj negdje ima gresku pa se vraca u protect?

Dali reley Ry341 ima dobar kontakt, dali si mu ocistio kontakte?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,253 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Smaknute frekvencije na Deno...
Forum: Audio komponente