Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Roon Labs

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Roon Labs
    Objavljeno: 26.ožujak.2017 u 00:28
Koristi li neko od forumaša Roon Labs software/player?

Mislim da bi reda radi trebala postojati tema za eventualne probleme, pitanja/odgovore vezane za ovaj sofware proizvod. Pogotovo jer je moguća relativno kompleksna topologija korištenja i upravljanja. Player, server, bridge... control, core, output... multiroom, usb, mreža. Svašta nešto.

Da ne bude zabune ja ga imam i koristim.

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2017 u 06:57
Pa kaži onda kakav je u odnosu na Foobar, JRiver, MusicBee...?

Ja koristim sva tri i tu su negdje.
Možda mi JRiver zvuči umjerenije od Foobara.

MusicBee slušam tek dva tjedna.
Jednostavan za korištenje, dobre opcije, ništa bitno lošiji od navedenih.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2017 u 22:53
Fakat, sad kad si se isprsio s temom, mogao bi reći kako to čudo od 3000+ kuna tebi radi u usporedbi s recimo Daphile-om. I naravno s ovime što pita Olif jer pretpostavljam da si usporedio sve. Osobno sam bio lijen skinuti evaluacijski Roon i mučiti se njime jer mi Daphile radi sjajno. Morat ću jednom probati iako sam dojma da se tu plaća cijelo čudo meni nepotrebnog, a zvuk je izvrstan onako usput.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2017 u 23:52
Meni su ta pitanja malo čudna. Ja svakodnevno koristim sistem i ne pada mi na pamet konstantno uspoređivanje svih mogućih kombinacija svaki put kada se nešto promjeni u sistemu.

Ali dobro, situacija se razvijala ovako: MusicBee sam dosta davno koristio, paralelno sa foobarom... ne sjećam se detalja, mislim da je bio nešto otvoreniji i mirniji od foobara. Ostao na foobaru.

Jriver probao kao evaluaciju, isto pred koju godinu, u nešto drugočijem sistemu. Bilo je nešto problemčića sa prepoznavanjem datoteka, zvučno se ne sjećam detalja, ali foobar je i dalje ostao kao trajno rješenje.

U epizodi prije koji mjesec su probana alternativna rješenja: Prvo je otpao Daphile zbog generalno drugačije rekreacije zvučne slike od svega ostalog. Prevelika atraktivnost, predominantni midrange uz guranje slike naprijed (upfront prezentacija). Rune/Raspbery ok, ali za moj pojam puno bolji Odrodid/Volumio.

Obzirom da imam "Roon ready" player bio je red probati Roon Labs... i to se pokazalo kao daleko najbolje rješenje za mene.

U mom sistemu je... veći dojam realnosti. Zvučna slika je za klasu stabilnija i preciznija. Može se reći da je svaki instrument pojedinačno bolje, detaljnije, preciznije opisan. Bez narušavanja ukupnog dojma o prostoru, veličini i poziciji. I bilo kakvih ekscesa u ukupnom balansu zvučne slike. Jednostavno bolje, iskrenije istinitije.

Prmjetne su veće razlike u kvaliteti produkcije.

To su dojmovi u direktnoj usporedbi sa foobarom, a indirektno i sa ostalim software-om.

Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 14:02
Da, skinul ja taj Roon Labs (Trial verziju) i sad nikako dobiti Audio Output preko USB (na SPDIF Musical Fidelity V-link 192 ) !!!!!!

Uredno svira samo na HDMI izlaz (na Tv) !!

Kod prikaza Signal Path, uredno za Output pokazuje "OS Mxer ".....

Malo su mu "neuredne" te postavke....
Kod  drugih mi to jednostavnije izgleda....

EDIT:

Mdaa...našao sam za svirku preko USB izlaza tj. na SPDIF pa na DAC....

Ima u donjoj traci nacrtan zvučnik i kada klikneš na njega prikaže ti Audio Output Zonu.
Stavio na MF 192 (Musical Fidelity V-Link 192) i ide....

E sad, za zvuk ..........dok par stvari probam.....

Editirao olif - 27.ožujak.2017 u 14:52
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 18:08
Čudan je svat, taj Roon Labs player !

Mislim, ne svira loše....pače....
Malo možda čak glasniji, energičniji od Foobara npr.
S malo više klanga i malo dublje pozornice....

Jedino je malo mušičav, jer kad pustiš (za usporedbu) istu pjesmu na njemu, pa onda na Foobaru, pa opet na Roon, ovaj Roon zna zaštekati; kao datoteka zauzeta ili kaj ti ga ja znam...

Onda vidim da troši malo više resursa od ostalih playera (i CPU i RAM).
Pet puta sporije se zapušta u rad...
.....jednom se pogubil/zaštekal kod Dire Straitsa (24/96)....pa
....ponekad izgubi postavke, kada ga ponovo aktiviraš....

Malo mi je to čudno, možda sam kaj krivo postavil....

Editirao olif - 27.ožujak.2017 u 18:42
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 18:42
Kud si navro čovek? Svaki softver traži malo vemena za kuženje. A usporedba zvuka malo više.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 19:12
Roon-ovci inače kažu ipak treba malo jače računalo od danas minimalne konfiguracije.

Za samu funkciju playera snaga nije bitna. Ali serverska/library komponenta je zadovoljnija sa malo bržim procesorom. Slično tome kontrola/prikaz sličica bolje radi sa nijansu modernijim grafikama.

Njihova preporuka je nešto tipa i5, ili bar i3 sa internom grafikom.

Šta se štekanja tiče. Kad se "prijavi" veći broj datoteka u library Roon počinje nekakav "audio analysis" u pozadini. Nešto slično indeksiranju. To zna raditi dosta dugo jer kao ne želi opterećivati ostali dio računala.

U scenariju pali/gasi... moguće da tu malo "zapinje". Status je vidljiv u izborniku settings/library.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 20:44
Dakle, ipak ima problema !

Ja sam ga nafilal sa internim Hardom od 1 TB i externim od 2TB, pa nek si misli....
A očito da dosta misli kod zapuštanja u rad...

Evo i sad; otrpl album od Dylana, pustim prvu stvar, a nakon nje mi Roon pušta Beatlese, pa mu ja stavim drugu stvar od Dylana, pa on nakon nje Neil Younga......
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.ožujak.2017 u 21:16
Nemam pojma šta je to kod tebe. Postoji feature koji se zove "radio" i koji je inicijalno uključen. Kada playlista dođe do kraja umjesto da se sviranje zaustavi roon sam pokrene za svirku nešto iz biblioteke. Šta on smatra žanrovski sličnim...

Probaj kliknuti na notu u donjem dijelu, time ulaziš u tekuću playlistu, i postavi radio na "off".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Onkyo Tx 8050 - pomoć
Forum: Audio komponente