Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Metapodaci

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Metapodaci
    Objavljeno: 01.travanj.2017 u 11:44
Ekipa, vi koji ste preduboko zaronili u tzv. komp audio dajte naznake, savjet ili upute ... Vjerojatno ste i vi, uostalom kao i ja, često naišli na flacove kojima belosvetski linčine nisu pridružili pripadajuće metapodatke. U smislu računalne komocije, gdje glazbu prati i sav ostali slikovni i ini sadržaj direktno s interneta, užasno mi smeta nedostatak metapodataka koji zapravo pokreću vezu s interpletom.

Ja sam to riješio na način da flacove pokrenem (Open with) Winampom, te u njegovu File izborniku otvorim View file info i tu upišem potrebne podatke.

Imate li koje jednostavnije ili ozbiljnije rješenje? Eto, poneko iskustvo ne bi škodilo, ako se oko toga itko i uzbuđuje.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 13:05
Brico, frende, ne pokreću baš vezu s interpletom, ali ih zato vidiš u plejeru i oku ti je ugodno. Ili ih ne vidiš pa ti je sve unknown, ko tebi sad.
Osobno sam potrošio dane i tjedne na uređivanje tog kupusa i daleko sam dogurao. Kad uočim nepravilnost dok slušam, zapišem pa poslije editiram.
Koliko znam, najbolja metadata  baza trenutno je MusicBrainz Picard (čudna li naziva, skreč, skreč...) koja za razliku od nekih drugih ima okej mala i velika slova engleskog (imenice, pridjevi veliko, a the, on, and, for... malo). Da bi se toga dočepao moraš imati u n.pr. Foobaru (za Winamp ne znam) plug-in za Picard kojeg pokreneš preko opcije tagging.
Ili preko zasebnog programčića kojega ćeš skinuti ovdje. Jednostavan softver i brzo ćeš ga skužiti. Javi kako ide.

Editirao Apparatus - 01.travanj.2017 u 13:06
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 13:14
A čuj, bez metapodataka ne dobijem sliku albuma i popratne slije -važno je pripomenuti da pri skidanju daunlodiram samo glazbu, sve ostalo isključim. U kompletu od nekih 1000 albuma 300-tinjak sam sredio s Winampom ali pogledaću ovo što ti koristiš. U svakom slučaju sada je sve sređeno. Fubar imam pa će nešta da bidne.
Thnx
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj admin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 13:32
Foobar

Desni klik na album ...

Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 13:39
MediaMonkey je dobra stvar, tako sam tagirao svoje CD-e kada sam ripao. Glazbu koju skidam isto radim iz njega, ali ručno. Sam upišem sve, napravim cover.jpg (700*700 pix) i folder.jpg (500*500) Taj obrišem poslije editiranja, više ne treba, kao i onaj glupi hidden .ini file koji windowsi naprave u svakom folderu gdje je neka slika.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 13:59
Admin je pokazao kako to izgleda u Foobaru, a ja spomenuo prije. S tim da ovaj freedb radi uvijek (valjda i pod vodom), ali nije za perfekcioniste jer ne tretira mala i velika slova engleskog. Sve je malo.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 19:56
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

U smislu računalne komocije, gdje glazbu prati i sav ostali slikovni i ini sadržaj direktno s interneta, užasno mi smeta nedostatak metapodataka koji zapravo pokreću vezu s interpletom.

Nekad davno uz foobar mi je bio zgodan Tag&Rename

A u smislu prave komocije... ništa nije ni blizu roon-u 

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 20:04
Ništa mu nije blizu ni cijenom (500$?). Osobno me odbija ta Roon-ova nakinđurenost. Doživljavam ga kao glazbenu enciklopediju, a plejer samo posljedično. Kad slušam, ne čitam gomile podataka i obrnuto. Da postoji neka lajt varijanta Roon-a, uz znatno sniženu cijenu gdje je zvuk na prvom mjestu, bez ove silne vizualizacije, onda bih razmišljao.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 20:11
smijeh2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2017 u 20:55
Urnebesno. Dobro, ja to iz druge ruke i na prvu. Zasad mi se ne sviđa. Mislim da sad nema potrebe pojašnjavati umjesto glumljenja valjuška jer je poanta upravo dokazati superiornost.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,254 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Audio komponente