Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Naim Xs ili Naim 5si

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
BAKI View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj BAKI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Naim Xs ili Naim 5si
    Objavljeno: 02.travanj.2017 u 18:30
Isao bi na jacu klasu pojacala , ili polovni Naim Xs , ili novi Naim 5si , oba su 60 w po kanalu , po recenzijama karakterno isti , ali nazalost nema priliku probati niti jednog niti drugog
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 19:32
Ja sam ovog 5si posudio iz audio dreama nedavno.
Ok je napravljen, solidan daljinski preko kojeg mi je radio i audiolabov cd.
Kod paljenja i gašenja je imao izrazito jak brum.

Posudio sam ga zato jer se o naimu pišu hvalospjevi, postoje posebni forumi itd itd gdje svi hvale sinergiju sa Proac zvučnicima koje imam međutim pojačalo je za mene teško razočaranje a i imao sam osjećaj da će tako biti.
Probao sam sa više tipova interkonekata i zvučničkih kabela ali to se ne može smatrati ozbiljnijim pojačalom po mom mišljenju.
Pisao sam na papir mišljenje dok sam slušao i jedino u širini pozornice je nešto bolji od audiolaba 8000se kojeg imam ali sve ostalo je bezvezno uzimajući u obzir cijenu koja je 1200e s tim da možeš kupit demo model za oko 1000e.
Ima jedan XS u gospiću za 6 tisuća kuna ali za te novce ako svira ko ovaj manji možeš dobit daleko bolje pojačalo u SH.
Na vrh
BAKI View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj BAKI Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 20:50
To se i bojim, da cu dat dosta novca , a svirat ce mi isto ili losije od Rotela Ra 10 kojeg imam
Na vrh
jerga View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jerga Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 21:02
Naimaši su jedna posebna sekta pa pazite da vam netko ne probušili gume na autu zbog ovakvih napisa.
Ja nikad nisam bio pripadnik Naim sekte ali imao sam prilike dobro poslušati xs i ne mogu reći da ne valja, dapače veoma solidno ojačalo. Naravno čovac kod kojeg sam to slušao posložio sistem okolo njega pa i nije čudo da je dobro zvučalo jer nije nov u ovom hobiju. I naravno kune se kao i većina njih u Naim zvučničke kabele s kojima to navodno radi daleko najbolje.

Editirao jerga - 02.travanj.2017 u 21:09
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 21:05
Možeš ga posudit.
Ja sam ostavio 6000 kn i uzeo ga par dana s tim da sam ga spremio u kutiju za dva sata i vratio.
Ljudi koji tamo rade su za svaku pohvalu.

Ja što sam dobro čuo je rega briro ili tako nešto. Usko pojačalo al stvarno radi i više nego ok. Mislim da ga ima u robertoshopu s tim da ima jedna elex R na njuškalu za 5700kn 2x72w.

Prodajem i ja svog audiolaba jer bi htio neki izlaz pošto mi je cd ujedno predpojačalo pa ako si u zg uzmi i poslušaj.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 21:11
Originalno postano od strane člana: 306maxi 306maxi napisao:

Možeš ga posudit.
Ja sam ostavio 6000 kn i uzeo ga par dana s tim da sam ga spremio u kutiju za dva sata i vratio.
Ljudi koji tamo rade su za svaku pohvalu.

Ja što sam dobro čuo je rega briro ili tako nešto. Usko pojačalo al stvarno radi i više nego ok. Mislim da ga ima u robertoshopu s tim da ima jedna elex R na njuškalu za 5700kn 2x72w.

Prodajem i ja svog audiolaba jer bi htio neki izlaz pošto mi je cd ujedno predpojačalo pa ako si u zg uzmi i poslušaj.
Jesam li dobro shvatio da si nakon 2 sata slušanja, vratio pojačalo?
    Moj HiFi
Na vrh
306maxi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 306maxi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 21:40
Vratio sam ga drugi dan. Pustio 5-6 cd-a i bok.
Pojačalo je došlo usvirano. Nisam imao naimove kablove ali po riječima čovjeka koji ih prodaje to i nije tako bitno.
Veli da su ti kablovi tako kruti da nemaš kud sa tom njihovom dimezijom od 2x3.5 koliko trebaju bit radi kapaciteta.
Mislim nema tu filozofije, ili je ok pa bi poslušao i testirao ili aj bok. Radit nauku od toga da sam trebao slušat nešto što nije dobro tjedan dana nema smisla ako ste na to mislili kolega.
Naravno ja govorim u svoje ime a možda naim nekom može bit vrhunski.

Prije i kasnije sam se čuo sa nekim kolegama forumašima sa daleko više iskustva od mene preko poruka sve su rekli da je taj naim luk i voda tako da sam samo potvrdio ono što sam čuo.
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2017 u 22:07
Originalno postano od strane člana: BAKI BAKI napisao:

...ili polovni Naim Xs , ili novi Naim 5si.....

Uštedi si trud, vrijeme i novac....i izaberi niti jedan od ova dva..... haha
Na vrh
boca View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2017 u 21:27
Evo da ne otvaram novu temu.
Imam priliku dobiti u zamjeni Naim NAP 150 izlaz.

Prvo pitanje je dali ga je moguce spojit sa drugim preampom?
Kod mene bi svirao sa Epos Epic 2 zvučnicima i Yamaha CX-70 preampom.
Uglavnom slusam jazz i blues te ponešto akustike.

Editirao boca - 05.travanj.2017 u 21:27
from all the things I lost I miss my mind the most
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2017 u 21:49
 Boca mozes, ali moras nabaviti RCA-DIN interkonekt, imaju ti neki od Chord-a, samo neznam dali ih imaju, kod nas, u Provoxu na lageru.
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Molim par sugestija za bolju...