Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Vivaldi prezentacija

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2017 u 20:23
Iskreno se nadam kako ce se ljudi koji su pohodili prezentaciju sjetiti, pa napisati koji redak o svojim utiscima.
Za nekakav nazovi audiofil forum, precesto slicne (iako ne pamtim kada se moglo cuti ovakvog 'blaga' van sajma) prezentacije ostaju popracene jako malim brojem komentara.
Sa druge strane, da nije Boze carobnjaka, i ovo malo trgovine bi stalo. Covjek je pravi ajatolah hi fi u hrvata, a i sire. Ako posjetioci nisu u stanju napisati koji redak, nego se vise vole beskonacno djetinje prepucavati, onda je to to pravi pokazatelj stanja 'scene' i foruma opcenito...

P.S. Da lije itko cuo kako izlozeni DCS ovi rade sa i bez pre ampa? 
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2017 u 20:46
Evo mojih pol lipe
Bio sam nekih 45 minuta.
Poslušao seutp s AR i MC elektronikom.
Malo popričao s Božom i prisutnima.
Otišao doma uvrijeđen jer se sve bolje čuje nego kod mene doma, pogotovo one suptilne muzičke finese.
Da dođem k sebi malo sam pogledao cijene i mam mi je bilo lakše.
DALI je svirilo s ili bez preampa ne znam ali je bilo dobro.
haha
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2017 u 23:18
Nemam ozbiljan komentar, prilicno nepovoljna akustika maskirala stvari, zvuk (ne sistema, nego prostora) prilicno kakofonican.

Jednak problem bio i na Kuzminoj prezetaciji. Sjednes i zao ti što je tako.

Editirao Gašo - 07.travanj.2017 u 23:19
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2017 u 09:25
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Nemam ozbiljan komentar, prilicno nepovoljna akustika maskirala stvari, zvuk (ne sistema, nego prostora) prilicno kakofonican.

Jednak problem bio i na Kuzminoj prezetaciji. Sjednes i zao ti što je tako.
Tak je to s prezentacijama.

Oni koji su bili i u sobi s Paganinijem i AR amplifikacijom, vjerojatno su mnogo bolje prošli. Ne znam da li zbog sobe, ili amplifikacije, ili jednog i drugog.

Editirao amigo - 08.travanj.2017 u 09:26
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2017 u 09:32
I tamo je zvucna slika bila prilicno rasprsena zbog sobnih refleksija.
Na vrh
bibo View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bibo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2017 u 12:02
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Iskreno se nadam kako ce se ljudi koji su pohodili prezentaciju sjetiti, pa napisati koji redak o svojim utiscima.
Za nekakav nazovi audiofil forum, precesto slicne (iako ne pamtim kada se moglo cuti ovakvog 'blaga' van sajma) prezentacije ostaju popracene jako malim brojem komentara.
Sa druge strane, da nije Boze carobnjaka, i ovo malo trgovine bi stalo. Covjek je pravi ajatolah hi fi u hrvata, a i sire. Ako posjetioci nisu u stanju napisati koji redak, nego se vise vole beskonacno djetinje prepucavati, onda je to to pravi pokazatelj stanja 'scene' i foruma opcenito...

P.S. Da lije itko cuo kako izlozeni DCS ovi rade sa i bez pre ampa? 

razgovarao sam sa sovjekom iz dCS-a o preamp-ne preamp spajanju... kaze da oni o tome nemaju sluzbeni stav, i da on osobno preferira preamp....
svaki normalan audiofil bi morao biti presretan , iz iskustva tvrdim da se to niti vani ne vidja cesto, a o atmosferi kakva vlada na Bozinim dogadjanima da ne pricam.....
Na vrh
admin View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj admin Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2017 u 17:50

Reportažu možete pročitati OVDJE
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2017 u 20:12
Slažem se sa Žacom. Nakon četvrtka i petka provedenih uz audio snove, evo sam se vratio u svoj voljeni grad. Usput sam i sina donio kući sa studija. Usput MK2, donio sam i nekaj iz Božine trgovine.
Utisci: Ian se trudio i objasnio sve ono što je po njemu bilo relevantno. Primjećujem da za neka naša pitanja i nije bio pripremljen - vjerojatno ih oni na Velikom ostrvu ne smatraju bitnima. Što je mene zanimalo (o tome smo šprehali u petak ujutro, koji sat prije početka prezentacije): koja je digitalna konekcija po njemu najsvrsishodnija (AES), isplati li se pljusnit dodatnih 10k evra za DAC (pričali smo o Debussy-u - bez odgovora), je li položaj jedan na drugome stvar reklame ili se može i tako slagati itd. Frajer nije niti pokušao dCS spojiti bez pretpojačala, a zaista ima tehničko znanje za dostojnu prezentaciju uređaja.
Što se tiče same prezentacije, odmah ujutro (petak) zamolio sam ga da pusti snimak u kojem dominira ženski vokal, zatim jazz s bubnjevima, orkestar i elektronsku glazbu. Sve je to glavni sustav bez ikakvih problema posložio i prezentno odsvirao. Jedine velike pomake unutar dCS-a primjetio sam kod prezentacije glazbe u kombinaciji s upsamplerom i clockom, za razliku od one transport-DAC (bez upsamplera i clocka).
Sve u svemu, da ne razvlačim žvaku, vrijedno iskustvo. Božo kao i uvijek dobar domaćin, što se dalo vidjeti i kod svih posjetitelja. Ja zadovoljan iako indisponiran jer me uhvatila neka zimica, nit sam što popio nit pojeo.
A sada gledam ulijevo i vidim nešto lijepo ...obrva

Editirao Brico - 08.travanj.2017 u 20:13
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2017 u 10:07
Nije se ostvarilo to što je Gašo rekao da bi se trebalo ostvariti. Da, osim Vivaldija, i sve ostalo bude na top razini.
Vjerojatno treba poraditi na tretmanu slušaonice. Osim toga, McIntosh nije my cup of tea, tako da...

No smisao prezentacije očito nije da se proizvod prezentira ultimativno u najboljem svjetlu. Vjerojatno je važnije da se proizvod pokaže, da dođu ljudi, da se o tome priča. S marketinške strane legitimno.

Boži svaka čast na trudu i uspjehu.
    Moj HiFi
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.travanj.2017 u 13:34
Stigao sam u petak oko 17, poslušao sam malo oba sistema, nema se tu kaj puno ako i uopće bilo kaj prigovarati, ipak je to danas jedna od  F1 digitalije, poanta je to sve bilo vidjeti i čuti nekaj malo kaj to može u datim uvjetima (doma je uvijek sve drugačije), imal bi to sve rado doma iako nebum vjerojatno nikad niš, nadao se čuti Debussy DAC no šljukica, mogu samo čitat kaj je Aqua čuo doma kod sebe, no dobro...vrijedno iskustvo...
Svaka čast Boži, još jedna vrhunska prezentacija, čestitke na toj prinovi u dućanu.
Clap
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA