Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Referentne snimke

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Referentne snimke
    Objavljeno: 06.travanj.2017 u 10:06
Pozdrav svima

zanima me koje snimke koristite kao referencu kod uspoređivanja komponenti.
Dakle, koja snimka za rekreaciju prostora, koja za timbar instrumenata, mikro i makro dinamiku, dubinu i atack basa, itd.
Ajde, objavite svoje favorite u tim sekcijama.
Hvala!
đez je limunada

Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2017 u 19:53
Meni je već duže vrijeme jedan od referentnih snimaka LP i CD (imam i jedan i drugi) Michael Garsona "Serendipity" u izdanju Reference Recordings iz 1986. godine. Lijepi rasponih niskih i visokih s bogatim srednjima ...

za CD ili

za LP

Editirao Brico - 09.travanj.2017 u 19:56
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.travanj.2017 u 22:31
Kako se bakcem iskljucivo sa omanjim zvucnicima, a ne volim dodavanje sub-a ako ne mora, onda malisane testiram sa Mezzanine (Massive Attack), Depeche Mode novijim albumima (od Violator nadalje), te  Kraftwerk, pogotovo Music Non Stop, live verzijom. To mi je za bass, a za prostor zavrtim Kind of Blue, samo zato sto ga dobro poznajem i cekam kad u So What udje cijeli bend, pa onda pratim kako mi zvucnik ocrtava space. Bilo je tu iznenadenja, ali nije tema, pa ne bih. Ovo iznad, od Brice, je odlican izbor za dinamiku. Za akustik instrumente, tj. bass, uzmem ili Bill Evansa ili Ray Browna, studio snimke. Za ostalo mi je zadovoljavajuca velika vecina znanih jazz albuma. Rock si pustim vise da vidim da li zvucnici imaju "zivota", ne mogu s time ni prostor, ni dubinu. Barem ne s ovime sto ja slusam. Znam tko je i sto radi Makro, ali ga nisam slusao. Neugodno mi je. To neka odgovori netko slobodnijih nadzora.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.svibanj.2017 u 17:05
Yebote, kako mi ovo promače?! Skreč, skreč...
Dakle, druže, lista se uvijek mijenja pa ću o trenutnoj. Iako i nije lista jer se radi o tri naslova.

Phronesis, album Green Delay iz 2009.
Ubitačan contemporary jazz trio skandinavskog tipa, svirka kraj svijeta, a zvuk ruši kuću. Odličan test za akustara kontrabajz, a i za glasovir i bateriju bogami. Album energetski izuzetno moćan i zaguljen za reprodukciju.

Hank Jones, album The Oracle iz 1989.
Još jedan jazz kljava-banjbu-bajz trio. Lakoslušljivi klasika post bop. Svirka nema dalje. Nevjerojatna prirodnost, lakoća i neposrednost. Transparencija do ibera. Zayebato.

Electric Outlet, album On! iz 2006.
Prvi i jedini album ovog projekt banda sazdanog od četiriju apsolutna virtuoza i to sve Nijemci. Klavijatura, fajv string elektro bas, blanja na štrom (Strat) i baterija. Dakle, čuo sam puno fjužn đezrok albuma (iako bi ovo bilo više rokđez s elementima progresive), ali nikad ovakav. Apsolutno fenomenalno, od autorskih skladbi (nema pjevanja falimtisebože...), preko nemjerljive svirke do produkcije koja je takva da ne može bolja biti (opet Nemci). Da ne bubam previše, jedan od najsenzacionalnijih albuma u mojem vascelom životu.

To si poskidaj čim prije pa da vidiš čija baba vunu prede. Ako ti je problem naći, mejlam ti torrente.

Editirao Apparatus - 08.svibanj.2017 u 17:05
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2017 u 07:49
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Electric Outlet, album On! iz 2006.
Prvi i jedini album ovog projekt banda sazdanog od četiriju apsolutna virtuoza i to sve Nijemci. Klavijatura, fajv string elektro bas, blanja na štrom (Strat) i baterija. Dakle, čuo sam puno fjužn đezrok albuma (iako bi ovo bilo više rokđez s elementima progresive), ali nikad ovakav. Apsolutno fenomenalno, od autorskih skladbi (nema pjevanja falimtisebože...), preko nemjerljive svirke do produkcije koja je takva da ne može bolja biti (opet Nemci). Da ne bubam previše, jedan od najsenzacionalnijih albuma u mojem vascelom životu.

To si poskidaj čim prije pa da vidiš čija baba vunu prede. Ako ti je problem naći, mejlam ti torrente.

Yebote!

Obično dobijem urtikariju od đeza, al ovo je stvarno dobrocool

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2017 u 10:34
Evo i nekoliko mojih komentara.

Brico:
Serendipity sam si skinuo, slušao. Snimka je dobra, uravnotežena. Glazba i izvedba variraju od majstorstva do plitkog easy listeninga.

Moog:
Da, kao što kažeš, studijski jazz, posebno klasični trio albumi su uvijek dobra referenca.
Massive Attack i Tepeš Modu... tu sam malo staromodan. Ne ide.

Appy:
Phronesis - na tvoju sam preporuku odslušao cijeli opus nekoliko puta. Odlično!
Hank Jones - imam nekoliko njegovih albuma, među njima i The Oracle, ali ga nisam otkrio na taj način. Zanimljivo. Upravo ga opet slušam... imaš pravo.
Electric Outlet - atraktivno, ali ja to nekih 30-ak sekundi mogu slušati. Ne ide MkII

A evo, ja ću se sad outati što mi je referenca već nekih 6 mjeseci.
Cijeli opus Mostar Sevdah Reunion. Toliko sam se navukao da sam sve albume pokupovao.
Svima nama poznata sevdah i ciganska muzika, ali vrlo daleko od "narodnjaka".
Vrlo inteligentni aranžmani, uspjeli crossover balkanske, orijentalne, starogradske, mediteranske glazbe, bluza i jazza, ponekad i blue grass-a. Muzičari i pjevači-ce su pravi virtuozi.
Snimke su vrhunske do odlične, fantastični primjeri prirodnog zvuka gitare, kontrabasa, harmonike dugmetare, trube, violine i bubnjeva. Naročito bas-bubnja.
Posebno bih istakao albume The Legends of Life i Frozen Roses gdje pjeva pokojna Ljiljana Petrović-Buttler. Isto tako album iz 2013 Tales from a Forgotten City.

đez je limunada

Na vrh
boca View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj boca Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2017 u 11:37

A evo, ja ću se sad outati što mi je referenca već nekih 6 mjeseci.
Cijeli opus Mostar Sevdah Reunion. Toliko sam se navukao da sam sve albume pokupovao.
Svima nama poznata sevdah i ciganska muzika, ali vrlo daleko od "narodnjaka".
Vrlo inteligentni aranžmani, uspjeli crossover balkanske, orijentalne, starogradske, mediteranske glazbe, bluza i jazza, ponekad i blue grass-a. Muzičari i pjevači-ce su pravi virtuozi.
Snimke su vrhunske do odlične, fantastični primjeri prirodnog zvuka gitare, kontrabasa, harmonike dugmetare, trube, violine i bubnjeva. Naročito bas-bubnja.
Posebno bih istakao albume The Legends of Life i Frozen Roses gdje pjeva pokojna Ljiljana Petrović-Buttler. Isto tako album iz 2013 Tales from a Forgotten City.

Sad mi je malo lakše haha
Ja kad nekom spomenem da su mi te akustične gitare iz njihovih obrada odlične najčešće me ljudi čudno gledaju ali  sad vidim da nisam sam....

[/QUOTE]
from all the things I lost I miss my mind the most
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.svibanj.2017 u 15:11
Još jedan album kojeg sam u zadnje vrijeme 10-ak puta preslušao.
Fantastična snimka, fantastična svirka.

Third World Love: Sketch of Tel Aviv

đez je limunada

Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 09:11
Good morning,

Ne treba bit nikakav fan lika i djela. Zavrti "Angel" od Massiva, za bass test. A onda "Teardrop". Isti album.
Ima milijun tih sintetika, koje imaju megaisproduciran bajs, ali ja imam navedeno doma, pa uzmem to. Iako se za Angel slazu i na belosvjetskim forumima, da je jedna od The pjesama za bass test, pogotovo manjih kutija.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.svibanj.2017 u 09:57
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Electric Outlet - atraktivno, ali ja to nekih 30-ak sekundi mogu slušati. Ne ide MkII
Kakav si ti Slavonac koji ne voli dobar drmeš? Totalno si pošvabio. A ovo 4 Švabe.
haha
Samo ti to oderi, i to glasnoćom koliko god se usudiš, pa slušaj što se događa. Naročito dobro nafrlji ulaz 3. skladbe. Obuj neke tene sa žnirancima jer će te iz kućnih šlapa izuti. Cijeli album je takav. Nit zarobljenih, nit ranjenih. Uostalom, pitao si za test mjuzu. A možda ti prijeđe i u ugodu. Meni je na prvu.

Yebi ga, što se tiče Bajramovića, sevdaha, ćevosa s kajmakom, ujela me guja zasrce i nesrećnik sam od malena mjuze, tu ja slabo stojim. Idu mi na yaya permanentno. Nekak mi ne idu te turske harme.
Imam odavno na hardu neki Mostar Sevdah Reunion album, al pravo da ti kažem, ne znam jesam li ga ikad čuo u cijelosti. Mislim ne. Evo, ja ću Mostar sevdah, a ti Outlete. Pa makar samo jednom.

Inače, jedan moj stari prika oduvijek se među ostalim isfurava na opći etno. Te Bugari, te Šiptari, te Cigani, Peruanci, Klingonci, afganistanske rage... Jednom banem k njemu, vrti se ploča, a ja u čudu pitam kakvo ti je ovo teljenje? A on će važno: to ti je rista etno iz Eritreje.
glup
Reko yebote etno. Moj etno su Led Zeppelin, Black Sabbath i Deep Purple.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,320 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel
Forum: Retro audio