Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Puccini MkII

Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2017 u 07:42
@ Alexa: Bio sam na zadnjoj prezentaciji dCS-a. Napisao sam što sam imao za napisati. Je li smisleno? Ja mislim da je, jer kombinacija ostatka setupa i sobe nisu omogućili da se čuje Vivaldi. To smo Gašo i ja otprilike i napisali.

Čitaj malo između redaka. Kad se o nekom eventu u Klubu malo piše, to uglavnom znači da se taj setup nije proslavio.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.svibanj.2017 u 09:18
Cak nebi tvrdio da je ostatak setupa bio problem jer je prostor akusticki toliko loš da s mjesta slusanja nisam ni Božu razumljivo cuo kad je govorio iz pozicije oko postavljenih zvucnika.
Mozda je negdje postojalo bolje mjesto za slusanje ali zbog guzve nisam mogao isprobati baš svaku poziciju u gledališu.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 15:04
Vratio sam se sa sajma u Minhenu i možda je primjereno podjeliti jedno iskustvo koje ima veze s ovom temom. Za mene najbolji zvuk sajma sam zatekao na mjestu na kojem sam se najmanje nadao. Naime u Halli 1 se uglavnom nalazi izložbeni prostor koji nije pogodan za demonstracije no za one koji se žele zafrkavati s demom organizator je napravimo montažne boksove od cca 20-tak kvadrata koji su vrlo nezahvalni jer taj montažni drvo-karton prostor uopce nema room gaina pa je teško postići primjeren bas. Sistem se sastojao od DCS digitalije (Rossini) + Jeff RoWland izlaza + Lawrence Audio Dragon zvučnika. Žice nisam pitao koje su no izgledale su bijesno. U biti uopće nisam ni htio uči unutra nego me jedna kosooka dama doslovno nagovorila (da ne kažem dovukla) u "sobu" da poslušam sistem. No dobro mislim ja. Posao sam završio pa da se opustim malo. I tako sjednem ja sa strane  i  skužim da se nešto dešava. Iskoristih prvu priliku i sjednem u sredinu i ostadoh pola sata. Mislim ovaj me se set up toliko dojmio da sam trebao reset na pivi poslije toga. Dakle jednostavno sve zvuči kako treba. Vjernost vokala, gudačkih instrumenata, crtanje prostora i međusobno komuniciranje instrumentalnih redova je zapanjujuće. Jedina mana je tanašni bas koji je uzrokovan "kartonskom" sobom i zbog toga vjerojatno nije primjećen od večine manje iskusnih gostiju sajma. Ok.. sustav je skup ko kuga. Zvučnici su 100 k$ (Jantzen Diamond tweeter.... + ostalo Accuton), koliko košta Jeff Rowland Deamon ne znam no pretpostavljam puno, a cijene DCS-a znamo. Za obranu ove lude cijene svakako može poslužiti argument da je na sajmu ovakvih i skupljih sustava koji zvuče bez veze ima na pretek. Rezime...drago mi je da sam imao priliku poslušati DCS digitaliju u punoj raskoši jer, sada vidim, svi oni koji su pohodili zagrebačku prezentaciju nisu čuli ni približno što ista može. Zanimljivo je da je set-up odrađen bez preampa a kako pretpostavljam da Rossini nije twikan haha ovo je zanimljiv podatak. By the way prezentaciju je držao Tajvanac koji originalno izgleda kao član kineske mafije. Whatever...set up zna složiti a ja sam mu postao omiljen gost u sobi. Puštao je "zastarjele" CD-e...Cool lik....
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/91/d4/48/91d44825f5a295c1058d4e2aeb101072.jpg

Editirao soundnewsdino - 22.svibanj.2017 u 15:07
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 16:27
Meni je posebno drago da si našao mir s Accutonom :)
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 20:26
Lijep prikaz, Dražene, sažeto, no jasno.
Zvučnici su naravno bili keramička-dijamantna kombinacija.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 20:56
Gle ovih keramičara. Kolko kvadrata pločica lijepite na sat?
haha
Draženu se dogodilo ono čega nitko nije pošteđen ukoliko je dCS čuo u iole solidnim uvjetima. Kod stvarno dobro setapiranog dCS-a, WOW efekt za koju čuku postaje put bez povratka. Zato oprez, kako reče Nebac. Da ne bi bilo preslagivanja životnih prioriteta.
obrva
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 21:23
Kaj nije Jeff Rowland Deamon integrirac? Apropo komnetara, dCs bez preampa.
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 21:43
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

jap,integrirac je
BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY,Hitachi FT-007
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 22:30
Jeff Rowland, kaze, ima i ugradjen dac...u americi 38t usd, skoro tisucu po kilu. 

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2017 u 23:40
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ako je tako moja greška. Nisam detaljno proucavao Jeff Rowland no onako odostraga mi je izgledao kao čisti izlaz. Ma mislim...nije mi bilo do puno proučavanja. Gledao sam samo da budem u sweet spotu ...haha

p.s.
Sad sam pogledao Deamon otraga i ima direkt power amp ulaz. Ako me sječanje ne vara demonstrator je glasnoću regulirao na Rossiniu. Anyway...ovo je bilo sjajno....

Editirao soundnewsdino - 22.svibanj.2017 u 23:51
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2021222324>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
izvor direktno u amp ili sa ...