Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Puccini MkII

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 28>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 10:17
Smznut

Ne znam... Stvarno, svi smo mi ljudi različiti... Sa različitim sposobnostima, razmišljanjima...

Svaka čast na trudu, koji je meni apsolutno nedostižan, niti u DIY verziji, niti platit nekome da to napravi...

Ali, ne mogu se načudit kako toliko rada i truda se ima volje uložit u nešto što, barem meni, još uvijek nije 100% objašnjivo kao legitiman upgrade i nikako da mi 'legne' kao bitno ili opcija, a nema se volje preštekati pak kabela i isprobati uređaj sa nekim vrhunskim preampom i IC kabelima...

Ako se ide beskompromisno na najbolji mogući zvuk, u tom slučaju obe stvari su mi razumljive, i izvedive, te bi obe podržao... Možda čak niti da bih kupio to predpojačalo i IC kabele u tom trenutku, nego čisto da bih znao, pa ko zna, možda jednom, možda i ne...

Ali, kako već rekoh, 100 ljudi, 100 ćudi...

Još jednom, svaka čast na trudu...

Respect
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 11:34
Api, prvo bez nervoze. Ovo je tvoja sprava, tvoj trud i tvoje iskustvo. Nisi ničiji dCS prelemio već SVOJ. Dakle, nitko ti nema što reći. Što se mene tiče legitimno je i da ga rastaviš do najsitnijeg komadića i ponovo prelemiš. Svako ima svoju zabavu - neko lemilo, neko krca ploče, cedeove, flacove, neko čita postove i komentira ...
A što kažeš na goblene i heklanje, pa nije ni to loše...
Samo ti care radi ono što te veseli. Ma molim vas, pogledajte razne face po svijetu koje kupe auto za grdne tisuće (stotine tisuća) evra pa ih raskopaju. Ili još luđe - one koji kupe jeflilen auto pa u njega ukrcaju desetke ili više tisuća evra. Dakle, svatko radi sa svojim vlasništvom što hoće i to je u redu dok se to ne reflektira na druge.
A Apijeva strast se ne reflektira negativno na nikoga od nas. Dapače, zabavlja nas i drži ovaj forum zanimljivim. Priznajte, Api radi ono što mnogi od nas ne bi ni promislili. Svejedno držimo li mi to prihvatljivim ili ne.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 12:29
Potrošio sam sinoć sat i pol života na onaj post u kojemu piše sve. Šteta što ga nitko nije pročitao. Barem ne s razumijevanjem. 

Ja nisam nervozan, upravo suprotno. Opet sam učinio nešto dobro za svoj zvuk, a to čini velik dio kvalitete mojeg života. Dakle, sretan sam i zadovoljan jer sam za šaku kuna dobio apgrejd kakav se inače plaća premasno u visokoj klasi. 

Ujedno me fascinira elementarno nerazumijevanje važnosti kabelinja i to još uvijek, a sve 2017. godine. Svi kuže 1m interkonekta (s eventualno 2X3 žice unutra), al se ne kuži 14 metara u rajngli i što bi to trebalo donijeti. Upravo ono što i jest. Da nekim izvanlogičnim razlogom nije, elegantno bih natrag uštekao vulgaris kabelinje i šutio o tomu. I usput lako prebolio neveliku investiciju. 

Btw, nisam ja dirao "savršeni" dCS nego rajnglu u koju oni drotexi ne spadaju, a jednako tako bih tretirao i bilo koju drugu. Ako meštri iz dCS-a misle da PATA kabeli za komp spadaju onamo, ja ne mislim. I mogu svima pa i njima dokazati da im kanta radi znatno bolje s mojim apgrejdom. A oni meni po tom pitanju ne mogu dokazati ništa. 

Godinama me se ovdje proglašavalo fetišistom, pola u šali pola zaozbač, a ja to u stvari nikad nisam bio. Samo sam znao što je dobra hifa i držao se toga. A držim se i danas. Meni prije ovo kukanje oko dCS-a zvuči kao fetišizam. Joj pa kao kak sad to, pa valjda oni znaju, pa to skupo, pa kak sad?...

Suština priče je da se njihov pogled na interno ožičenje ne poklapa s mojim jer ga je jednostavno puno previše. Zašto nisu ploču Ring DAC-a okrenuli za 90° prema stražnjoj ploči i time drot skratili na minimum? Pa mi sad ovdje ne bismo imali o čemu razglabati. Tako je n.pr. u Bricinom Debussyju. Flat kabela jedva ima i tamo sigurno ne bih gurao lemilo.

Editirao Apparatus - 29.travanj.2017 u 12:32
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 12:48
Sve to štima ali kako je tema tu pretpostavljam da je otvorena za diskusiju...
Možda je ovo forum ljubitelja tabletića i heklanja, prgavih audiofila koji tjeraju svoje, samograditelja, suprostavljenih strana, mjesto za liječenje kompleksa no isto je tako forum pasioniranih idolopoklonika high end uređaja čija je kvaliteta neupitna i nije predmet rasprave. ...itd..itd..
Zbog posla koji se bavim ima priliku upoznati zanimljive ljude koji stoje iza mnogih uspješnih audio dizajna. Koristim priliku da saznam kako oni gledaju na audio dizajn i uvijek naučim nešto novo. 

Sjetih se jedne korespodencije od prije 3 mjeseca s razvojnim odjelom tvrtke AE oko jednog visokotonca koji koriste. Mat Spandl je project manager u kompaniji i vrlo je otvorena osoba za komunikaciju. U razgovoru smo došli do temeljne filozofije njegovog rada: "Cijena nije važna, važan je inženjering". U potpunosti se slažem...
Zašto pišem to što pišem? Još nisam u svojoj karijeri donio odluku konstruirati zvučnike high end kvalitete ali ako to napravim siguran sam kako će razvoj izgledati. Na razvoj ću utrošiti barem 2 godine, iskoristiti ću sve resurse, koristiti svoje iskustvo i iskustvo drugih i probati sve opcije dok ne dođem do finalne opcije. Nakon što "potpišem" dizajn svako "prčkanje" po njemu smatrao bih herezom i svetogrđem. Zašto? Zato jer u high end dizajnu (i u svakom dobrom dizajnu) svaki upotrebljen dio ima svoj razlog i svrhu i taj je i takav jer to tako treba biti i rezultat je razvoja i daje svoj obol rezultatu. 
DCS je ovdje predstavljen kao vrhunac digitalne reprodukcije i dizajna top high end pedigrea. Vjerujem da to i jest. Vjerujem da su ozbiljno razvijali predmetni uređaj i da je svaki dio promišljen i da ima svoju funkciju u ukupnom rezultatu. Sve drugo bi me razočaralo. No ako je napisano istina i ako su tvornički ugrađeni kabeli "smeče od kabela" i ako je ovakav upgrade napravio jasno čujnu razliku na bolje (što je za mene iznenađenje jer se kod digitalije po mom iskustvu to ne čuje baš lako) onda mogu jedino biti razočaran DCS-om. Kako im se mogao dogoditi takav previd? Što onda čini razliku između Vivaldija i ostalih uređaja? U Vivaldi su stavili srebrne žice i cijena + par desetaka tisuća funti?

Editirao soundnewsdino - 29.travanj.2017 u 12:51
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 13:00
Nije ti to Dražene nikakav previd nego ilistracija kako oni tretiraju žice. Struju valja odvesti iz točke A u točku B i to je sve. Mene bi čak u neku ruku začudilo da razmišljaju o srebru jer oni su sjajni inženjeri i brinu se o drugim, puno značajnijim stvarima pa ne razmišljaju poput audiofila, među kojima ima i onih koji slušaju smjer osigurača. 

Činjenica je da zvuk Puccinija nisu uspjeli ubiti tom žicom, ali je jednako tako činjenica da sa srebrom radi još bolje. Zar je to teško shvatiti? Tim prije jer nije uopće čudno, niti najmanje.  I kažeš da bi te začudilo jer se to kod digitalije ne čuje lako, ako sam dobro razumio? Što se ne čuje lako? Interkonekcija? Jer ovo je upravo to.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 13:16
Bajdvej, sjećam se ovdje ranijih godina, brojnih pokušaja izrade n.pr. srebrnih interkonekata. Pa obilaženja zlatara, izvlačenja srebra, ovoga i onoga. Kaj u to doba nitko nije znao za Neotech PCOCC srebro u teflonu? Ili ga još nije bilo, nisam baš pratio? Ovo se nameće kao odličan materijal za izradu icea. Uz nešto muke oko geometrije i shieldinga, trebalo bi biti izvsno.
Na vrh
DeCe3 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj DeCe3 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 13:54
Pobornik sam svakog racionalnog "upgrade-a" u smislu da svaki pomak treba da se čuje i da po pitanju šuški čini neveliku procentualnu vrijednosti predmetnog uređaja za apgrejd...
Api-u svaka čast na trudu i strpljenju ali ukoliko se već koristila lemilica, izbjegao bih prelazne otpore konektora, viškom lemljenja kao i "mix-om" kabela...drugim riječima, direktno bih lemio srebro-kabele na ploču...

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 14:14
Ideja je bila da se sve za pola sata (bezbroj šarafa) može vratiti na staro. Bivši kabeli su spremljeni. Nikad se ne zna. Ako stvar jednog dana rikne pa bude trebalo slati u Englesku ili kamo već.
Konektori nisu nikakav problem jednako kao ni lemovi. To nitko ne može čuti.
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 15:47
Brici lajk za post iznad, a vlasniku teme cestitke. Svatko svoje veselje. Jos ako "hobi" u zivot donosi veselje a.k.a. apgrejd, samo naprijed!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2017 u 17:00
Ja osobno ovakav pis elektronike nebi dirao i poštivao bi ga kao proizvod, a o njegovim zvucnim dosezima što zbog internog ozicenja, korištenih OPampova (vidim da ih ima hrpica), napajačkih sekcija i svake druge điđe koje čine dCs, bi razmišljao prije same kupnje.

Kao što rekoh i top Vivaldi koji košta kao lijep stan, ima iste te šatro štroteks flat kablove, i svira kao, u 2,99 mačke piterine, mozda bolje i od same snimke koju reproducira.

Ak smo vec kod ovakvog upgradea, osobno bi skuzio što ide kroz koju licnu tog flat kabla, izvadio ga i neprimjetno zalemio ptp samo linije koje koristim i to namjenskim kablovima. Npr Neotech u twist pair za analogne signale, industrijske maloprofilne koakse za krhke a istodobno elektromagnetski probitacne digitalne linije, naravno izvedeno da bude reverzibilno.

Dakle kod borbe na bojišnici dobrog zvuka i zarađivanja titule najpožrtvovnijeg audiofila od 0.7 Bakse, malo više logike i zdravog razuma.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 28>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Dobar dan
Forum: Audio komponente