Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

dCS Puccini MkII

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 24>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 10:09
@ amigo

Možda u Spectralu ili Nagri žele da im uređaji zvuče tak kak zvuče? Jel nisu i ovi iz dCSa rekli da tuniraju zvuk ovisno o tržišnoj modi...pa ko što voli...velim ja consumers electronics sa consumerima koji su lost in the supermarket, haha...

@ alex

Stalno ti o prevarama, osjećaš se prevareno? haha

Da, imaju flat kabele i Nagra i Spectral, ali je unutrašnjost ipak drukčije posložena. Trebaš nešto znati o tome da bi shvatio razlike. A izgleda da nije ni bitno...

Ne kužim ovo o neslućenim visinama znanja i obrnuto...kao da pokušavaš neke suprotstavljene strane posložiti...iako je ova tema ostala začuđujuće dobroćudna...zasad...

Na njuški je Capitole CD player za 3 kile EURA, kažu da taj zvuči kao vrhunski gramofon. Je li postoji onda bolji CD player od ovog koji zvuči kao vrhunski gramofon i je li potrebno dati 20 kila zapravo za f**king player?

Misterija buraz...

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 10:09
ljudi moji nemojmo šiljit više ovu temu. Sačuvajmo Appija od ludila. Kad vidi ovu temu znoj ga probije ispod pazuha. Appi je hrabro lemilom ušao u boj sa zmajem pa kom obojci kom opanci.

Navik živi ko zgine pošteno haha
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 10:43
Točno ! Evo i ja ko lokalni bedak velim kak je i pokretač mk II teme rekel da je za njega  tema ! završena ? i  kaj se sad ide žmikajne suve oreovine ? Pa jebaga zec koji kola vuče el svak se mora nadohebat sa svojom "mudrojijom" ? najte kaj zamerit !. Api je SEBI napravil kaj je mislil da je kak spada ? ( na osnovu minulog rada) ? i i sad se garnitura ? digla na zadnje noge ? pa ? nek si zemeju svoje špekule pa nek se sami "igraju" ? 

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 11:02
Originalno postano od strane člana: Supersaša Supersaša napisao:

@ amigo

Možda u Spectralu ili Nagri žele da im uređaji zvuče tak kak zvuče? Jel nisu i ovi iz dCSa rekli da tuniraju zvuk ovisno o tržišnoj modi...pa ko što voli...velim ja consumers electronics sa consumerima koji su lost in the supermarket, haha...

@ alex

Stalno ti o prevarama, osjećaš se prevareno? haha

Da, imaju flat kabele i Nagra i Spectral, ali je unutrašnjost ipak drukčije posložena. Trebaš nešto znati o tome da bi shvatio razlike. A izgleda da nije ni bitno...

Ne kužim ovo o neslućenim visinama znanja i obrnuto...kao da pokušavaš neke suprotstavljene strane posložiti...iako je ova tema ostala začuđujuće dobroćudna...zasad...

Na njuški je Capitole CD player za 3 kile EURA, kažu da taj zvuči kao vrhunski gramofon. Je li postoji onda bolji CD player od ovog koji zvuči kao vrhunski gramofon i je li potrebno dati 20 kila zapravo za f**king player?

Misterija buraz...

Ma jasno da žele takav zvuk. Rade profesionalno i slože zvuk od kojeg je dCS, koji lagano fuša, možda ipak bolji. Ne želim time umanjiti važnost profesionalnog pristupa konstrukciji uređaja, bilo bi bolje da i dCS jednako postupa.

To da Capitole zvuči kao vrhunski grem, ja ne bih rekao. A slušao sam i Puccinija i Capitole. Meni je Puccini mnogo bolji. A znam i playere za cca EUR 3000 u SH koji su mi malo bolji od Capitole. To ne znači da je Capitole loš, jer nije.

Novce bolje ne spominjati, jer i EUR 3000 za 99,9 % stanovnika zemaljske kugle, nije potrebno izdvojiti za player.
    Moj HiFi
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 12:16
na sve izgovoreno i napisano ? kome reć " car je gol " , kaj je ovo sjednica sabora ? sam se drugočki termini upotrebljavaju ? mrgud
Na vrh
M.Djon View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj M.Djon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 12:24
Dečki ! nek svaki zeme svoju loptu , pa se igrajte sami ? . 
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 12:31
Ssasa, 'buraz', moj polaziste je svakako 'lifestyle' department, ne 'ortodoksna audiofilija'....
U tom kontekstu, na stranu brandovi, ali ne vezujem se za njih. Probam ovaj ili onaj koncept ili firmu iz radoznalosti, eto, sada je to DCS. Mogao je biti i Spectral ili nesto trece, svejedno

Pretpostavljam kako ce se svatko razuman sloziti sa Amigom, jer tolika lova za hi fi nije najracionalniji izbor, (kamoli player u 4 kutije)  no ima i gorih stvari, brodovi npr. ili cijene nekretnina na moru...(odatle uzrecica 'sve je to prevara')

No, da kojim slucajem pricamo o autima, vjerujem kako bi procitali kako je Porsche 911 pogresan koncept (pogon i motor nazad) i kako kakav tunirani japanac (pa taman i NGTR) moze ovo ili ono mozda bolje, za daleko manje love
Naravno, iz perspektive vozaca spustene Corolle, starijeg modela

Sve sto sam do sada ovdje procitao, na ovu temu, je pusto naklapanje ili jos gore, stav tipa 'ja znam, ali ne da mi se objasnjavati, jer vi to i tako necete razumjeti'.

Takodjer, iako je visoka cijena sigurno zasluzna, ne sjecam se kada sam zadnji put procitao ikakav komentar na 'dobro poslozenu'opremu proizvodjaca koje spominjes,a koju netko mozda ima
No, zato, cak i kada bude kakva prezentacija (kod Boze) o tome 2,3 reda, jer kao 'prostor je u kurzu', pa se ne moze cuti ni ocijeniti?
Svi kuci imaju mini koncertne dvorane, nije lako spustiti standarde, razumijem....

Opet, ne znam nista o tebi, tvojim slusnim iskustvima, a o opremi jos i manje, no cinjenica je kako  ovaj forum (u ovakvim temama) nije izvor informacija, vec prije poligon u kojem se nekome nesto zeli 'spustiti', iz ovih ili onih razloga. Sto se mene tice, to je zalosno...

Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 14:02
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

To da Capitole zvuči kao vrhunski grem, ja ne bih rekao. A slušao sam i Puccinija i Capitole. Meni je Puccini mnogo bolji. A znam i playere za cca EUR 3000 u SH koji su mi malo bolji od Capitole. To ne znači da je Capitole loš, jer nije.

Novce bolje ne spominjati, jer i EUR 3000 za 99,9 % stanovnika zemaljske kugle, nije potrebno izdvojiti za player.

Naravno da ne zvuči ko grem, to je za reći onako marketinški privlačno. 
Da je Puccini bolji, trebao bi biti u svakom slučaju.

No Capitole ima jedan jako dobar tonski balans i način pakiranja informacije, rekao bih da je negdje točno na sredini idealnog omjera analitike i  topline sa malo prominentnijim srednjiim spektrom. 
Postoje playeri koji će ižmikati više detalja sa snimki i sl. no meni je Capitole tada zvučao recimo pitkije i protočnije od Wadije ili Linna koje sam slušao za +- sličnu lovu.

I da, svi mi ukratko nismo baš normalni, pa možemo o tim ciframa jedino između sebe, a da se bar donekle razumijemo... svakoj budali svoje veselje. haha

Editirao Kalle242 - 18.svibanj.2017 u 14:09
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 18:23
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Ssasa, 'buraz', moj polaziste je svakako 'lifestyle' department, ne 'ortodoksna audiofilija'....
U tom kontekstu, na stranu brandovi, ali ne vezujem se za njih. Probam ovaj ili onaj koncept ili firmu iz radoznalosti, eto, sada je to DCS. Mogao je biti i Spectral ili nesto trece, svejedno

Pretpostavljam kako ce se svatko razuman sloziti sa Amigom, jer tolika lova za hi fi nije najracionalniji izbor, (kamoli player u 4 kutije)  no ima i gorih stvari, brodovi npr. ili cijene nekretnina na moru...(odatle uzrecica 'sve je to prevara')

No, da kojim slucajem pricamo o autima, vjerujem kako bi procitali kako je Porsche 911 pogresan koncept (pogon i motor nazad) i kako kakav tunirani japanac (pa taman i NGTR) moze ovo ili ono mozda bolje, za daleko manje love
Naravno, iz perspektive vozaca spustene Corolle, starijeg modela

Sve sto sam do sada ovdje procitao, na ovu temu, je pusto naklapanje ili jos gore, stav tipa 'ja znam, ali ne da mi se objasnjavati, jer vi to i tako necete razumjeti'.

Takodjer, iako je visoka cijena sigurno zasluzna, ne sjecam se kada sam zadnji put procitao ikakav komentar na 'dobro poslozenu'opremu proizvodjaca koje spominjes,a koju netko mozda ima
No, zato, cak i kada bude kakva prezentacija (kod Boze) o tome 2,3 reda, jer kao 'prostor je u kurzu', pa se ne moze cuti ni ocijeniti?
Svi kuci imaju mini koncertne dvorane, nije lako spustiti standarde, razumijem....

Opet, ne znam nista o tebi, tvojim slusnim iskustvima, a o opremi jos i manje, no cinjenica je kako  ovaj forum (u ovakvim temama) nije izvor informacija, vec prije poligon u kojem se nekome nesto zeli 'spustiti', iz ovih ili onih razloga. Sto se mene tice, to je zalosno...

A joj, ti isto imaš dCS, promaklo mi je to, hoću sad dobit toljagom?...haha

Nije mi nikakva namjera bila spuštati ikome išta ili omalovažavati, ne znam gdje to vidiš?

Pitao si o kabelima i odgovoreno ti je prilično konstruktivno s nekoliko strana. 

Pojavio si se sa citatom Ozrena Bilana o kabelima i nekoliko ljudi ti je odgovorilo prilično konstruktivno o tim istim kabelima. Nisi pitao za zvuk, to je odgovorio Appy, ali te očito ne zadovoljava, želio si saznati jel on u pravu i ostali su "napravili previd" ili je on prošvikao a ostali su zapravo u pravu...i u vezi toga je odgovoreno konstruktivno. 

O zvuku promjenjenog Puccinija ni ne može nitko drugi osim Appya jer je valjda jedini na svijetu operirao po unutra...

Možeš i ti ako se zainatiš... haha

Nagru i Spectral sam spomenuo u kontekstu smislenih brandova kod kojih su iznutrice bitnije od vanjštine i koji su osim hife i vezani za proces stvaranja glazbe, samo to. Možeš uzet neke druge za primjer, nije bitno. Na kraju, ne sastoje se uređaji samo od kabela, nego i od punoi bitnijih dijelova i njihove interakcije, ali kabeli su ovdje fiksacija, pa eto.... 

Capitole isto niije baš jeftina pričica i bio je u 10kila razredu kad je bio novi, a pisali su se o njemu hvalospjev (kolektivni svrš svrš) i na ovom forumu pa sam spomenuo. Ni u kojem slučaju iz razloga koji si natuknuo (nemam Porsche jer vozim staru Corollu i usput kakam na Porš....vozim Opel Corsu 1.7 D jer me boli kifla za aute), već samo kao usporedbu nečega što je bilo i ostalo vrhunsko, ali iz današnje perspektive nije više hot jer mijenjamo kabele u playeru od 20 kila eura...

Napiši ti nešto više od tri reda o zvuku Puccinija, većina će rado pročitati, ja prvi. 

smijeh

I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.svibanj.2017 u 19:01
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Evo ovdje vam Charlie priča kako je on zamislio i izveo unutrašnjost uređaja:

Jedva sam odgledao, koliko me taj flat kabel bode u oci....strasno....
Nije strašno, na kraju clipa kaže: kroz veliki flat kabel idu digitalni signali za display, a za kritične analogne veze se koristi "high qualitiy wire":

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 24>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,191 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Onkyo Tx 8050 - pomoć
Forum: Audio komponente